Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA miért akar tűzszünetet...

Az USA miért akar tűzszünetet Izrael-Gáza viszonyban és miért ellenzi Oroszország-Ukrajna kapcsán?

Figyelt kérdés

aug. 25. 09:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%

Attól, hogy köztük van a Fekete-tenger, még közvetlen szomszédok.

És aztán azzal meg mi van, hogy Norvégia, és Svédország "nem nagyhatalmi mentalitású ország" :D Mert Ukrajna nagyhatalmi mentalitású ország, ugye?

Félóra múlva már ott tartunk, hogy valójában Ukrajna támadta meg Oroszországot, és Oroszország a Volgától volt kénytelen csak visszaszorítani a Negyedik Birodalmat. :D :D :D


Átfutottam a cikket, de csak ábrándozást olvastam ki belőle, hogy "de jó lenne", "ez meggyengítené Oroszországot" - ebben van is igazsága, de írd meg, kérlek, hogy milyen cselekvési tervei voltak ezzel kapcsolatosan? És ebből mit fogadtak el, és mit valósítottak meg? Vagy legalábbis mit kíséreltek megvalósítani?


Ezzel szemben a valódi háborúpárti és hazaáruló Orbán felhatalmazás nélkül rohangált összevissza, mint a kergemarha, hogy "béketárgyalást kezdeményezzen, és így volt Putyin hasznos idiótája sokadjára is.

aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
54%

# 11


Amit a tenger választ el, az már nem közvetlen szomszéd.


Forosz (Krím-félsziget) és İnebolu között van 268 km, meg a Fekete-tenger nagy víztömege.



" Mert Ukrajna nagyhatalmi mentalitású ország, ugye? "


Ukrajnában világéletében dúlt a szélsőséges nacionalizmus, sovinizmus, és oroszgyűlölet.



[link]


[link]


[link]


[link]



Ekkora Ukrajnát szerettek volna eredetileg, mérsékeltebb, és radikálisabb követelésekkel.



Továbbá üzengetnek, hogy Németország, és sok más tartozik Ukrajnán.


Csak Mire fel követelőznek ?



" Félóra múlva már ott tartunk, hogy valójában Ukrajna támadta meg Oroszországot, és Oroszország a Volgától volt kénytelen csak visszaszorítani a Negyedik Birodalmat. :D :D :D "



2022 február 24-én Oroszország lépett fel támadólag.


Azonban aki nem burokban élte az életét, láthatta, hogy itt előbb - utóbb nagy háború lesz.



" Ezzel szemben a valódi háborúpárti és hazaáruló Orbán felhatalmazás nélkül rohangált összevissza, mint a kergemarha, hogy "béketárgyalást kezdeményezzen, és így volt Putyin hasznos idiótája sokadjára is. "



Miért lenne Orbán hazaáruló ?


Orbán konkrétan Magyarországon él, magyar állampolgár, magyarnak vallja magát, őneki NEM Ukrajna a hazája, így értelmezhetetlen a hazaáruló jelzővel való vagdalkozásod.


A másik, a nagy Nyugati támogatás abból áll, hogy 1,5 év kifogás keresés után nagy kegyesen ad Anglia / Németország / USA / stb. 6 / 14 / 20 / 31 példányt az adott fegyóból, és ettől várja a dicső ukrán győzelmet.


Az Mire elég ?


Meglátásom szerint semmi értelme.

aug. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%

"Attól, hogy köztük van a Fekete-tenger, még közvetlen szomszédok."

Ezek szerint pl. Norvégia és Brazília közvetlen szomszédok.

aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
30%

"Amit a tenger választ el, az már nem közvetlen szomszéd."

Dehogynem. Vagy te azt hiszed, hogy az országhatár a szárazföld partján húzódik?! :D Komolyan azt akarod mondani, hogyha bokáig már belelépsz a török tengerpartról a Fektete-tengerbe, akkor máris nem vonatkoznak rád a törökországi törvények, mert nemzetközi vizeken vagy?! :D Próbáld ki, de lehet, hogy meglepetés érne.


De ne nekem higgy, csak nézz utána valami lexikonban vagy a Googlen, keress rá Törökország szomszédos országaira, és ki fogja köpni a gép Oroszországot.

Persze lehet csűrni, csavarni, hogy mindig neked legyen igazad, de attól még nem lesz valóban igazad. ;)


"" Mert Ukrajna nagyhatalmi mentalitású ország, ugye? "


Ukrajnában világéletében dúlt a szélsőséges nacionalizmus, sovinizmus, és oroszgyűlölet."


