Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A szovjet,a magyar, és az...

A szovjet,a magyar, és az indiai légierőben mennyire számított bevált gépnek a Fulcrum?

Figyelt kérdés
Mindhárom légierő üzemeltette a MiG-29 vadászrepülőgépet. Indiát egy időben érdekelte a típus licencgyártása is, de többet nem hallottam. Valószínűleg nem éltek a lehetőséggel, vagy a szovjetek-oroszok nem gondolták komolyan. Nektek mi a véleményetek?

jún. 8. 21:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Amúgy eredeti témára visszatérve, mert amikor volt 1999-ben az indiai - pakisztáni határháború / csatározás, akkor az Indiai Légierőt is bevetették.


A bombázást a Mirage 2000-esek végezték, és a légifölényre meg a MiG-29-eseket jelölték ki, ők kapták feladatul a Mirage-ok védelmezését.



Az alapmodellű MiG-29-es nem tudta alkalmazni a lézeres bombákat, a Mirage 2000-es meg igen.


Ugyanakkor a MiG-29-es több légiharc-rakétát vihet, mint a Mirage 2000-es.


[link]

jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 Jeffrey Spender ***** válasza:

Csehország 1995-ben passzolta el a MiG-29-eseit, 10 példányt Lengyelországnak


Moldova 1997-ben, 21 példányt az USA-nak


Románia 2003-ban állította le az övéit, 22 példányt


Ott van még Kazahsztán, és Üzbegisztán, 23, és 60 példánnyal, azokból adtak Ukrajnának



India az kimarad az ilyesmikből.

jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:
A 3-as a Fulcrum "magas átesési sebességét" említette, hogy részben ezért, kevésbé volt alkalmas a földi célpontok hatékony támadására. Az F-16-nak, vagy az F-15E-nek talán alacsonyabb az átesési sebessége?
jún. 28. 21:17
 24/65 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kérdező


Én szoktam látni olyant időközönként, hogy a MiG-29-es veret földi célpontokat.


https://www.youtube.com/watch?v=kJ3DHCH9VoA&ab_channel=MitCh..


https://www.youtube.com/watch?v=B8G6UAWzjBw&ab_channel=Kamil..



Repülhetőségileg nincs semmi baj a MiG-29-essel, csak földi célpontokat nem gépágyúsan, meg "buta" rakétákkal, és bombákkal szokás támadni, hanem "okossal".



Az alapmodellű MiG-29-es az nem irányított rakétablokkokat, és szabadesésű bombákat hordozhatott. Ezzel szemben az F-16A Fighting Falcon, és az F-15E Strike Eagle eleve Maverick TV irányítású rakétát, és TV / lézeres vezérlésű bombákat.


https://www.youtube.com/watch?v=dT7S4zAzVu0&ab_channel=TheXR..



Azonban a MiG-29-es nem ragadt meg ennél, az 1993-ban bemutatt MiG-29M tudta ezt. És az azután következő újtervezésű, vagy a meglevő felmodernizált példányok.


[link]

jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:
Én meg láttam fotót, ahol Mi-24-gyel vagy máshol sportrepülőgéppel kötelékezett. Ezért furcsálltam a 3-as hozzászólást.
jún. 28. 21:47
 26/65 Jeffrey Spender ***** válasza:

Földi célpontot többféleképp lehet támadni:


- nagy állásszögű rácsapásból,


- és megközelítőleg egyenes repülésből, gépágyúsan, és nem irányított fegyverzettel.

jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az oroszoknál állandó szindróma, hogy az adott fegyver nem készül el időre, számos műszerezettsége hiányzik, vagy különböző gyermekbetegségekben szenved, ezért egy redukált tudású példányt mutatnak be, ami szépen mutat a fegyverbemutatón, lehet vele három - négy próbakört menni, meg lőni a lőtéren / lőpályán, és elégedettnek lenni a laikus tábornoknak, de attól még a gyakorlatban nem felel meg a hadsereg igényeinek.


Erre a problémára bevett, és működő megoldás, hogy a legelső szériapéldányokat szándékosan lassúan gyártják le, szállítják le, adják át, és párhuzamosan befejezik az eredetileg elképzeltet, immáron A / B / M / U jelzéssel kiegészítve.


Ezért volt MiG-29-es, és lett MiG-29.


És még hány repcsi, harckocsi, és más ilyen fegyverrendszer ilyen ?

jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 Jeffrey Spender ***** válasza:
* MiG-29M
jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:
Ja értem. A MiG-29M lett volna a fejlett, többfunkciós vadászgép.
jún. 29. 16:31
 30/65 A kérdező kommentje:
Azonban annak a sorozatbangyártásáig már nem jutottak el, mivel közben összeomlott a Szovjetunió gazdasági és politikai rendszere.
jún. 29. 16:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!