A nyugat NATO fegyverekkel se tudja legyőzni Oroszországot? Köztudott, hogy Ukrajna nem saját erőből van talpon. Ukrajna megállás nélkül kapja a NATO fegyvereket. Mikor fogják fel, hogy ebbe egy Hitler is belebukott?
#19
Max akkor kapitulálnak, ha a felső vezetést kinullázzák és egy német-barát kormányt állítanak a helyükre. Esetleg, ha mellette a keleti szláv népeket is úgy kezelik, ahogy egy valódi felszabadítóhoz passzol. De még így sem lenne biztos a teljes nyugalom, mert elszórt partizán-tevékenységre tutira lehetne számítani. Nézd meg a háború után a balti államok területét, amelyek újra szovjet gyámkodás alá kerültek: évekig folyt a gerilla-hadviselés.
# 3-as
A Moszkvai csata után már nem az volt a kérdés, hogy ki nyer, hanem, hogy mikor.
#21-nek:
Az akkori Szovjetúnióban a Németeknek nem voltak barátaik. Teljesen ismeretlen, idegen terület volt a számukra, ahol semmiféle megelőző propagandát nem tudtak folytatni.
Aki élt és mozgott, az ellenség volt a számukra. EZÉRT nem győzhettek volna.
# 24
Ez nem igaz.
Több tízezer szovjet katona és tiszt àllt át a németek oldalára.
Andrej Vlaszov volt szovjet tábornok 125 000 szovjet hadifogolyból szervezte meg az Orosz Felszabadító Hadsereget, mely a németek oldalàn harcolt.
Sok szovjet nemzetiségi szintén átállt a németekhez.
# 12
Az amerikaiak és a britek leszállítottak a szovjeteknek 14 000 db páncélost, 18 000 db repülőgépet és 400 000 db katonai gépjárművet, több millió tonnányi hadianyag mellett. A szovjet hadsereg a nyugati hadisegély nélkül képtelen lett volna 1943-1945 között a nagyszabású támadó hadműveletei végrehajtására. A szovjet haderőt alapvetően a 400 000 db nyugati katonai gépjárművel motorizálták, ezek nélkül drasztikusan gyengébb lett volna a szovjet katonai támadó képesség, harctéri mobilitás és logisztika.
Mellesleg Normandia előtt a brit-amerikai szövetségesek óriási tengely erőket kötöttek le és semmisítettek meg és semlegesítettek. Az észak-afrikai és itáliai hadjáratokban a németek 1944-ig közel 700 000 katonát veszítettek, plusz a britek és az amerikaiak kiütötték a háborúból a 3 500 000 fős olasz hadsereget is.
# Kürasszír
Vegyük lajstromba, hogy az amerikaiak, és a britek milyen harckocsikat, és repülőket adtak az oroszoknak, hadisegély címen ? :)
Ami a motorizáltságot illeti, akkoriban csak az Amerikai Hadsereg volt teljesen, tetőtől talpig gépesített, addig a többieknél a Signal, meg a Pravda címlapján szerepeltek a gépjárművek, a valóságban meg lóvontatású volt mind a Wehrmacht, mind a Vörös Hadsereg.
# 5 # 7
Vietnamban az USA nem szenvedett katonai vereséget, az amerikaiak az összes nagyobb ütközetet simán megnyerték. Az amerikaiak 58 281 katonája esett el, a kommunista vietnami fél ellenben 950 000 katonát vesztett. Ez a veszteség arány bizonyítja az amerikai haderő harcászati és haditechnikai fölényét.
1979-1989 között a Szovjetunió is megszállta Afganisztánt, összesen 650 000 szovjet katona bevetésével. A szovjetek afganisztáni kalandjának vége szintén kivonulás lett.
Ahogy az USA vietnamban, úgy a szovjetek afganisztánban nem szenvedtek katonai vereséget, a hadseregüket nem győzték le. Hanem rájött az amerikai és a szovjet vezetés, hogy egyszerűen nem éri meg a befektetett óriási erőforrásokat a háború, plusz mind az amerikai közvélemény vietnam esetében, mind a szovjet Afganisztán esetében megunta a háborút, és követelte a kivonulást
# Kürasszír
Az oroszok a Lend-Lease keretében sokféle Nyugati harckocsit tesztelhettek:
- M3 Stuart: könnyű harckocsi, nem szabad tőle sokat várni
- M3 Lee: 6 katona mozgó koporsója
- a Matilda és a Churchill alulmotorizáltak voltak, és gyengének találták a gyári lövegüket, ezért a Matildába a T-34-es F-34-es lövegét szerelték be
- a Valentine elfogadható volt
- a M4-est / a Sherman-t viszont ténylegesen jónak találták, mind a páncélvédettségével, a túlélőképességével, a kényelmességével és tűzerejével tökéletesen elégedettek voltak.
Eredetileg mindössze 26 példányt kaptak 1942 elején, tesztelték őket, a fentebb soroltaknak tökéletesen megfeleltek, és az M3-as Lee-k helyett M4-eseket kérvényeztek.
Az orosz harckocsizók gerincét a T-34-esek alkották, és szenvedték is el a legnagyobb veszteségeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!