- Csak ennyi az érved? Akkor Magyarországról mit mondhatunk?! Hány nagy-magyarországos térképet linkeljek ide?! :D És bizonyára te is hallottad azt a mondást, hogy azok voltak a szép idők, amikor Magyarország határát három tenger mosta. Persze hogy mi volt az a három tenger, és mikor, azt eddig még senki nem tudta nekem megmondani, még az sem, akitől párás szemekkel hallottam ezt.

De majd te esetleg megmondod, és állást is foglalsz, hogy a te definíciód szerint dúl-e benned a szélsőséges nacionalizmus, és sovinizmus.


Nyilván ott is megosztottság van ebben, mint ahogy nálunk is, tehát máris finoman fogalmazva ferdítesz.


"2022 február 24-én Oroszország lépett fel támadólag."

- Huh. megnyugodtam.


"Azonban aki nem burokban élte az életét, láthatta, hogy itt előbb - utóbb nagy háború lesz."

Juj, ezt most hogy értsem? A kisegér addig rángatta a cica bajszát, ameddig az be nem kapta, vagy arra utalsz, hogy a cica már régen evett, és mellette volt a kisegér?


Valamint az is kérdésem, hogy Oroszországra nem volt jellemző ugyanaz, amivel Ukrajnát vádolod (nacionalizmus, sovinizmus, területácsingózás)

Hallottam én még olyat is, hogyha USA sokat szarakodik, akkor még az Alaszka hovatartozását is "felülvizsgálják" (haha).


Oroszország mire fel követelőzik? Stb.?


"Orbán konkrétan Magyarországon él, magyar állampolgár, magyarnak vallja magát, őneki NEM Ukrajna a hazája, így értelmezhetetlen a hazaáruló jelzővel való vagdalkozásod."


Tehát aki a saját országában él, az már nem is lehet hazaáruló?! Nagyon okos vagy. Megnyugtatlak, hogy attól, hogy valaki nem a saját országában él, még egyáltalán nem lesz hazaáruló, tehát az a tény, hogy egy hazaáruló hol él, teljesen irreleváns.


Aztán hogy Orbán minek vallja magát mit számít?! A "vallásai"-t majdnem gyakrabban váltja, mint az alsógatyáit. És ez éppen annak megfelelően éppúgy hiteles is, annyi hitelt kell is a szavának adni.


Volt ő már alapszervezeti KISZ-titkár, liberális, ateista, polgári, vallásos, illiberális, és még egy rakás más is. Természetesen neki nincsenek valódi elvei, csak érdekből mond azt, amivel jól tud manipulálni.


Hogy miért lenne? Ezt tőle kéne megkérdezni, ha elhiszed egyetlen szavát is, bár szerintem max. akkor nem hazudik, amikor mondja pincérnek, hogy mit kér enni.

Hogy pénzért, hogy hatalomért, hogy megvesztegetik, hogy zsarolják, vagy ezek kombinációja... részletkérdés. A tény az tény.


Nem a hazájának az érdekét képviseli, szolgálja, inkább árt annak, mint használna, sőt, elég kevés alkalmat tudnék arra mondani, és nagyon meg kéne erőltetnem magam, amikor a hazáját szolgálta mindenféle hátsó szándék nélkül.


"A másik, a nagy Nyugati támogatás abból áll, hogy 1,5 év kifogás keresés után nagy kegyesen ad Anglia / Németország / USA / stb. 6 / 14 / 20 / 31 példányt az adott fegyóból, és ettől várja a dicső ukrán győzelmet.



Az Mire elég ?



Meglátásom szerint semmi értelme."


Milyen érdekes, Orbán is pont azért hőbörög, hogy ne adjanak nekik fegyvert, meg ez nem a mi háborúnk, meg Magyarországon keresztül nem vihetnek...

Vajon melyik szavának lehet hinni, mert egyik szavával csapja agyon öt percen belül a másikat, de a hülyék mindegyikre állva tapsolnak, és feltétel nélkül hisznek folyamatosan.


És aki minden szavát elhiszi, az kivétel nélkül mind idióta. Ezért.

Nem azért, mert valamilyen az értékrendje, hanem azért mert hülyének nézik, és tapsol hozzá.

aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
46%

" Dehogynem. "


Akkor a te gondolatmeneteddel Libéria / Gabona az határos Brazíliával ? :)



" te azt hiszed, hogy az országhatár a szárazföld partján húzódik? "


Az országhatár a tengeren a parttól számított 12 tengeri mérföldig, vagyis 22 km-ig terjed ki.


