Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A háború kitörésével az orosz...

A háború kitörésével az orosz hadsereg pár éven belül a háború végére a nyugati nagyhatalmak technológiai fejlettségi színvonalára fog erősödni?

Figyelt kérdés
Az orosz hadsereg lassan már 4-szeresét költi a haderejére mint a háború előtt. A háború alatt sorra jelennek meg az olyan újítások mint a siklóbomba, nukleáris meghajtású cirkálórakéta (SSC–X–9 Skyfall) amilyen még az Amerikaiaknak sincs. Nyugati fegyverek zsákmányolásával és tanulmányozásával is fejlődhetnek. Valamint azt sem lehet kihagyni hogy habár Oroszország így is csak 150 milliárd dollárt költ a haderejére míg az USA 900 milliárd dollárt az orosz GDP-nél majdnem 3-szor nagyobb az orosz PPP tehát egy tonna acél valószínű harmad annyiba kerül Oroszországba mint az USA-ba és a munkaerő is sokkal olcsóbb (így kerül Oroszországban 1000 dollárba egy db tüzérségi lőszer míg az USA-ba lassan ugyanez már 10000 dollárba kerül). Az USA a katonai költségvetése 30-40%-át a haditengerészetére költi míg Oroszországban ez 5-10 % körül mozoghat, ha a haditengerészet nem de az Orosz légierő és szárazföldi erő a háború végére a nyugati nagyhatalmak technológiai fejlettségi színvonalára emelkedhet.

okt. 10. 19:25
A kérdező szavazást indított:
Az orosz hadsereg a háború végére el fogja érni vagy legalább meg fogja közelíteni a nyugati technológia fejlettségii színvonalat.
Az orosz hadsereg a háború végére is ugyanolyan elavult lesz mint azelőtt volt.
10 szavazat
1 2
 1/19 PMC Wagner ***** válasza:
56%
repülő gépeket kivéve eddig is ott volt nem?
okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Technológiában már most paritásban vannak, sőt sok vonalon, pl rakétatechnikában még előrébb is járnak a nyugatnál. Amiben le vannak maradva, az a csúcstechnológia széles körű bevezetése a mindennapokba. Az olcsóbb cucccoknál még úgy ahogy haladnak valamelyest, de pl az 5. generációs repülőgép projekt nagyon beragadt. Már vagy 15 éve meg van a technológiájuk, gyártási kapacitásuk hozzá, és összehoztak belőle vagy 50 példányt, míg az USA-ban évi 150 db F35-öt szerelnek össze. Ehhez valószínű a pénzhiány, és a prioritások is hozzájárulnak, egyszerűen nem engedhették meg hogy csilliárdokat költsenek egy papíron jól mutató SZU 57-es flottára, közben meg a nukleáris elrettentő erő meg teljesen elavulttá váljon. A technológia meg van náluk mindenhez, de választani kellett mit fejlesszenek, és ők az új generációs tengeralattjárókra, interkontinentális rakétákra adták a voksot, ami annyiban jó döntés volt, hogy ezért nem ugrott nekik még a NATO.
okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%

"

A háború kitörésével az orosz hadsereg pár éven belül a háború végére a nyugati nagyhatalmak technológiai fejlettségi színvonalára fog erősödni?"


Már a háború kitörését megelőzően is lényegesen erősebb volt. Egy A kategóriás atomnagyhatalom, ami azt jelenti hogy semmiben sem szorul külső segítségre, hordozórakétától a robbanófejig mindent képes maga előállítani.

Az egyébként nem tűnt fel, hogy még a nevének említésétől is az egész nátó reszketve fosik maga alá?

okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

A hidegháború éveiben az amerikaiak a szovjet műholdakat lopkodták, hogy tanulmányozni tudják. Így született meg az Amerikai űrprogram. A rakéta feltalójaként emlegetett Wernher von Braun a rakéták elméleti atyja, az orosz Konsztantyin Ciolkovszkij tervei alapján alkotta meg az első rakétát. Ez pont olyan, mintha azt mondanád, hogy a gőzgépet James Watt találta fel. Köze nem volt hozzá, a feltaláló Thomas Newkommen, Watt csak tokeletesítette. Newkommen gépe eléggé nyögvenyelősen működött, felhevítette a gőzt majd lehűtötte. Watt annyit "talált fel" hogy kiengedi melegen. Az első működő gőzgép mégis Newkommen nevéhez köthető.

