Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A japán hadsereg mennyire...

A japán hadsereg mennyire számított erősnek a második világháborúban?

Figyelt kérdés

2024. jan. 14. 19:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A japánoknál a haditengerészet volt az első. Élesen elkülönült egymástól és hasonló alap-feladatra általában teljesen más típusokat használt a haditengerészet légiereje meg a szárazföldi haderő légiereje. Lásd (a teljesség igénye nélkül, és a géptípusok amerikai kódnevét is feltüntetve):


kategória haditengerészet szárazföldi haderő

uhanóbombázó D3A "Val", D4Y "JUdy" Ki.48 "Lily"

kétmotoros bom. G3M "Nell", G4M "Betty" Ki.21 "Sally", Ki.49 "Helen"

kétmotoros vad. J1N "Irving" Ki.45 "Nick"

A Tengelyhatalmakon belül messze a japán haditengerészet képviselte a legnagyobb, leghatékonyabb haditengerlszeti erőt.A hajókon kiválóan képzett, tapasztalt személyi állomány szolgált.

A szárazföldi haderőt az jellemezte, hogy a délkelet-ázsiai és csendes-óceáni harctevékenységre készültek fel. Így mozgékony, könnyűfegyverzetű egységekben, kis tömegű, gyenge védettséggel bíró páncélosokban gondolkodtak.

A japán hadiipar kapacitása lényegesen szerényebb volt a némethez képest. Talán a fele. Az olaszokat viszont már ők is toronymagasan fölülmúlták.

2024. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Erősnek számított, nyilván a saját a területén. Ahogy az első válaszoló is írta, haditengerészetben, könnyű hadviselésben jók voltak, a háború elején hasonló robbanásszerű sikerekkel, mint a németek.
2024. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy Szingapúrt könnyen bevették, soha annyi brit katona nem adta meg magát, mint ott. A Zero vadászgépik nagyon jók voltak. Főleg a repülőgéphordozós flottájuk volt veszélyes és világszínvonalú. Csak nem elég nagy. Midwaynél nem volt szerencséjük, ez megpecsételte a sorsukat.
2024. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Pearl Harbor eleve egy elhibázott döntés volt, túlságosan távol volt.
2024. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 PMC Wagner ***** válasza:
85%

#4

Nem egészen, csak azzal számoltak hogy a repülőgép hordozók is ott fognak állomásozni ergó az eredeti célját nem érte el a hadművelet. Az eredetileg nem volt tervben USA val való háború megnyerése, nem voltak idióták. A cél az volt hogy időt nyerjenek a délkeleti szigeteki hadjárat befejezésére és akkor húzott szájjal ugyan de megfelelő alku pozícióba kerültek volna az amerikaiakkal

2024. jan. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
55%

# PMC Wagner


Ha ott állomásoztak volna a repülőgép hordozók, és ténylegesen elsüllyesztik azokat / műszakilag és gazdaságilag nem megtérülő a nagyjavításuk, akkor is mi lett volna ?


Gyorsan pótolták volna azokat, vagy 1 - 2 évbe is eltellett volna azok pótlása ?

2024. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 PMC Wagner ***** válasza:
80%

#6

Úgy nézd hogy a pearl harbori csapás is egy jó időre megbínította az amerikai haditengerészetet. még a fél évvel azutáni sorsdöntő Midway-i csatához is úgy kaparták össze ami bevethető. Ott a japán haditengerészet túlerőben volt.

Az amerikai hírszerzés volt az ami remekelt.

De kellett hozzá az is hogy a japánok egy sor baklövést követtek el. Erről egyébként készült egy elég hiteles film is pár éve

2024. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Midwaynél a japán haditengerészet NEM VOLT TÚLERŐBEN. Legfeljebb a pilóták gyakorlatát tekintve. Hány am-i repülőgép vett részt az ősszecsapásban? Hány japán?
2024. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
74%

# PMC Wagner



Szerintem Pearl Harbor-t félreértékelik.