Számolhatok ezzel a 2 x 22 km-el is Forosz és İnebolu között, és akkor is lesz közöttük 224 km távolság, és a Fekete-tenger nyílt vize.



" De ne nekem higgy, csak nézz utána valami lexikonban vagy a Googlen, keress rá Törökország szomszédos országaira, és ki fogja köpni a gép Oroszországot. "


Megnyitottam a Google térképes funkcióját és tetszik - nem tetszik, ott van az a három kaukázusi kisország közöttük.


A Szovjetunió az valóban határos volt szárazföldön Törökországgal.


De Oroszország már nem.


És sem Grúzia, sem Örményország, sem Azerbajdzsán nem Oroszország részei.



" És bizonyára te is hallottad azt a mondást, hogy azok voltak a szép idők, amikor Magyarország határát három tenger mosta. Persze hogy mi volt az a három tenger, és mikor, azt eddig még senki nem tudta nekem megmondani, még az sem, akitől párás szemekkel hallottam ezt. "


Adriai, Balti, és Fekete-tenger, de ez barokkos túlzás, mert Erdély bércei nem nyúlnak le a Fekete-tengerre.



" Juj, ezt most hogy értsem? A kisegér addig rángatta a cica bajszát, ameddig az be nem kapta, vagy arra utalsz, hogy a cica már régen evett, és mellette volt a kisegér? "


Ukrajna átfegyverzése kérdéses volt, hogy 2026 - 28 környékére átfegyverezték volna, felújítják az ATO-t, bemennek Donyeck - Luganszk megyékbe, és a Krímet illetően gondolkozóba esnek, hogy megpróbálkozzanak-e.


Azonban ezt elrontották az oroszok, én a helyükben a végtelenségig vártam volna, ha az ukránok megpróbálják erőből lerendezni, az az ő bajuk lett volna.



" Hallottam én még olyat is, hogyha USA sokat szarakodik, akkor még az Alaszka hovatartozását is "felülvizsgálják" (haha). "


Az Orosz Hadsereg a kettő keleti megyében, meg Kurszkban bénázik, erre Alaszkát fenyegetik ? (kac-kac)



" Hogy pénzért, hogy hatalomért, hogy megvesztegetik, hogy zsarolják, vagy ezek kombinációja... részletkérdés. A tény az tény. "


" Nem a hazájának az érdekét képviseli, szolgálja, inkább árt annak, mint használna, sőt, elég kevés alkalmat tudnék arra mondani, és nagyon meg kéne erőltetnem magam, amikor a hazáját szolgálta mindenféle hátsó szándék nélkül. "


Orbán az képviselte Izrael, Törökország, Németország, az USA, Oroszország, és még Kína érdekeit is.



" Milyen érdekes, Orbán is pont azért hőbörög, hogy ne adjanak nekik fegyvert, meg ez nem a mi háborúnk, meg Magyarországon keresztül nem vihetnek...


Vajon melyik szavának lehet hinni, mert egyik szavával csapja agyon öt percen belül a másikat, de a hülyék mindegyikre állva tapsolnak, és feltétel nélkül hisznek folyamatosan. "



Én nem vagyok sem Orbánista, sem Fideszes, sem populista, őszintén, egyenesen, és szabadon mondom, hogy a Nyugat ténylegesen nem ad értékelhető fegyvert, csak showműsorozik, meg jóemberkedik.

aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
30%

1:

"időt nyerne Oroszország az erők koncentrálásához"

mert talán a hamász nem? pontosan ezért hiúsultak meg a tűzszüneti tárgyalások. akkor ez esetben mindkét félnél ellenezni vagy támogatni kéne a tűzszünetet, nem ilyen felemás állásponton lenni.


hihetetlen, hogy még két és fél év után egyesek ezeket a propagandákat tolják, nagyon szánalmas.


"Élvezet nézni, hogy hülyét csinálsz magadból."

legalább nem leszel egyedül. bár általában mindig az hülyézi a másikat aki hülye.

aug. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
35%

"Orbán az képviselte Izrael, Törökország, Németország, az USA, Oroszország, és még Kína érdekeit is."


Hát igen. Csak épp Magyarországét nem. mondhatni úgy is, hogy az általad felsorolt országok érdekét Magyarországgal szemben képviselte. (Bár ez Izraelre nem vonatkozik.


