A spanyol gazdaság méretű Oroszországnak hogy van pénze 6000 atomtöltetű nukleáris triádot fenntartani miközben még Nagy-Britannia sem volt képes ezt finanszírozni?
És az USA-nak is hatalmas költségekbe fáj fenntartani a triádot (bombázók/tengeralattjárók/silók).
Az oroszoknál jóval gazdagabb Nagy-Britannia is csak a tengeralattjárókat képet finanszírozni az atomtöltetek elképesztő differenciájáról pedig nem is beszélve, amelyeket folyamatosan karban kell tartani.
Elképzelhető, hogy Oroszország valójában egy nukleáris papírtigris?
#10
Az oroszok a háború elején 30-40 éve raktáron lévő rakétákkal lőtték rommá az ukránokat, amolyan készletkisöprés címszó alatt, és elég jól célba találtak. A hidegháború alatt 30-40 ezer aktív robbanótöltetük volt, a mostani 6000 ezer hadrendben tartása ehhez képest lepkefing. Ráadásul az orosz technika, technológia mindig is arra törekedett, hogy kevés karbantartással, vagy anélkül is működőképesek legyenek az eszközeik. Ez náluk hagyomány, és az atomtölteteikkel is hasonló a helyzet, lásd leopárd-abrams vs T80-90. A stratégiai rakétáik viszont nem régiek, és nagyban folyik az új szarmat komplexumok telepítése, ami vadi új technika. Különben én amondó vagyok, hogy bár hivatalosan "csak" 6000 ezer töltet van szolgálatban, de ivánék gőzerővel reaktiválják tízezerszámra, vagy építik újból a tölteteket. Egy NATO elleni háború esetén egyedüli esélyük az atom lenne, ezért töltik a készleteket. A lényeg, a hasadóanyaguk megvan hozzá, már a hidegháborúban a 40 ezer töltet mellett volt még 40 ezerre való, és amikor a 90-es években leszerelték a sok hidegháborús töltetet amcsi felügyelettel, elméletileg 4%-os reaktorüzemanyaggá kellett volna hígítaniuk, de a végén kb a felével nem tudtak elszámolni. Gondolom kapcsoltak, hogyha behígítják a 90% plusszos hasadóanyagot, akkor onnan már nincs visszaút ha egyszer mégis kelleni fog. Egyedül a nukleáris töltet az a fegyver, amit jó előre le kell gyártani, mert háborúban esélytelen az iparszerű dúsítás. Irán több tízezer centrifugával, kb 10 év alatt tudott összehozni 3-4 bombára elegendőt.
# 11
" Egy NATO elleni háború esetén egyedüli esélyük az atom lenne, ezért töltik a készleteket. "
A NATO-ból egyes-egyedül az USA van Oroszország súlycsoportjában, és jobb is nála, de tényleg. Az USA elsősége vitathatatlan.
Ellenben az ilyen Anglia, Franciaország, és társai azok ugató csivavák.
Törökország az meg Öbölháborús Iraki Hadsereg klónt tart fenn.
Az Orosz Hadügyminisztériumban az atomfegyverekre költenek, de tényleg.
Tovább a vegyi fegyverekre. ill. a biológiaiakkal kapcsolatos kutatásokra.
És a Tupoljevekre.
A szárazföldi erőket, meg a légierő nagy részét meg hagyták lepusztulni.
Ezzel szemben az USA költségvetésében a szárazföldi erők, és a légierő is viszik a pénzt, cserébe az állapotuk ténylegesen jó, a valóságban is.
#12
Lényegtelen hogy az USA-n kívül egyetlen NATO ország még a kanyarban sincsen az orosz haderővel. Bár ha összeadjuk az angol-francia atomerőt, az már több mint 500 töltet, ami valljuk be, hazavágná rendesen az oroszokat. A NATO tényleges ereje az összefogásban van, a majdnem 1 milliárd emberes gazdaságában, és mint tudjuk, sok kicsi sokra megy, és a ludak is legyőzik a disznót ha elegen vannak. Egy totális NATO-Orosz konfliktusban az oroszoknak a teljes NATO infrastruktúrát, és hátországokat, ipari központokat támadni kéne, ami nem kis mennyiség. Ugyan úgy mint a hidegháború idején,sőt még az új tagokkal a célpontok listája is jelentősen bővült. Pl ha mi ki is maradnánk formailag a ruszki elleni hadjáratból, valószínű, ahogy a kiszivárgott tervek is mutatják, ettől még az USA-NATO igénybe venné Magyország területét, ha másért nem, felvonulási, deponálási, logisztikai célból. A repülőtereink, a NATO integrált radarállomásaink, és katonai logisztikai helyek biztos kapnának taktikai tölteteket. Érdekes módon a kindzsalokat, és a H22-eseket mostanában nem nagyon eregetik a ruszkik, csak ha egy kiemelt célpontra nagyon muszáj, pedig állítólag a havi termelésüket 100 db fölé vitték. Ezek a precíziós fegyverek 2000 km felettiek, nukleáris töltet hordozására képesek, és nem nagyon bír velük egyetlen légvédelem sem. Ez csak egyet jelenthet, hogy a ruszkik spájzolnak belőlük ezerrel, egy nagyobb háborúra, ha pedig a hordozókat gyártják, akkor valószínű a hozzájuk való tölteteket is gyártják.
# 16
A Patriot az világéletében rosszul teljesített.
A Kinzsállal meg 2,000 km-re levő célpontokat is támadhatnak ...
"Most olvastam hogy az orosz és a kínai GDP növekedés is meghaladja a g7-ek mértékét."
Aha... azt is olvastad, hogy kínában az 5% GDP-növekedést úgy sikerült összehozni, hogy az önkormányzatok adósságállománya 10%-kal nőtt?
Olyan ez, mint mikor egy putris kokeró felveszi a providentet, aztán kiteríti a pénzt a leopárdmintás takaróra, és azzal arcoskodik :D
1. A ruszki atomarzenál jelentős része rettentően elavult.
2. Jóléti kiadásokra nem költenek. Elmész Moszkvától 30 km-re, és a falvakban már nincs út, nincs angolwc, a muzsikok pottyantósra járnak.
3. Nagy-Britanniának és Franciaországnak nincs szüksége nagyobb arzenál fenntartására. Anno De Gaulle alatt szépen kiszámolták, hogy nagyjából a mostani kaliberű nukleáris arzenállal le tudnák dózerolni a Szovjetunió európai részének a felét. (Ez azt jelenti, hogy most Oroszország európai területének arányosan nagyobb részét le tudnák radírozni.) Ez épp elég ahhoz, hogy a seggdugasz, komplexusos Putyler ne is próbálkozzon támadással, mert külöben az aranyozott wc-jével együtt röpítenék a levegőbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!