Egy izrael-irán háborút ki nyerne meg?
Figyelt kérdés
okt. 2. 11:55
A kérdező szavazást indított:
Izrael
Irán
31 szavazat
2/20 anonim válasza:
Egyértelműen Izrael. Irán mellett nincs komoly szövetséges, Oroszország nem segítene nekik mi több Oroszország van Irán segítségére szorulva Ukrajna miatt.
3/20 MDaniel98 válasza:
Iránnak nincs szövetségese, Izraelnek van, illetve haditechnikai szempontból is Izrael mellett tenném le a voksom.
4/20 anonim válasza:
Az egyetlen háború amit Izrael megtudna nyerni. Mivel Iránnak van vesztenivalója. Irán tudna mit veszíteni. Irán egy működő állam, sok etnikummal, gazdasági nehézségekkel, de üzemelnek. Ha összeomlana, márpedig erre elég nagy esély lenne, akkor nem tudnák azt mondani, hogy nyertek. Libanban nem lehet ilyen helyzet, mert az egy összeomlott államcsődben lévő ország. Jemen egy kész káosz. Annyira nincs mit bombázni, hogy Izrael megint egy lebombázott kikötőtt bombázott le.
5/20 anonim válasza:
A síita Iránnak nem csak a zsidó Izrael az ellensége, hanem kb az összes Öböl menti szunnita arab ország is. Nyilván olyanokról ne is beszéljünk, mint az USA és annak szövetségesei. Vagy, hogy Izraelnek atomja is van. Vagy, hogy Izrael az Azeri támaszpontokat is használhatja és használja is szükség esetén Irán elleni légicsapásoknál.
Egy szónak is száz a vége, Irán nem áll jól barátok tekintetében, és aki vagy, az is túl messze van, hogy aktívan is segítsen neki egy háború esetén.
6/20 anonim válasza:
Irán fő szövetségese Oroszorszàg de az oroszoknak most nincs kapacitása segíteni. Izraelnek az USA segítsêge nélkül is órák kérdése lenne a földdel egyenlővé tenni Iránt.
7/20 anonim válasza:
Ha az usa beszáll, hadsereggel, akkor Izrael, azaz Usa. Ha nem, akkor Irán simán visszaverné a maroknyi bátor zsidót. Több mint 10szer akkora a népessége, nagy hadserege van, nagy területe, sok olaja.
8/20 Jeffrey Spender válasza:
A kettő országnak nulla kilométer közös szárazföldi határa van.
9/20 anonim válasza:
Senki - pontosabban csak kommunikációs értéke van ki kiáltja ki magát győztesnek és a hosszú távú (adott ország közvéleményére gyakorolt) hatásokban lemérhető. Nem szomszédosak egymással, több száz km-re vannak egymástól. Szárazföldi művelet nem lenne, "csak" némi rakétázás, légicsapások. Azzal viszont egyik sem tudja térdre kényszeríteni a másikat, csak megtámadni x db célpontot a másik területén. Ez viszont nem töri meg egyik felet sem, sőt inkább még jobban feltüzeli.
10/20 anonim válasza:
Elfelejtitek, hogy Kínának fontos az iráni kapcsolat, az iráni olaj. Ráadásul Kína ellenszenvvel fordul az Egyesült Államok felé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!