Mire lehet kepes az iráni és a szövetséges rakéta és drón erő? Képes lehet az áprilisi támadásnál nagyobbat végrehajtani?
Állítólag akor direkt úgy mozgatták a rakétákat és drónokat hogy muholdrol lássák az amerikaiak és előre lehetett számítani a támadásra ezért érték el 99% százalékos kilövési arányt és a maradék 1% meg egy légibázis kifutopalyajat célozta áldozat nélkül .
Most Irán az USA hírszerzés szerint úgy mozgatja az eszközeit hogy nem látják pontosan mi készül lehetséges hogy kombinált támadás lesz Izrael külföldi érdekeltségeit is célba véve
Szerintetek mi készül ?
Az áprilisi akció egy válasz volt, mert lépniük kellett (válaszcsapást mérni). Bölcsen választották meg mind a bevetni tervezett erőt (bemenjen pár), s a célpontot is (katonai célpont legyen, ne civil), hogy ez által is kerüljék az esetleges politikai nyomást az izraeli közvéleménytől egy újabb válaszcsapásra. Ezzel a dolog el is lett rendezve.
S nem készül most semmi SEM! Támadni nem szoktak ok nélkül, mivel kivált egy ellenreakciót és Izraelnek is bőven megvannak a katonai képességei, hogy kemény válaszcsapást mérjenek gyakorlatilag bárhol Iránban. Sőt az izraeli csapásmérő képesség jóval combosabb az iráninál (bár utóbbi is tudna kellemetlen meglepetéseket okozni).
Iránnak nincs S-400. Akartak fejleszteni légierőt, nem lett belőle semmi. A vadászgép program jegelve, a légvédelem pedig úgy kell Oroszországnak, mint egy falat kenyér. Valószínű emiatt is mondták azt az irániak, hogy amúgy nekik nem is kell S-400, felesleges, mert van saját légvédelmük és az S-300 is működik jóideje.
Ezt tudjuk, hogy hatalmas kamu. Irán légvédelme gagyi. Hiába a saját rendszerek tömkelege, hiába az S-300, az izraeli és amerikai gépek úgy szelik át az iráni légteret, ahogy a forró kés a vajat. Pár éve a légierő főparancsnokát rúgták ki, mert nem számolt el a légvédelmi hiányoságokkal. Konkrétan az történt, hogy jöttek az F-35 repülök, szépen megnézték a semmirevaló S-300 rendszert és társait, csináltak egy támadási főpróbát minden iráni nagyvárossal. A szomszédos államok hírszerzői jelentették, hogy az amerikai repülők ki-be mászkálnak Iránba. Ekkor az Ajatollah és az IRGC kivizsgálta az ügyet, és végül az iráni hírszerzés megállapította, hogy az esetek megtörténtek. A légvédelem főparancsnokát pedig kirúgták.
Egyébként azóta is jönnek ezek a jelentések, hogy Irán tele van kémrepülőkkel.
Áprilisban az izraeli ellencsapást elvileg F-35 hajtotta végre. Ezt alátámasztja mindenki abban a tekintetben, hogy a támadás belülről indult, tehát Iráni légtérből/területen.
Illetve az is, hogy az iszfaháni S300 légvdelmi rendszer radarját telibe találták. Csak olyan gesztusként megmutatva, hogy Izrael azt csinál Iránban amit akar.
Ellenkező vélemények szerint (irániak) az S300 radarja nem sérült meg. Viszont ez harmatgyenge lábakon áll, mivel sugárirányú robbanásinyomok láthatók a műholdképeken, a radart letakarták (na vajon miért), és Iszfahán összes S300 rakétaindító rendszerét visszavonták 1 napra. Egy izraeli válaszcsapásra várva az ember jókedvébéből biztos nem inaktiválná a légvédelmét teljes 24 órára, hacsak nem muszáj. Szóval akármi mi is történt, több, mint 1 napra Izrael kiütötte az S300 rendszert.
Szóval van légvédelmük, de az F-35 be tud nézni ha akar. Irán is hasonló, mint a ruszkik, lehet papiron sok minden okés, de a valóság kicsit más. 10-20 évig fejlesztenek vadászgépet, aztán kiderül, hogy röpképtelen, majd 2 évtized és egy rakás pénz után drón lesz belőle. Vagy a legújabb iráni hadihajó, tele csúcsmodern fegyverekkel, az iráni haditengerészet csúcshajója, mennyire büszkék voltak rá. Aztán elsüllyed magától a kikötőben karbantartás közben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!