Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha valakit tarkón lövünk...

Ha valakit tarkón lövünk gázpisztollyal kényszeríthetjük e így megállásra vagy meg se kottyanna neki?

Figyelt kérdés
Tegyük fel ha betörne valaki hozzám.Ráfognám a gázpisztolyt és felszólítanám hogy ne mozduljon meg különben lövök.Erre ő hátat fordítana nekem és elfutna.Érdemes lenne e tarkón lőni vagy teljesen felesleges lenne mert ilyen helyzetben hatástalan lenne a gázpisztoly?Azt tudom hogy szemből hatásos,de mi a helyzet ha hátat fordít az illető?
2015. márc. 21. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magyarországon elég komoly büntetésre számíthatnál...
2015. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ebben az országban ki kell szolgálni a betörőket de nem ez volt a kérdés
2015. márc. 21. 13:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmilyen hatása nem lenne , mert a gázpisztoly riasztó vagy gáztöltetet lő . Az első dörren a második szemből 2-2,5 méterről hatásos de legalább kettő lövést gyors egymás után ismételni célszerű . Ha megadja magát és nem támad sakkba lehet tartani ( nincs szabad mozgásában korlátozta hablaty , ő betört én védem az életemet)a zsaruk kiérkezéséig . Amúgy ritkán van ilyen helyzet , ha támadás ér akkor nem társalgás meg stukker mutatás az életszerű hanem a tárgy gyors használata . Ebben a példában megijed és rohan tovább ...
2015. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha valaki betör hozzád, akkor veszélyesebb ráfogni és felszólítgatni, mint pofándörrenteni kétszer kapásból. Még úgy is, hogy a gáz kitölti a rendelkezésre álló teret, és valószínűleg te is kapsz belőle.

Meg úgyis, hogy jogi ügy lesz belőle. (Éljen az elmehibbant mindenkori kormány...)

2015. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jól sejtettem akkor hogyha tarkón lövöm az hatástalan de azért a biztonság kedvéért megkérdeztem.És igen ezen gondolkoztam én is hogy mi lenne a jobb,rálőni az illetőre vagy hagyni menekülni?Ugyebár szeretném ha tanulna a leckéből ezért inkább rálőnék mert ha a rendőrségre bízom az ügyet abból nem igen lesz semmi.Csak így viszont engem lehet jobban megfognak büntetni ugye a hülye magyar törvények miatt,dehát mégis csak ő tört be az én házamba akkor meg miért én szívjak?Aki betör máshoz az vállalja a következményeket

2015. márc. 21. 17:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem fognak megbüntetni. Amennyiben teljesen fegyvertelen, és menekül, élessel ne lődd hátba, meg ne vágj utána egy baltát, és társai - de amennyiben egyértelműen nem halálos gázpisztollyal védekezel, akkor nyugodtan felhasználhatod.


Vizsgálat természetesen lesz - minden ilyen esetben kötelező (ami nem is baj) de téged nem fog meghurcolni senki. De amúgy igaza van annak aki írta: ha betör hozzád valaki, és gázfegyver van nálad, kapásból 2-3 lövést adjál le rá. Sokkal rosszabbul jársz, ha nála esetleg éles fegyver van, minél előbb harcképtelenné teszed, annál jobb. A rendőrség megérkezéséig pedig vissza is tarthatod a meneküléstől, megfelelő eszközzel - tehát ha megkötözöd, az rendben van, ha levágod a lábát miközben eszméletlen fekszik a padlón, az nincs rendben. A lényeg, hogy ne túlozd el a védekezést, se a visszatartást.


Megjegyzés: régen sem hurcolt volna meg senki. Régen is abból volt meghurcolás, ha valaki halált okozott. Ami amúgy ma is problémás, tehát ha valaki betör hozzád, és te kapásból a szobaajtón keresztül 8-10 lövéssel megölöd, akkor bizony téged fognak meghurcolni.

2015. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz jogi következménye, pont azért mert gázpisztollyal akkor tudsz valakinek 9 napon túl gyógyuló sérülést okozni, ha közvetlenül a szemébe nyomod a fegyvert és úgy sütöd el. Hatékonyabb,h a a tussal tarkón b*szod. Bár akkor meg jön a törvény, hogy te az életére törtél a szegény/ártatlan betörőnek :(
2015. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

van jogod az onvedelemre, de szerintem a tarkon loves kicsit tultesz rajta.

tobbnyire nagyon ajanlott csak labra celozni hogy ne tudjan elmenekulni.

2015. márc. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

# 8/8 Időpont ma 21:43


Gázpisztollyal lábra?...

2015. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2015. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!