Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 2. világháborús Magyar...

A 2. világháborús Magyar Honvédség náci csatlós volt vagy a hazát védte?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 21:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%
Hazát védte? A Don-kanyarban?
2010. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
29%

Náci csatlósok voltunk. Horthy Hitler lába kapcájává tette az országot, csupán mert az visszaadott nekünk korábban elcsatolt területeket. Ezért küldött ki az agresszorok oldalán 200 ezer szerencsétlent, hogy segítsék a szovjetek elleni támadást.


Nyugodt lehetsz, hogy mindjárt jön pár bitnáci, aki elkezd papolni, hogy márpedig miaztán ottharcoltunk nagyhazafiasan a fenevörösszörnyeteg ellen....

2010. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
4%

Kamu válasza :

Már várom a jobbikosok, és azok szimpatizánsainak reakcióit.:))

2010. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
19%

Igaza van a 21.19.-nek. Horthy és a hadvezetés náci csatlós volt. A katonák pedig papírtalpú bakancsban,vékony köpenyben parancsra harcoltak a szovjet földön,távol a hazától.

Amikor az ellenség már a határainkon volt,akkor kellett volna védeni a hazát! Csak akkor már a magyar hadsereg nem létezett. A legtöbb katonánk vagy meghalt a fronton,vagy hadifogságban volt.

2010. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
97%
A nagyapám honvéd volt a II. Világháborúban... Tessék, itt is van a (sajnos már nem) élő példa. És tudtommal nem volt náci, én pedig büszke vagyok rá (persze akkor is büszke lennék, ha náci csatlós lett volna) :) 24F
2010. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%

Előző: a nagyapád önként ment a háborúba és szívesen harcolt? Ezt nem hiszem. Az én apám sem önként ment,és azok sem,akik a szovjetfogságból jöttek haza.

Senki nem állította,hogy az akkori magyar honvédek is nácik lettek volna. A Hadvezetés volt az,nem az egyszerű katonák. Óriási a különbség a kettő között.

2010. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

az hogy csatlós, az erős szó, tény hogy egy adósságot törlesztett az ország a németek felé. Szálasi inkább volt az, nem is volt legitim vezető (hiszen puccsal jutott hatalomra)

nagyapám is II. VH-s veterán, megjárta a fogságot is de épségben hazajutott, ma is nyugodtan él, 90 évesen.

2010. nov. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Én vagyok a büszke unoka. Normális ember nem megy örömmel és hívás nélkül háborúba, viszont a haza védelme (szerintem) alapvető kötelesség. Adott esetben én is - bár kesernyés szájízzel, és kicsit rettegve gondolva arra, hogy mi vár rám - de bevonulnék, hogy védjem a hazám.

Egyébként csak nekem tűnt fel, hogy a kérdező nem az egész hadsereget, hanem a Honvédséget említi a kérdésben? Akik a Don-kanyarban harcoltak, nem honvédek voltak.

2010. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

Második vagyok (21:19). Az én nagyapám is harcolt a Donnál. Félig német származású, de egyszerű, becsületes vidéki ember volt, aki soha nem volt náci, és amúgy egy légynek sem tudott volna ártani. Egész életében, haláláig kísértették azok az események, amelyeket a fronton átélt. Többször elsírta magát, amikor elmesélte például, hogyan kellett egyszerű, falusi embereket parancsra, kényszerből agyonlőnie, mert azok nem voltak hajlandók odaadni nekik az összes elrejtett élelmet. Ha nem teszi meg, a parancsnoka őt lövi agyon.


És igen, a magyar vezetés gerinctelen nácibérenc volt. Soha nem tudnék megbocsátani azért, hogy vágóhídra küldtek ennyi embert.

2010. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
63%

"Már várom a jobbikosok, és azok szimpatizánsainak reakcióit.:))"


Várd inkább az aradi gyorst.

2010. nov. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!