Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A középkorban milyen módszert...

A középkorban milyen módszert használtak arra, hogy egy gyalogos megtudjon állítani egy felé rohamozó páncélos lovas katonát?

Figyelt kérdés
Medve vadászatok során egy vastag dárdát szegeztek a támadó állat felé, a dárda egyik végét pedig lábbal a földnek támasztották, a lándzsa kialakítása pedig olyan volt, hogy a végein szárnyak voltak, ami megakadályozta, hogy a vad rácsússzon a védekezőre. Ezt a módszert nem fejlesztették tovább? Nyilván egy jó vastag és jó erős dárda kellhetett ehhez a művelethez. Csata előtt például lehetett is volna elég idő ahhoz, hogy a dárda végének mély lyukat ássanak a földbe, extra támaszték gyanánt. Mondjuk ha a fegyver végén ki volt alakítva egy ásó féleség, vagy olyan volt a vége, amivel le lehet fúrni, azzal biztosan kevés idő alatt kitudták volna alakítani a megfelelő támasztékot.
máj. 16. 13:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

a dárda az egy dobófegyver.


amire te gondolsz az a lándzsa.

máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igazad van, lándzsát akartam írni.
máj. 16. 13:59
 3/24 anonim ***** válasza:
9%
A középkorban még nem voltak gyalogosok. A KRESZ elődje is csak 1910-ben született.
máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A gyalogos katonák nem tudtak megállítani egy feléjük robogó páncélos lovast. A lovat tudták támadni, annak lábán okoztak sérülést vagy annak oldalába szúrtak és a ló sérülésével már a rajta ülő páncélos sem tudott tovább menni.

Amit tenni tudtak azt te már leírtad, de nyilván ezt nem lehet 1 gyalogosnak megtenni, nem olyan ostoba egy páncélos lovas, hogy nekivezesse a lovát annak az 1 lándzsának ami épp előtte áll ki a földből. Ha sorban sok ilyen volt és a lovakkal nem lehetett elkerülni akkor lehetett sikeres.

máj. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább pikát használtak erre. Ennek elődjét már az ókorban is használták.


Viszont a többi szálfegyver is hatásos volt, lándzsa, alabárd, stb. A svájci parasztsereg alabárddal nyert lovagi sereg ellen, és emiatt be is fellegzett a nehézlovas harcmodornak.

máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Játszottam a Age Of Empieres játékkal, csaltam, és csomó nehézlovasság úgy hullottak, mint a legyek a pikások miatt. Pikások ellen íjászok.
máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

5.: A pika hogy volt hatásos? A vaddisznó vadászatra használt lándzsa vaskosabb, erősebb. Egy jól megtermett vaddisznó 200kg, fut 40km/h-val.


Ehhez képest egy ló fut akár 70-el is. Van olyan ló fajta, ami elérhette az 1 tonnát is, de tudomásom szerint 600-700 kilósak simán voltak + a ló páncélzata + a lovas. Hogy túléljen a gyalogos egy ilyen rohamot, gerenda vastagságú lándzsa kellett volna.

máj. 16. 15:54
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. A pikák igencsak vastag, több méter hosszú fegyverek voltak, aminek a végét betámasztottak a földbe, így csak fel kellett emelni. Egy ilyen pika erdőbe történő belovaglás insta halál volt lónak és lovasának.


[link]

máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

8.: " Egy ilyen pika erdőbe történő belovaglás insta halál volt lónak és lovasának." És a gyalogosnak?


Ha már gyalogos. Kedves 3.-as. Nem a közlekedés kategóriában vagyunk. Amúgy egynek elment volna a poénkodásod.

máj. 16. 16:14
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Akár a gyalogosnak is, ha ráesett a ló, de ezért voltak 6-7 méter hosszú pikák is, szóval azért nem feltétlenül, és persze ha meglátta a pikákat a nehézlovasság, akkor nem rongyolt bele. :) A pikások ellen inkább más pikásokat, illetve hosszú, nagy, kétkezes kardokat viselő gyalogságot vetettek be. A nehézlovasság hamarosan meg is szűnt, és csak könnyűlovasság maradt.
máj. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!