De nem csak ebben merül ki a hazájának elárulása.

aug. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

"(orosz és egyéb kisebbségek diszkriminációja, oroszok elleni népirtás Donbaszban, átmenő gázvezetékek megcsapolása, fenyegető nyilatkozatok, stb.)"


Ennyi hazugságot régen láttam egy zárójelen belül :D

aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"Tegyük fel a NATO Oroszország közvetlen szomszédságába kerülne.

Akkor Mi lenne ?

Az EU külügyminisztere is már szorgalmazza, hogy Oroszországot belülről kellene destabilizálni és támogatni a kisebb népek elszakadását.

És az EU, és a NATO között átjárhatóság van."


Még jó hogy oroszországnak régóta van NATO szomszédja a balti országok és mnstmár Finnország személyében :D

Oroszország a veszélyforrás, nem a NATO. oroszország támadja meg random szomszédait, nem a NATO.


"Ukrajnában világéletében dúlt a szélsőséges nacionalizmus, sovinizmus, és oroszgyűlölet."


xD xD xD xD

Vajon mi okuk lehetne rá? Persze nincs ez így, de szerintem 1-2 okot találhatnának.


"Ukrajna átfegyverzése kérdéses volt, hogy 2026 - 28 környékére átfegyverezték volna, felújítják az ATO-t, bemennek Donyeck - Luganszk megyékbe, és a Krímet illetően gondolkozóba esnek, hogy megpróbálkozzanak-e."


Ahha, hogyne. Amúgy Luhanszk :)


"Én nem vagyok sem Orbánista, sem Fideszes, sem populista, őszintén, egyenesen, és szabadon mondom, hogy a Nyugat ténylegesen nem ad értékelhető fegyvert, csak showműsorozik, meg jóemberkedik."


Ahha, ezért jobb az ukrán sereg felszereltsége, mint az oroszoké? Vagy ha feltételezzük hogy igazad van (persze egy fasisztának olyan nem lehet), akkor az orosz szupermegagigasereget egy kis ukrán milícia évek óta tudja gyalázni? Nem semmi.

aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
32%

" Még jó hogy oroszországnak régóta van NATO szomszédja a balti országok és mnstmár Finnország személyében :D "


A baltiak a csivavák szintjén vannak. A finnek meg deklaráltan védekező jellegű sereget tartanak fenn.



" Oroszország a veszélyforrás, nem a NATO. oroszország támadja meg random szomszédait, nem a NATO. "



Kit támadott meg Oroszország 1992 - 2022 között ?


Szerinted ez az ukrajnai háború hasraütésszerűen történt ?



" Vajon mi okuk lehetne rá? Persze nincs ez így, de szerintem 1-2 okot találhatnának. "


Gondolom, a Holodomorra akarsz utálni. Azzal az a baj, hogy ami térképeket linkelgettem, azok 1917 környékiek, már akkor ment az utálkozás és a követelőzés az oroszok ellen.



" Ahha, hogyne. Amúgy Luhanszk :) "



ukránul: Луганськ, oroszul: Луганск


A г-t minek olvasod ?


Amúgy ennyi erővel Kijiv, Csornobil, és sok másnál az ostoba és erőltetett nagyon ukrán elnevezést használod ? :)



" Ahha, ezért jobb az ukrán sereg felszereltsége, mint az oroszoké? Vagy ha feltételezzük hogy igazad van (persze egy fasisztának olyan nem lehet), akkor az orosz szupermegagigasereget egy kis ukrán milícia évek óta tudja gyalázni? Nem semmi. "



Az Ukrán Hadseregnek szánt adományok nagyjából pontosan követhetők.


Kaptak


- 14 Challenger 2-est


- 80 + Leopárd 2-est


- 31 M1A1 Abrams-et


és sok más ilyent, és ilyen mennyiségben.


A Leopárd 2-est kivéve csak mutatóba adományoztak fegyvert.


Ugyan sok Leopárd 2-est adtak, de az sem bizonyult csodafegyvernek.



Ruszin-Szendi Romulusz azt mondja, hogy felőrlő hadviselést tolnak az oroszok, nem rohannak sehova, és nekik áll a zászló, akkor épp a volt vezérkari főnököt, meg hasonlókat kérdőjelezel meg nagy magabiztossággal ?



" persze egy fasisztának olyan nem lehet "


Hogyan jönnek ide a fasiszták ?

aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!