Az USA, NATO miért fél(t) attól, hogy Oroszország taktikai atomfegyvereket vet be Ukrajnában? Mi hátrányuk lenne ebből?
Sokáig volt egy ilyen félelem Nyugaton, hogy nem szabad a vörös vonalakat átlépni, ne eszkalálódjon a háború, Oroszországot nem szabad nagyon megalázni, de mintha már változna a helyzet és Nyugaton felvállalják, hogy egyre sokrétűbbé, kiterjedtebbé fog válni a háború a következő években. Egyre inkább uralkodó nézetté válik, hogy a háborúval nem szabad leállni, Putyint le kell győzni, mint ahogy 1943-ban a Hitler elleni koalíció tagjai is megegyeztek, hogy a végsőkig folytatják a háborút, szó sem lehet tűzszünetről, béketárgyalásokról, kompromisszumról a németekkel.
Nem tudni még, hogy az USA, NATO tényleg Oroszország teljes vereségéig kívánja-e folytatni a háborút vagy végül mégis lesz valami tűzszünet, kompromisszum, de végső esetben az atomfegyverek bevetése is felmerülhet Putyin részéről. Ez sem feltétlen lenne rossz a Nyugatnak, el tudná viselni. A sugárszennyezés kis töltetnél nagyrészt lokális maradna. Másrészt Oroszország még inkább elszigetelődne nemzetközileg, meggyengülne, mint Észak-Korea. Ez stratégiai előnyt is hozhat a NATO számára, így nem biztos, hogy félni kell a nyugati politikusoknak a háború folyamatos eszkalációjától, ezt egyre többen felismerik. Nyugati, NATO tagokra, USA-ra, Nagy-Britanniára, Franciaországra, Németországra úgy sem mer csapást mérni Oroszország, mert tudják, hogy a válaszcsapásban Oroszország is szörnyű károkat szenvedne, elpusztulna.
HÁTRÁNYUNK!
Jelen pillanatban, még mi is NATO tagok vagyunk -bár, ahogy a miniszterelnökünk és különböző miniszterei nyilatkoznak a napokban, nem biztos, hogy sokáig-. Tehát, mai állapot szerint, ami a NATO-nak hátrány, az nekünk is hátrány!
Kérdező: fordítva ülsz a lovon. A háborút Oroszország kezdte, Ukrajna csak védekezik. A Nato és az Eu az ukránok védekezését segítik az agresszorral szemben. Senki nem tudja befejezni a háborút, csak Putyin. Ha Putyin kivonul Ukrajnából, béke lesz.
Ha atomfegyvert vetnek be az oroszok, amerika be fog avatkozni közvetlenül is a háborúba.
#3 Ez jelenleg igaz, de a cél a háború megfordítása, hogy Oroszország kényszerüljön védekezésre. Ha felpörög az USA, NATO hadiipara, növelik a fegyverszállításokat, egyre pusztítóbb fegyvereket küldenek a frontra, szerintem ez a cél elérhető a következő években. Már most is jellemző, hogy Ukrajna pusztítja Oroszország kritikus infrastruktúráját, katonai bázisait drónokkal és a jövőben engedélyezni fogják Ukrajnának, hogy a NATO által szállított nagy hatótávolságú, nagy rombolóerejű rakétákkal, robotrepülőkkel is pusztítsák Oroszországot, ahogy Oroszország is tette eddig Ukrajnával. Ha jövőre vagy a következő években megindul az ukrán ellenoffenzíva, változhat a frontvonal, ahogy a második világháborúban is 1942 után Németország, Japán egyre inkább visszaszorult. A háború célja most elsősorban a 2014 előtti határok visszaállítása. Ez azt jelenti, hogy a háború előtt már Oroszországhoz tartozó területeket is el kell venni. A Krími Köztársaság és Szevasztopol viszont történelmileg orosz terület, 80%-ban oroszok lakják és stratégiai fontosságú, így biztosan nem fogják feladni a területet, akkor sem ha a háború, frontvonal odaér a háború utolsó éveiben. A helyeik sem örülnének az ukrán megszállásnak/felszabadításnak. Németországtól sem tudták volna elvenni a német népességű területeket, a franciák Elzászt, Lotaringiát, az oroszok Königsberget, Kelet-Poroszországot, a csehek a Szudétavidéket, a lengyelek Kelet-Pomerániát, Sziléziát, ha Hitlernek lettek volna atomfegyverei. Japántól sem tudta volna az USA elvenni Okinawát, ha vannak atomfegyverei. Ha az agresszor túl erős, máshogy alakul a történelem. Oroszország nem fogja elfogadni Zelenszkij és a NATO békefeltételeit, nem fognak kapitulálni szerintem.
Ha az USA, NATO (egy része) közvetlenül is be fog avatkozni, hivatalosan is belépnek a háborúba, az sem feltétlen hozza el a békét és én egyébként is szkeptikus vagyok, hogy ezt valóban megtennék egy esetleges nukleáris eszkaláció esetén.
#6
Az emberanyag is kérdéses. Nukleáris fegyverek mellett/helyett Oroszország vegyi fegyvereket is bevethet végső esetben, hogy elkerülje a vereséget. Egy vegyi támadás éppen az ukrán emberek, katonák harci kedvét, lelkesedését veheti el a fronton. Nagyon bizonytalannak tűnik, hogy Ukrajna valóban képes lesz legyőzni Oroszországot, akkor is ha még 5 évig folytatják a háborút.
#5
Azok riogatnak atommal, akik kétszer már használták.
De azt is lehet vizsgálni, hogy hagyományos fegyókkal hol és mit csináltak.
A politikai destabilizációról nem is beszélve. Szövetségi rendszeren belül, kívül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!