Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy 1944-re a szövetséges és a szovjet haditechnológia lehagyta a németekét?

Figyelt kérdés
Pedig köztudott, hogy a németek messze előttük jártak.

jún. 23. 01:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

@10

"Akkor ez csak ilyen városi legenda, hogy a németek mennyivel fejlettebbek voltak?"


Akkor térjünk vissza ismét az első válaszoló első szavához, kérdéséhez: Miben? Miben voltak fejlettebbek, és miben nem? És hogyan változott ez a háború folyamán?

És akkor végig lehet olvasni ismét az eddigi válaszokat e kérdés kapcsán.

jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a németek messze lehagyták az oroszokat. Az oroszok legfeljebb Berlinig jutottak el, az meg itt van egy köpésre. Bezzeg a németek, egészen Moszkváig eljutottak, hát az milyen borzasztó messze van már?!!
jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Váltakozó volt a haditechnikai fölény az egyes eszközkategóriákban.

A háború elején a T-34 felülmúlta az összes német típust. Utána a Tigris és különösen a párduc megjelenésével ez megfordult - amíg színre nem léptek az IS-2, IS-3 nehézharckocsik, mert azoknak már nem volt ellenfele a tigris (még a királytigris sem).

Repülőgépek tekintetében paritás volt, a dugattyús gépek vonatkozásában '44-re a Szövetségesek már jobb típusokkal rendelkeztek. Viszont még nem volt rendszerbe állított gázturbinás gépük, a németeknek meg igen.

Kézifegyverek vonatkozásában az M1, Thomson jobb konstrukció volt a német puskáknál, géppisztolyoknál, de géppuska tekintetében az MG-42-nek nem volt párja.

jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Viszont még nem volt rendszerbe állított gázturbinás gépük, a németeknek meg igen"


Tegyük hozzá az Me-262-es is messze volt a bevethető állapottól, főleg a hajtóművek használhatóságával volt probléma, amik 10-20 repült órát bírtak, utána cserélni kellett őket. Ami egy anyagháborúban elég nagy érvágás.


Illetve másik oldalról a szövetségesek sem tétlenkedtek, a Meteor gyakorlatilag egy időben állt szolgálatba, és a háború végére az USÁ-nak is ott volt a P-80-as.

jún. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Van olyan elemzés, hogy a német haditechnika "ha a vasat nézzük", nem volt sokkal jobb, mint a szövetségeseké, azonban a kiképzés és a taktikák nagyon pontosan hozzá voltak igazítva a lehetőségekhez. A háború során a kiképzésre fordított idő, illetve az egészségügyi megfelelési szint is csökkent.

A szövetségesek nagy részben a mennyiséggel győztek. A nehézbombázók például nagyon hiányztak a német légierőből. A gyorsbombázók inkább csak a front környékén tudtak támogatást adni, de városok, gyártelepek lebombázására nem volt praktikus eszközeik.

A V2 és a sugárhajtású repülőgépek inkább prototípus, mint fejlesztés alatt álló fegyverek voltak. A V2 pontatlan volt, nagy részük a levegőben robbant fel. Az ára nagyjából a fele volt, mint egy repülőgépnek, ennek ellenére csak egy rakéta csak egyszer volt felhasználható (mint minden rakétafegyver). Ha ebből a pénzből (ha van alapanyag és egyéb erőforrás) repülőgépet építenek, azzal többre mentek volna.

A sugárhajtóművek még erősen fejlesztés alatt voltak. Rövid üzemidő, gyakori meghibásodás, nagy fogyasztás. A Comet kimondottan zsákutca volt. Egy felmérés szerint mind a sugárhajtású repülők, mind a Comet több saját pilótát ölt meg, mint ellenségest.

A háború után (sajnos a konkrétumokat elfelejtettem) az amerikaiak végigvizsgálták a német fegyvereket. Mindegyik precízebb, pontosabb, "menőbb" volt, de messze túlmutattak a "célnak megfelelő" szinten, ha engednek a minőségből (egy emblematikus pont: ha a harckocsik hegesztési varratait nem dolgozzák el olyan precízen), sok fegyvernek voltak olyan "szolgáltatásai", amik néha akár jól is jöhetnek, akkor olcsóbban tudtak volna jó fegyvereket gyártani.

A Tigris szinte kilőhetetlen, bármely szövetséges tankot kilőtt 2 km távolságból (na jó ebben lehet túlzás), azonban nem tudtak eleget gyártani, gyakran meghibásodott, különböző meggondolásokból erősen korlátozták a használatukat (például csak bizonyos esetben lőhettek csak úgy, hogy a homloklemez nem merőleges a lőirányra). A párduc valamennyivel könnyebb lett, de a hajtási rendszer itt is erősen túlterhelt volt.

A tömegesen bevethető tankok nem voltak egyértelműen jobbak a szövetségesek hasonló eszközeinél.

Az StG 44 a legtöbb esetben egyesítette a géppisztoly és a puska előnyeit (épp ahogy tervezték), tömegesen átfegyverezni a hadsereget, azonban évekig tartott volna 44-ben már az évek hiányoztak.

Itt nem az döntött, hogy az MPXX, vagy a PPSXX a jobb fegyver, hanem az, hogy a németek elkezdtek úgy egy háborút, hogy nem volt elég üzemanyaguk (a fő szállítóeszköz a lovaskocsi volt. Pár regény megemlíti, hogy a sugárhajtóműveket is lovaskocsin szállították).

Tengeri haderőben nem vehették fel a versenyt a UK-val, a repülőgép gyártás tempója is az UK-ban volt magasabb. A SzU-nak több katonája, több üzemanyaga és erőforrása volt. Ez abban az esetben is megpecsételte volna a háború kimenetelét, ha az USA nem lép be a háborúba.

jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!