Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Önkéntes katonai szolgálatnál...

Önkéntes katonai szolgálatnál mennyire szigorú az egészségügyi alkalmassági?

Figyelt kérdés

Mivel jár érte plusz pont egyetemen gondoltam idővel kipróbálnám. Jelenleg foszkra járok, de van tervem tovább menni osztatlanra, oda pedig nem biztos hogy elég pontom lesz, ez pedig jó lehetőséget biztosítana. Nyilván nem most rögtön, egyetem mellett szeretném, mert jelenleg van főállásom is/levelezőre járok/ és egyszerre ennyi minden nem menne.

Angolul már beszélek egy szinten/munkám során is sokat kell úgy kommunikálnom, és mindenféle nemzetiség megértett eddig/, de azért egy nyelvvizsga nem biztos, hogy összejönne, szóval ezt most ne firtassuk. Szakmám már van négy. Ami kihívás lenne számomra az ez lenne, viszont ekcémás vagyok, illetve szemüveges is(-3,5). Viszont küzdősportolok évekòta, és van fegyverismereti vizsgám is. Tudom, hogy hivatásos nem lehetnék soha, de az nem is akarok lenni.

Illetve emellett azt olvastam valahol, hogy lehet főállásom is, igaz? Elvégre erre túl sok fizetést nem adnak/amit persze megértek/. Már a weboldalon elolvastam mindent, amit találtam.

Akinek van saját beszámolója akár azt is szívesen várom.


2023. dec. 9. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem felelsz meg egészségileg, akkor önkéntes sem lehetsz
2023. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha egyszer katonai szolgálatot töltöttél akkor már fölösleges egyetemre menned, mert ott mindent megtanulsz amire az életben szükséged lesz.
2023. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2, köszi! :) Nagyon érdekel ez a téma, de sajnos ügyvéd nem leszek a katonaságbòl/nem kérek beszòlogatò kommenteket/. Viszont azt elhiszem, hogy sok új dolgot tanítanak, meg megnevelik az embereket.

1, azt tudom, hogy aki katonának, rendőrnek, tűzoltónak, stb. megy annak meg kell làtogatnia minden szakorvost egyesével, viszont önkéntes szolgálatnál azt írták, hogy elég a háziorvosi vélemény + pszichológiai alkalmassági. Ebből gondoltam, hogy gyengébb lehet az alkalmassági dolog, meg engem nem is akadályoz igazából egyiksem/a szememet egyébként is meg szeretném műttetni majd a közeljövőben/. Egyébként van egy ismerősöm, aki asztmásként lett hivatásos katona nemrég/gyerekkorunkòta ismerjük egymást, és mindig is asztmás volt/.

2023. dec. 9. 14:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Régebben szigorúan vették az alkalmasságit. Manapság már szinte bárkit felvesznek, akinek megvan a négy végtagja. Üdv, egy tavaly leszerelt katona.
2023. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szuper, köszi!

Bővebben tudnál mesélni magáról a katonai életről? Akár privátban, akár itt. Érdekel minden. Biztos van némi különbség az önkéntesek meg a hivatásosok között, de érdekel minden ezzel kapcsolatban.

2023. dec. 10. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!