Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy 1944-re a szövetséges és a szovjet haditechnológia lehagyta a németekét?

Figyelt kérdés
Pedig köztudott, hogy a németek messze előttük jártak.

jún. 23. 01:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miben?


Volt valami atombomba, az is haditechnika, hol is vetették be a német atombombákat? Ja tudom "az ember a fellegvárban" című alternatív történelmi sorozatban.


A háború kezdetén nyilvánvaló német technológiai fölény volt majdnem minden téren. De 44 a háború vége fele, nem az eleje.

jún. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Megis a nemetek alkalmaztak eloszor raketatechnikat robbanoanyag celbajuttatasara 44 utan is... jo a korabbi valaszolo kerdese, hogy miben.
jún. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

"Megis a nemetek alkalmaztak eloszor raketatechnikat robbanoanyag celbajuttatasara"


hát..... a németeket megelőzték a kínaiak majd ezer évvel ebben :D

jún. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

"a németeket megelőzték a kínaiak majd ezer évvel ebben :D"

Na jó, de Kína nem volt se szövetséges, se szovjet ;)

jún. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Háborúban a hadianyagok fogyóeszközök, és a minőséget le lehet győzni mennyiséggel is.

A németek folyamatos nyersanyaghiánnyal küzdöttek, és az idő is ellenük dolgozott, hiába volt a '40-es évek elején kiemelkedő fegyverük, eszközük, azokat sem tudtak olyan ütemben gyártani, amennyire szükségük lett volna, és a fejlesztéseikre sem volt sem idő, sem kapacitás, miközben a szövetségesek már ontották a tankokat, repülőgépeket.

Mindenki elismerte, hogy a Tigris a legjobb, legfélelmetesebb tank, de csak keveset tudtak gyártani, a T34 pedig nem lett sokkal rosszabb a gömbölyített páncélzattal, és özönlöttek a gyárakból.

1944-ben már a Sherman tankok is Európában voltak, azok is gyengébbek voltak a Tigriseknél, de rengeteg volt az amerikai tankokból is.

A légierőnél viszont egyértelműen elveszett a németek fölénye, sőt már alig volt német légierő.

A különböző gépekkel a '40-es évek elején a németek uralták a légtereket, legendásak, félelmetesek voltak, de néhány év alatt megfordult a trend, '44-re már alig volt repülőgépük, fejleszteni sem nagyon tudtak, a később mozgásba lendülő angol, szovjet, amerikai hadiipar pedig már nem csak mennyiségben, de minőségben is jobb repülőket gyártott.

Németországnak nem volt elegendő ásványi anyaga a haditermelés szinten tartására, sem, a vas, acél, bauxit bányák, kőolaj mezők elfoglalása lett volna a Barbarossa terv egyik lényeges célja.

Nagyon sok olyan terve volt a németeknek, amelyek ötlet szinten maradtak, mert nem volt forrás a kísérletezésekre, és csak a háború után fejlesztették tovább, tömbnyire az USA-ban, Szovjetunióban.

A németek már a '30-es években elkezdek kisérletezni a sugárhajtású, gázturbinás replőőgépekkel, de miután kitört a háború folyamatosan, sok repülőgépre volt szükségük, és amikor 1844-ben végre hadrendbe állították a Messerschmitt Me 262 gépeket, hiába voltak a legmodernebbek, már nem segített rajtuk (keveset is tudtak gyártani)

jún. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez az igazság.
jún. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Megis a nemetek alkalmaztak eloszor raketatechnikat robbanoanyag celbajuttatasara"


Amit szintén az oroszok találtak fel és a németek az ő terveik alapján valósították meg.

jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem állítanám, hogy a II. Vh. végére mindenben jobb volt a szovjet haditechnika, mint a németeké, de néhány területen megelőzték őket. Pl. a T-34 nemcsak a döntött páncélzat és a széles lánctalp miatt volt a jobb az akkori német harckocsiknál, hanem ezért is, mert a szovjetek képesek voltak egy darabban öntött toronypáncél, vagy alumínium öntvény mindenevő dízel harckocsimotor előállítására, a németek meg nem. A T-34-nek a lánctalp felfüggesztése is sokkal célszerűbb konstrukció volt, mint bármely akkori német harckocsié.

A kézifegyverek tekintetében is erősen felzárkóztak, mert a '44-re a Vörös Hadseregben tömegesen alkalmaztak géppisztolyokat és félautomata karabélyokat. És hiába volt a PPS-41 egy ergonómiai rémálom, ha a háború alatt ötmilliónál többet gyártottak belőle, 71 lőszeres csigatár járt hozzá, és hóban, sárban sem vált működésképtelenné.

Fentebb érintették már, és én is egyetértek vele, hogy a II. végére a szovjet repülőgép konstrukciók általános színvonala beérte vagy megelőzte a németekét. Ugyanakkor a szovjeteknél a gyártásminőség akkoriban nem érte el a német színvonalat.

A szovjetek nagyon értettek a tömeggyártáshoz. Úgy szervezték meg a haditermelést, hogy a szükségtelen párhuzamosságokat minél inkább kiküszöbölve kiválasztottak a lehető legkevesebb számú, tömeggyártásra optimalizált, lehető legegyszerűbb konstrukciót, amiből azután a lehető legnagyobb mennyiséget gyártották le.

Amiben a németek végig előnyben voltak: finommechanika, optika, rádió adóvevők, elektromos berendezések.

jún. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig köztudott, hogy a németek messze előttük jártak"


Ki szerint?


Amúgy a németeknek, amellett, hogy voltak fejlett, de hibákkal teli dolgaik, a hadieszközeik nagy része átlagos, vagy az alatti volt.


A Bf-109-es egy nagyon egyszerű kis méretű repülő volt, ez valamelyest korlátozta is a lehetőségeit, a Spitfire nagy általánosságban felülmúlta.


Az Fw-190-esről olvastam egy beszámolót, amerikai pilóták teszteltek egy megszerzett példányt és az volt az egyértelmű eredmény, hogy az amerikai gépek jobbak.

[link]

jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor ez csak ilyen városi legenda, hogy a németek mennyivel fejlettebbek voltak?
jún. 23. 20:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!