A Scharnhorst vagy a Bismarck típusú hajóegység felelt meg inkább a szövetséges konvojok elleni harcra?
# 11
A német csatahajók légvédelme sem bizonyult hatékonynak, lásd a Bismarck és a Tirpitz példáját.
# 14
A Scharnhorst és a Gneisenau csatahajók, valamint a Prinz Eugen nehézcirkáló La Manche csatornán való átkelését teljesen rossz példa, mert azokat a Luftwaffe komoly vadászrepülő fedezettel biztosította, azaz erős légi fedezet mellett operáltak. Plusz a britek későn vették észre a kifutásukat, így nem tudtak hatásos légitámadásokat indítani. Itt nem a német csatahajók légvédelme bizonyított, hanem elsősorban a Luftwaffe vadászrepülőgépei.
Az HMS Prince of Wales-t és az HMS Repiulse-t egy 88 db japán repülőgép által végrehajtott koncentrált légitámadás során süllyesztették el, úgy, hogy a brit egységeknek egyáltalán nem volt légi fedezetük. Valamint az HMS Prince of Wales légvédelmi tűzvezető radarja meghibásodás miatt működésképtelen volt (emiatt ki sem szabad lett volna futnia).
A Bismarck-ot 1941. május 24-én 9 db Swordfish, május 26-án pedig 15 db Swordfish torpedóbombázó támadta meg. A német csatahajó 4 db torpedó találatot kapott, ezek közül a kormánylapátot ért következményeiben végzetesnek bizonyult, mert manőverezőképtelenné tette.
A Bismarck légvédelme teljesen hatástalannak bizonyult a Swordfish topedóbombázók ellen, hiszen a csatahajó 4 db torpedótalálatot kapott a bevetett 24 db repülőgéptől.
# 16
Ez így megint nem igaz, olvass utána.
A németek észrevétlenül szelték át a csatorna nagyobb részét, kihazsnálva a az időjárást.
A Royal Air Force dél-angliai reptereken rendelkezésre álló 500 db taktikai közepes és stratégiai nehézbombázójának csak töredékét tudták bevetni a britek, a késedelmes észlelés miatt.
Torpedóbombázó, amely a legveszélyesebb a csatahajókra, összesen csak 6 db támadta meg a brit köteléket.
# 16
A légierők vesztesége sem volt túl jelentős, 22 db német és 42 db brit repülőgép semmisült meg, döntően légiharcban, kisebb részben pedig légvédelmi tűz és baleset következtében.
"hiszen a csatahajó 4 db torpedótalálatot kapott a bevetett 24 db repülőgéptől."
Ezek gyakorlott, jól képzett pilóták voltak. Ha nincs légvédelmi tűz, a kitérő manőverek ellenére akár 3x ennyi találatot is elérhettek volna a kb. negyed kilométer hosszú csatahajón. Hogy csak 4 db jött össze, az a légvédelmi tűz eredménye.
# 19
A torpedóbombázók hatékonysága igen alacsony volt a II. világháborúban.
A támadásra bevetett torpedóbombázók találati aránya 1,5% volt mindössze.
Tehát az, hogy a Bismarck elleni második torpedóbombázós támadás 15 db repülőgépe 3 találatot vitt be,
elképesztően kiváló eredmény.
Tehát messze nem igaz, hogy a Bosmarck légvédelme jól vizsgázott volna.
Arányaiban a Bismarck-nal az HMS Prince of Wales és az HMS Repulse is jobban teljesített.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!