Az oroszok meg mára öt generációval járnak rakétatechnikában a nyugat előtt. Én még emlékszem arra az időre, mikor az első hiperszonikus rakétájukat megalkották, az USA meg az öklét rázta, ilyen nekünk is lesz!


Ti akkor hol voltatok?

okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Annak idején a fázisvezérelt radart is a ruszkik találták ki, a nyugat úgy tett szert a technológiára, hogy lefizettek egy fejlesztőmérnököt, akit ki is végeztek az árulás miatt.
okt. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14%

Ezeket a hülyeségeket hogy szedtétek össze?


" olyan újítások mint a siklóbomba"

AGM-62 Walleye, 1967-től használták az amcsik Vietnamban.


"nukleáris meghajtású cirkálórakéta (SSC–X–9 Skyfall)"

Az az egy teszt is nagyon sikeres volt, hány mérnökük is halt bele a radioaktív sugárzásba? :D


"így kerül Oroszországban 1000 dollárba egy db tüzérségi lőszer míg az USA-ba lassan ugyanez már 10000 dollárba kerül"


3000$ körüli áron vették az amcsik a saját gyártású lőszert 2023-ban, Európában 2300 euro körül mentek a 155mm-es lőszerek 2022-ben. Az összehasonlításhoz hozzátartozik, hogy a NATO országok nem használnak már klasszik hajtóanyagot és robbanóanyagot, mint az oroszok. Az érzéketlenített robbanóanyag drágább, de nem tud a saját csapatoknál katasztrófát okozni egy baleset esetén. Mer nyilván Iván is annyit visz haza hó végén, mint John Ohio oblastban, igaz? :D


" de az Orosz légierő és szárazföldi erő a háború végére a nyugati nagyhatalmak technológiai fejlettségi színvonalára emelkedhet."


A légierő biztosan nem. A SEAD képesség látványosan hiányzik és emiatt annak sem látjuk jelét hogy képesek lenne normális csapattámogatásra. Real-time vezetésnek nyomait sem látjuk. A szárazföldi erők most bizonyítják alkalmatlanságukat, itt a T-62 lesz a csodafegyver? :D


További aranyköpések:

" pl rakétatechnikában még előrébb is járnak a nyugatnál"

Muhhahha.


" 5. generációs repülőgép projekt nagyon beragadt. Már vagy 15 éve meg van a technológiájuk, gyártási kapacitásuk hozzá, és összehoztak belőle vagy 50 példányt"


Nincs 5. generációs gépük. A Szu-57-ből sem gyártottak még 50 példányt. Ha meglenne a technológia és gyártókapacitás akkor gyártanák 7/24-ben és gennyesre keresnék magukat az exporton, igaz?


"az amerikaiak a szovjet műholdakat lopkodták"

Űrprogram nélkül hogy mentek fel ellopni a műholdakat? :D


"Az oroszok meg mára öt generációval járnak rakétatechnikában a nyugat előtt."

Így fordulhat elő, hogy az új, szupermodern interkontinentális ballisztikus rakétájuk még mindig folyékony hajtóanyagú miközben a konkurenciánál már 1963-óta szilárd hajtóanyagú ICBMek állnak rendszerben. Amerikai ICBM 1963-ban:39 tonna, orosz ICBM 2024-ben 208 tonna. Gondolom az is így fordulhat elő, hogy az elmúlt 10 évben ötöd annyi járművet juttattak fle az űrbe, mint a nyugatiak.


