Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Irán miért gondolta, hogy...

Irán miért gondolta, hogy válaszcsapást mérhet Izraelre?

Figyelt kérdés
Ez Biden gyengesége miatt?

ápr. 14. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az édes jó f@szom köze van ennek Bidenhez?:D Évtizedek óta megy Izrael és Irán között a proxyháború.
ápr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Korábban Iránnak még attól kellett tartani, hogy az USA meg fogja támadni (Bush és Trump nagyon Irán ellenes volt, igaz Obama nyitottabb volt, az atomalkut is az ő adminisztrációja hozta össze).


Úgy tűnik elmúlt a félelem, sokkal bátrabbak az irániak.

ápr. 15. 00:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak kihasználják a felfordulást a közel keleten...? Tudod, Occam borotvája meg miegymás.
ápr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
A mostani am-i vezetésnek nem előnyös, ha (nyíltan) részt vesz egy Irán elleni támadásban. Irán pedig kénytelen volt lépni, különben oda a presztízse, megszégyenül. Izrael részéről volt hajmeresztő húzás a nemzetközi jog által védett épület lerombolása. Aki elrendelte, tudta hogy vihart provokál. A híradások szerint a csapás (egyik?) fő célpontja az említett bombázást végrehajtó F-35 alakulat bázisa volt.
ápr. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Mért is, meg nem is. 72 órával előtte mindent bejelentettek mindenkinek. Emberéletre is vigyáztak, csak egy arab gyerek sérült meg. Hozott is ajándékot meg nem is.


Elég fura az, hogy manapság, az egyébként minden létező szankció alatt álló Iránt védik, a hivatalos terroristákat. Milyen nemzetközi jogról beszélünk? Izrael a konzuli épületben (AMI NEM NAGYKÖVETSÉG, de nem számít) kinyírt egy rakás Hezbollah és Dzsihadista és Forradalmi Gárda vezetőt, akik Izrael elpusztításáról és fegyverekről beszéltek. 100%-os legitim célpont. A nemzetközi jog nem védte őket, sőt, Izraelt védte. Önvédelemből lehet megelőző csapást tenni, tökmindegy, hogy a cél egy másik állam szuverenitását megsérti. Tehát amikor Szíriát bombázzák, a hezbollah lőszerraktárait, akkor sem védi a nemzetközi jog a terroristák rakétáit, legitim célpontok. Főleg 6 hónap után, amikorra kb már több ezer iráni gyártmányú rakéta/drón/cirkálórakéta indult vagy Izrael felé, vagy a Vörös-tengeri hajók felé.


Tehát ha a Gázában lőnek egyet, az megsért minden jogot. A szomszéd államok esetén viszont makulátlan, a nemzetközi jogokat szinte példamutatóan betartják. Idegenben jól viselkednek, csak otthon nem.

(Bár Iránba azért állandóan felrobban valami, de olyan sok ellenségük van, hogy ha Izrael felelős 1-1 akcióért, fel sem tűnik)

ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Egy másik ország nagykövetségének/konzulátusának a lebombázása sérti a nemzetközi jogot, agressziónak minősül. Akkor is így van, ha abban az épületben egy ellenséges ország tábornokai tartózkodnak.


A nemzetközi jog megengedi a megelőző csapást, de csak közvetlen veszély elhárítása érdekében. Ez nem állt fenn.


Hasonlóan Irán is hivatkozhat az önvédelemhez való jogra az izraeli légibázisok bombázása kapcsán, bár itt is vitatható, hogy ezek mennyire jelentettek közvetlen fenyegetést Iránra, iráni katonákra. Alapvetően inkább egy katonai válaszcsapásról van szó, a politikai vezetés is így kezelte. Az eszkaláció elkerülése végett több nappal előre be is jelentették, hogy mi várható, mik a szándékok.


Nemzetközi jogi szempontból az is problémás, hogy Izrael területeket vett el és annektált Szíriától, akadályozza a terület visszaszerzését és a menekültek hazatérését. Irán részéről a nukleáris programjuk és terrorszervezetek támogatása is problémás, vitatott téma.


De minden bizonnyal ezek a nemzetközi jogi viták nem a bíróságokon lesznek orvosolva, hanem az erősebb akarata érvényesül. És az események bizonyították, hogy Izrael a régió legerősebb nagyhatalma, hatalmas katonai, technológiai fölénye van, gyakorlatilag bármit megtehetnek büntetlenül. Arra kell odafigyelniük, hogy ne veszítsék el az amerikai és európai közvélemény támogatását a hadműveleteikkel, humanitárius válságok okozásával, további erőszakos területi annexiókkal, mert az hosszú távon árthat Izraelnek és úgy általában is a világ zsidóinak.

ápr. 15. 22:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyengének tűnne ha csak ugat de nem harap. Márpedig a világpolitikában akit gyengének gondolnak azt megeszik reggelire.
ápr. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"(Bár Iránba azért állandóan felrobban valami, de olyan sok ellenségük van, hogy ha Izrael felelős 1-1 akcióért, fel sem tűnik)"


Na, azért a dolgok csak úgy maguktól, vagy a kezelők hibája miatt ritkán robbannak fel. Általában "valakik" besegítenek. Nincs róla konkrét adatom, de szerintem az ilyen ipari-tudományos-hadiipari-fegyverzeti balesetek, és gyilkosságok 80-90 százaléka mögött az izraeliek vagy az amerikaiak állnak. Például amikor részben felbérelt iráni bűnözőkkel meggyilkoltattak több kiemelkedő képességű iráni tudóst. Vagy ott a "centrifugák" esete.

Úgyhogy kérlek, ne csúsztass.

ápr. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Erőt kellett mutatnia, de nyilván nem akar direkt háborút, ezért is jelenthette be, hogy óvatosan az asztalra fog csapni.


Netanjahunak a belpolitikai helyzete miatt nagyon jól jön az újabb „fenyegetettségi műsor”, az iráni épületek elleni támadás nyilván az eszkaláció elindítását szolgálta. Az amerikaiak, a németek, a britek és a franciák pedig nem merik nem támogatni Izraelt, tegyen akármit.

ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!