Japán a 2. világháborúban miért viszonylag kevés férfit mozgósított?
# 2
IDÉZLEK: "A reguláris hadserege javarésze teljesen sértetlen volt."
Ez így nem igaz, mert éppen a legnagyobb harcértékű, legjobban felszerelt és kiképzett japán katonák pusztultak el 1945-re.
1945-re a japán haderő árnyéka volt korábbi önmagának, harcértéke és ereje meg sem közelítette az 1942-es szintet, minden tekintetben messze messze alulmúlta azt.
Kedves kérdező!
A szakirodalom szerint Olaszország a II. világháborúban összesen 4 300 000 katonát mozgósított
Olaszország gyarmatok nélkül 43 400 000 lakossal rendelkezett ekkor.
A 43,4 millió lakosból 4,3 millió mozgósított katona sehogy sem lehet az olaszországi férfi lakosság 41,5%-a, mint Te állítottad.
Japán szárazföldi hadsereget ellátó hadiipar olyan gyenge volt hogy alig tudta ellátni a japán hadsereget hadieszközökkel a háború közepén és végén a szövetségeseikhez és az ellenségeikhez képest is a hadseregnek sokkal kevesebb lövege tankja volt, de még kézifegyvergyártás is sokkal gyengébb volt összesen 7 milliónál kevesebb ismétlőpuskát tudott a japán hadiipar legyártani már pedig ha puska sincs akkor katonát sem tudnak kiállítani.
E fent leírtaknak az az oka az hogy Japánban két fasiszta frakció küzdött egymással kodoha és a toseiha, a toseiha haditengerészetet részesítette előnyben és az USA és a Délkelet Ázsiai nyugati gyarmatok megtámadását szorgalmazta a kodoha pedig a szárazföldi hadsereget preferálta és a Szovjetunió a kommunisták megtámadását szorgalmazta mivel a toseiha került ki győztesen a szárazföldi haderő teljesen hátérbe szorult a pénz nyersanyag gyártókapacitás nagy része a haditengerészethez került így inkább anyahajó csatahajó és tengeralattjáró építésére koncentrálódott az erőforrás tankok lövegek és kézifegyverek gyártása helyett.
# 6
Kedves barátom!
A linkelt adatod bizony téves.
A hadtörténeti szakirodalomban ugyanis mindösszesen 4 300 000 mozgósított olasz katona szerepel a II. világháborúban, beleértve a szárazföldi haderőt (Regio Esercito - Királyi Hadsereg), a légierőt (Regia Aeronautica - Királyi Légierő), haditengerészetet (Regia Marina - Királyi Haditengerészet) és a fasiszta feketeinges milíciákat (Milizia Volontaria per la Sicurezza Nazionale, vagy Camicie Nere) és az olasz kiugrás utáni utódszervezeteiket.
Forrás:
Jowett, Philip: The Italian Army 1940–45, Osprey 2001
Mollo, Andrew: The Armed Forces of World War II., Crown 2020
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!