"Annak idején a fázisvezérelt radart is a ruszkik találták ki"

Ez biztos? :D

okt. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6-os


Siklóbomba: Épp azért írtam mert az orosz haditechnika olyan szinten volt elavult hogy a nyugaton már vagy fél évszázada használt siklóbomba se volt az eszköztárukban.


Tüzérségi lövedék: [link]


"Egy Ukrajnának fegyvert szállító országnak egyetlen 155 mm-es lövedék előállítása 6000-8000 dollárjába kerül, az ehhez hasonló, oroszok által használt 152 mm-es tüzérségi lövedék gyártása Moszkvának kijön 600-ból."


Ráadásul egyre több az irányított exkaliburhoz hasonló Krasznopol tüzérségi lövedék.

[link]


Az 5. generációs repülőgépek területén mennyiségben valóban van lemaradás az oroszoknál talán minőségben is.

okt. 10. 23:23
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

"Egy Ukrajnának fegyvert szállító országnak egyetlen 155 mm-es lövedék előállítása 6000-8000 dollárjába kerül"


Ez szimplán nem igaz. A háború kirobbansa után megnőtt a kereslet ami felverte a piaci árat jelentősen, de ettől az előállítási költségek nem változtak. A piaci ár valóban 6-8000 euro között volt 2023-ban, de az állami lőszergyárak nem ennyiért gyártják a lőszeert. Icipicit ferdít a cikk.


"Ráadásul egyre több az irányított exkaliburhoz hasonló Krasznopol tüzérségi lövedék."


Többszörösére növelték ezek gyártását, de mennyiről? Évi 10 darabról? 100-ról? 50 000-ről? A 25km-es lőtáv amúgy is édeskevés.

okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

#8

Látom nagyon okos vagy, mindenhez is értesz, vagy inkább védeni kell a mundér becsületét.

"Ez szimplán nem igaz. A háború kirobbansa után megnőtt a kereslet ami felverte a piaci árat jelentősen, de ettől az előállítási költségek nem változtak. A piaci ár valóban 6-8000 euro között volt 2023-ban, de az állami lőszergyárak nem ennyiért gyártják a lőszeert. Icipicit ferdít a cikk."


Mondjál már egy olyan nagy nyugati fegyvergyárat aminek a kizárólagos tulajdonosa az állam! Valóban, egy skuló előállítása nem 8000 dollár, hanem ennek töredéke, ettől függetlenül az adófizetőknek 8000 dollárba kerül, a különbözetből pedig a fegyvergyárak gennyesre keresik magukat, ami szintén magánpénz, és nem közpénz. A lényegen nem változtat, hogy egy hasonló robbanóerejű orosz lőszer pedig 600 dollár. Inkább arról mesélj, hogy a híres nyugati hadiipar miért tud jelenleg csak évi 300 ezer db 155 mmm-es lőszert előállítani, míg a lesajnált orosz meg 2 milliót. Persze ígéretek vannak, hogy majd fejlesztünk, meg új gyárak 2027-re, addig meg spóroljunk.

A híres exkaliburt meg már csak elvétve használják, a könnyű zavarhatósága miatt totál leszerepelt, míg a krasznopol zavarvédett, és mozgó járművek ellen is használható. Különben is úgy néz ki a drónoké a fő hangsúly, abban hogy is állnak a ruszkik?

okt. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

A technológiák nagyjából egyensúlyban vannak.

A gyártási kapacitások és a valós harctéri tapasztalatok viszont nagyon is, hogy nincsenek!

Ukrajna jelenleg a NATO játszótere, - a tervezőasztalok mellet jól elbohóckodnak az elsősorban ukrán és orosz áldozatokat követelő közreműködéssel, - de valós harctéri tapasztalatokat és a kor vívmányainak előnyös, hátrányos tulajdonságait nem tapasztalják meg a saját bőrükön.

Ez így "tezzkhó gazdaságos" megoldás nekik: gyengítik gazdaságilag, katonailag a régiót, egymásnak ugrasztanak nációkat, kiirtatják azokat kölcsönösen a másikkal, miközben jól elvihorásznak eus-állampolgárok adóiból a kis világukban.

okt. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!