Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen lenne egy (Oroszország...

Milyen lenne egy (Oroszország által) legyőzött Ukrajna?

Figyelt kérdés
És milyen hatással lenne ez a világ más részeire?

ápr. 24. 11:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
42%
Olyan, mint ma Magyarország, vagy Belarusz.
ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
46%

Az attól függ.

Előszőr is, Ukrajna le lesz győzve. Ezt el kell fogadni. Mondanám, hogy így majd saját szemünkkel láthatjuk. Az pedig, hogy a szemünk mit fog látni, attól függ, hogy meddig mennek el Ukrajna védelméért.


Sajnos én azt látom, hogy a nyugati országok többsége kitartóan támogatja Ukrajna önvédelmi törekvéseit. Ez nemes gesztusnak tűnik, de ugyanakkor ez még több halottat jelent. Így minél tovább tart a háború, annál inkább válik Ukrajna magatehetetlenné. Ha most még azt mondaná Ukrajna, hogy oké, Putyin megkapja a területeit, akkor is egy elszegényedett országgá válna, amelyik segélyeken tengődne az elkövetkezendő években. De a maradék területekkel egy napon még fellendűlhet a gazdasága. De ez nem érdeke senkinek sem. Inkább küldenek pénzt és fegyvereket, hogy tovább etessék a háborút.


Tehát néhány milliárd dollár és Euróval később, amikor már eldurrogtatták a kívánt fegyvermennyiséget Ukrajna végre magszabadúl a háborútól. Az orosz addig pedig nem fog leállni, amíg azokat a bizonyos területeket meg nem szerezte. Sok hűhó semmiért. Hónapok vagy évek kérdése is lehet, amíg ez a cél teljesűl. Létrejön az új Ukrajna. Nulla gazdasággal, megfogyatkozott lakossággal egy nyugati bábállamként.

Végső soron egész Európa profitál ebből, sőt az USA is. Ukránok nem lesznek már főnökök Ukrajnában. A külföld lesz a főnök. A megfogyatkozott lakosság pedig meg fog élni, ráadásúl még fel is töltik az üres helyeket gazdasági bevándorlókkal. Gyárak sokasága létesűl és létrejön a nyugati érdekeket kiszolgáló migránsállam: Új Ukrajna.


Talán mi megkapjuk kárpátalját, hogy kezdjünk vele valamit. Viszont ez nekünk nem biztos, hogy előnyös lenne.


Ukrajna sarokba van szorítva. Nem volt hajlandó területével fizetni az oroszoknak a nyugathoz tartozásért, így hát sorsa 2 éve megpecsételődött.

ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
79%

Belarusz ctrl+c ctrl+v


annyi, hogy a tengerpartot Transznisztriáig beolvasztaná magába Oroszország. akár talán teljes moldovát is


Ukrajna élén pedig egy oroszpárti vezetés, ~diktátor lenne

ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
60%

#2

"Ez nemes gesztusnak tűnik, de ugyanakkor ez még több halottat jelent."

Hosszútávon meg kevesebbet.

Ha egy agresszort megjutalmazol, pl. adsz területeket Oroszországnak, akkor megtanulja, hogy ő ezzel hosszútávon jól jár, így arra biztatod, hogy amint talpra állt, megint támadjon meg valamit, tartson ki 1-2 évig, amíg mindenki feladja a védekezést és akkor megtarthatja a területeket.


A nyugatnak pont az az érdeke, hogy Oroszország veszítsen, mivel így nem érte meg ez az oroszoknak és nem lesz érdekükben megismételni máshol.

Szóval nyugat pont azért ad pénzt, fegyvereket, hogy kevesebb halott legyen összességében a bolygón.

ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Szőrös
ápr. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
48%

"Sajnos én azt látom, hogy a nyugati országok többsége kitartóan támogatja Ukrajna önvédelmi törekvéseit. Ez nemes gesztusnak tűnik, de ugyanakkor ez még több halottat jelent."


Én biztos vagyok benne, hogy te még soha az életedben nem nyitottál ki történelemkönyvet. Ez akkora méretű ostobaság, amit már nehéz hová fokozni.

Hitler is olyan jól beérte Ausztriával meg Csehszlovákia jelentős részével, ugye? :)

Sztálin is olyan jól beérte némi finn területtel.

Oroszország már a Szovjetunió összeomlása után is rengeteg háborút vívott és mindegyikben ő volt az agresszor. Ukrajnát 2014-ben 2x támadta meg hadüzenet nélkül, mindkétszer engedtek neki. Volt haszna? Nem.

ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%
Olyan mint a többi bólogató bábállam. Papíron független, de minden fontos gazdasági, katonai, politikai kérdésben először Moszkvától kérnek engedélyt.
ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Jeffrey Spender ***** válasza:
33%

# 6


Oroszország hol agresszorkodott a Szovjetunió összeomlása után ?

ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan polgárháborús feszültségekkel teli ország vagy országrész lenne mint maga Ukrajna 1991-2022-ig az ország teljes megszállásával nem biztos hogy jól járna Oroszország hiszen nagyon nagy lenne az ellenállás. Finnországot se szálták meg a ruszkik se 1940-ben se 44-ben mivel meg tapasztalták azt a heves ellenállást ami phüroszi győzelmet hozott nekik. Ezért csak peremterületeket csatoltak el az országtól, Szeintem Ukrajnával is valami hasonló lesz a mint Finnországgal anno az ukránok belátják majd hogy nem bírnak a túlerővel és az öt annektált terület megszált részéről le fognak mondani.

Ha mégis elfoglalná Oroszország egész Ukrajnát a világ nagy részére olyan hatással lenne hogy nem ismernék el sem az egész Ukrán bábállamot vagy esetleges teljes anektálás esetén az anektálást és a világ több mint fele megszakítana mindenemű kapcsolatot Oroszországgal, de szerintem az oroszoknak inkább egy számukra előnyös közös megeggyezésben érdekeltek.

ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

"Oroszország hol agresszorkodott a Szovjetunió összeomlása után ?"


Itt egy rövid lista, ezek tartalmaznak tényleges konvencionális háborúkat, olyan konfliktusokat, ahol Oroszország önálló államok belügyeibe avatkozott bele (polgárháborúk szítása, orosz bábkormányok létrehozása) és azokat is, ahol Oroszország autonóm törekvéseket folytott vérbe:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De kicsit furcsállom a kérdésedet, hiszen szerintem pontosan tisztában vagy akár csak a közelmúltbeli háborúkkal: a grúz, az ukrán, a szír, vagy a majdnem szomszédban fennálló Transznisztria nevű orosz bábállammal. Az orosz imperializmus pedig épp Afrikában próbál újra gyarmatosítani.

ápr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!