Sokak úgy írják le, hogy fényes, brilliáns japán győzelem volt, én meg a részleteket vizsgálva nem látom valami sikeresnek, csak az amerikai politika próbálta meg teljesen eldramatizálni, hogy legyen egy jó háborúzási indokuk.


A japánok agresszorokként viselkedtek, és őket terheli a felelősség. De attól még az amerikai politika is szeretett volna kitörni a külpolitikai elszigeteltségből, és a háború jó indok volt.



Nézzük a tényeket.


Ott 100 hajó horgonyzott, a felük volt hadihajó, azokból 21 szenvedett bombatalálatot, azokból 7 süllyedt el, és végeredményben "csak" 3 volt teljes veszteség. Az infrastruktúra lebombázására meg nem volt kapacitása a japán repülőköteléknek.


Tehát a kitűzött műveleti célokat, vagyis a flotta elsüllyesztését, és az infrastruktúra összeomlasztását abszolút nem sikerült elérnie a japán félnek.



Az lett volna a japán siker Pearl Harbornál, ha az 50 hadihajóból 40 - 45-öt úgy megrongálnak, hogy vagy lehetetlen műszakilag a javításuk, vagy gazdaságilag nem kifizetődők. Vagy véglegesen a tenger / öböl fenekére küldik őket. És az infrastruktúrát is lebombázzák.


De ezeket nem tudták végrehajtani, ellenben sikerült teljesen felbőszíteni, felingerelni, és elszabadítani az USA-t.



Az amerikai közvélemény az I. vh. után nagyon erősen háborúellenes volt.


Pearl Harbor után mindent meg lehetett indokolni az amerikai politikának, a sajtó mesteri tálalásával, a társadalom maximálisan vérszomjas lett, és így azt is megengedte az egyszerű nép a politikusoknak, amit amúgy nem engedne. Onnantól nem érdekelte az amerikai közvéleményt a sok ezer hazaküldött koporsó / halotti távirat a tengerbe temetésről, mentek előre, mint az úthenger, és minden lehetséges eszközt támogattak a minél több halott japán összehozása érdekében.

2024. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kürasszír ***** válasza:
100%

# 5


IDÉZLEK: "Nem egészen, csak azzal számoltak hogy a repülőgép hordozók is ott fognak állomásozni ergó az eredeti célját nem érte el a hadművelet. Az eredetileg nem volt tervben USA val való háború megnyerése, nem voltak idióták. A cél az volt hogy időt nyerjenek a délkeleti szigeteki hadjárat befejezésére és akkor húzott szájjal ugyan de megfelelő alku pozícióba kerültek volna az amerikaiakkal."


Ez így nem igaz.


A japán haditengerészeti hadvezetés kémjelentésekből ugyanis pontosan tudta, hogy az amerikai Csendes-óceáni Flotta 3 db repülőgép-hordozója közül egyetlen sincs Pearl Harbor-ban. Ez nem is érdekelte őket, ugyanis a repülőgép-hordozók a japán haditerv szerint csak a 3. számú célpontok voltak, az 1. számú célpont a 8 db amerikai csatahajó, a 2. számú pedig az amerikai nehéz- és könnyűcirkálók.


A japánok ugyanis a csatahajókat tartották a tengeri háború döntő fegyverének, a II. világháborúra való haditengerészeti felkészülés során az új flottaprogramban háromszor annyi pénzt irányoztak elő szupercsatahajók (a Jamato-osztály) építésére, mint repülőgép-hordozókra.


Csak az elsülyeszthetetlennek tartott brit HMS Prince of Wales modern csatahajó és az HMS Repulse csatacirkáló 1941. december 10-i elsüllyesztése japán torpedóbombázó repülőgépek által döbbentette rá a japán haditengerészeti hadvezetést, hogy a légierő elavulttá tette a legmodernebb csatahajókat is, és a fő hadihajótípus már a repülőgép-hordozó.

2024. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!