Régen a sorozásnál végeztek kromoszómavizsgálatot az egészségügyi alkalmasságin?
Nem. Semmi jelentősége nem lett volna. A bizottság előtt le kellett tolni a gatyád, aztán megfordulni, előrehajolni és széthúzni a farpofádat. Ha valaki a lógó töke ellenére genetikailag nőnek gondolta volna magát, akkor azt neki kellett volna előtte kivizsgáltatnia, nem a Honvédség érdeke volt ilyen téren kutakodni. Ez nem sport volt, hogy a női hadseregek csak nők ellen háborúztak, a férfiak hadserege meg csak férfiakkal birkózott.
A másik meg az, hogy ezekről a mai arányaiban eltúlzott tematikáról a legtöbben nem is hallottunk. Nem volt az életünk része. Ezért akkoriban teljesen másképp is gondolkodtunk ezekről a dolgokról. Jórészt sehogy. Azt, hogy valaki visszamegy az időben és mai ismereteink és elvárásaink alapján számonkéri a múltat, hogy miért így vagy úgy cselekedett és nem úgy ahogy mi ma tennénk, azt leginkább infantilis amatőrizmusnak tartom és azzal büntetném, hogy páros lábbal rúgnám ki az érettségiről, hogy nehogy egyszer véletlen diplomához jusson, mert akkor még nagyobb kárt okozhat.
(folyt.) Ja, mert (estemben legalábbis) szemrevételezéses szexvizsgálat az volt, utána meg hátraarc+bokafogás után aranyér-vizsgálat is, úgyhogy a hermafroditákat így nyilván kiszűrték.
(Elég indiszkrét módon amúgy, mert ez az egész nem egy zárt vizsgálóban volt, hanem futószalagszerűen...)
Nem szűrték ki őket minden esezben, mert az egyik nem nemiszervei lehettek rejtettek is.
Másrészt teljesen irrekevábs volt. A hadsereget nem érdekelte, hogy valakinek milyen kromiszómái vannak. Mit nem lehet ezen érteni?
Minek szűrtek volna ilyesmire. Aki a személyi (anyakönyv) alapján férfi, az hadköteles volt, aki meg nő, az (többnyire) nem.
Nem volt komoly eü vizsgálat sem alapból.
Senki nem bekerülni akart, hanem kimaradni ebből a szívatásból. Ha valaki nőnek érezte volna magát, vagy más okból alkalmatlannak, akkor ő erre hivatkozhatott, és akkor jöttek további vizsgálatok.
De valószínűbb ilyen esetben is, hogy pszichológus mondta volna ki, hogy alkalmas vagy sem.
Ezek a dolgok a születéskor már eldőltek. Ha az újszülött neme nem volt egyértelműen eldönthető, akkor egy specialistát hívtak aki eldöntötte a nemet, vagy megállapította, hogy a rendkívül ritka jelenségek közül miről van szó.
Ha az került a születési anyakönyvi kivonatba, hogy nő, akkor számára a későbbiekben nem volt sorozás, tehát a Magyar Néphadsereg nem vizsgált lópikulát sem. Ha az került a sz.a.k.-ba, hogy férfi, akkor valószínüleg volt kukija, vagy annak látszó csatolmánya. Innentől kezdve a Néphadsereg számára ő sorozható férfi egyén volt. A MN-nek semmi dolga nem volt az ő kromoszómáival. Ha szerinted volt, lécci fejtsd ki, hogy mi. (Bár nyilván csak trollkodsz) Ha az illetőnek a születés után kétségei támadtak, azt neki magának kellett kezdeményeznie valamilyen egészségügyi intézményben. A Magyar Néphadseregnek sem ideje, sem kedve, sem feladata nem volt egy magyar születési anyakönyvi kivonat valóságtartalmát megkérdőjelezni, sem dolga nem volt vitatott egészségügyi kérdésekben állást foglalni, vagy kutatasokat végezni.
Érthető így, kiscsíra?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!