Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan fog lezajlani egy USA...

Hogyan fog lezajlani egy USA és Kína közötti háború?

Figyelt kérdés
márc. 31. 17:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
45%
Úgy, hogy az USA meg fogja nyerni. Náluk van a sok pénz, fejlett a haditechnikájuk, jó a katonaságuk is, simán legyőzik Kínát. Azt, hogy mikor lesz a háború, még nem tudom, de szerintem egy 10-15 év múlva, vagy előbb.
márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok Nostredamus, honnan tudjam?
márc. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy, mert nem lesz. Legalábbis remélem.
márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak három driplomával erre találtam.


Ezt írtam a YouTube csatornán:

usa vs china war simulation



Ezt dobta


https://www.youtube.com/watch?v=nTaF9N5m-M0

márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy jobbat, vizuális.


https://www.youtube.com/watch?v=en304pJSi20

márc. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogy most. Ez a háború köztük, amiben élünk. Azon versenyeznek, hogy ki hogyan tud nagyobb befolyást szerezni a világban. Kína agresszív uzsorahiteles politikája nagyon kifizetődőnek tűnik egyelőre. Kereskedelmi oldalon is nagyon mennek a dolgok, és az USA rengeteg gyártókapacitást küld mexikóba kína helyett (korábban csak észak mexikó, mára a teljes országban vámmentesen termelhetnek USA cégek. így nincs értelme kínában folytatni a gyártást. USA-nak mexikó az új kína).


és a lényeg az, hogy USA továbbra is egy bevándorlóbarát ország (még Trumppal is!!). a népességnövekedés ~lassú egy egyenletes, ami stabil és kiszámítható gazdaságot jelent az USA piacán. Ezzel szemben kínában extrém módon beesett a születésszám, hamarosan megindul a népességfogyás, és a gazdasági növekedés is jelentősen vissza fog esni. Kína nagyon hamar veszíthet a nemzetközi súlyából.


újabb igazi frontot majd az űr, holdbányászat nyithat az országok között. ugye pont ez az egyik nagyon fontos pont a jelenlegi USA-Kína ellentétben, hogy a gazdaságilag kritikus ritkaföldfémekből rengeteg van kínában, és mégtöbb van a világban kínai kézen. Így pl az akkugyártás nagyon nagy része egészen biztosan kínában marad, és ezért semmit sem tud csinálni az USA.


tehát az USA-ban nem izgulják túl a dolgot, mert a jelenlegi trendek szerint kína kb mostanában van a csúcson. innentől kezdve nagyon nem látszik, hogy lenne lehetőségük növelni a befolyásukat a világban.


Valódi háborúra, hadicselekményekre nincs semmi esély szerencsére.


Egyedül talán tajvan esete, de az max egy olyan proxiháborút jelentene, mint ami ukrajnában van. Jó eséllyel olyat se, mert kína gyengébb haderőben, mint az oroszok, tajvan erősebb, mint ukrajna, sokkal nagyobb költségvetéssel, és a sziget mivoltuk is eléggé lehetetlenné teszi kína számára az ország bevételét. Hiába van bármilyen nagy tengeri fölényük... pont most az ukrán háború is mutatja, sőt a huti-k vörös-tengeri akciói is, hogy a hajók nagyon könnyen és olcsón semlegesíthetők már ma. De tajvan esetén még a légifölény megszerzésére sincs nagy esély kína számára.


Illetve mivel tajvan a chipgyártás központja a világban, így tajvannal kekeckedés kíba számára is öngól lenne.


Tehát még erre a proxiháborúra sincs igazán esély. Kínának van B terve is erre... saját maguk kezdtek chipgyártásba és chipfejlesztésbe. Ha nem tudod elfoglalni tajvant, akkor egyszerűen csak foglald el tajvan piacát a világban. De kell még vagy 20-30 év, mire valóban versenyképesek lennének a kínai chipek. De belpiacon már nyomatják őket, és kb 10-15 éves szinten vannak, tehát irodai szoftverekre már használható.

márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz háború. Kína szépen lassan átveszi az USA pozícióit úgy, ahogy az amerikai vették át az angoloktól, franciáktól, spanyoloktól, stb.

Már Kína a fő kereskedelmi partnere vele politikailag ellentétes politikai tömbben levő közelebbi országoknak is pl. Japán, Dél-Korea, Tajvan, Indonézia, Ausztália, Új-Zélandnak, arab, afrikai, latin-amerikai országok többségének, a legtöbb EU államnak (az EU egészén kívül), USA-nak is az EU után…


[link]



[link]

márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Tengeri csaták és légiharc sok sok atommal.
márc. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki is törne a háború (erre most minimális az esély), az szerintem nem lesz totális háború, nem fog eszkalálódni, elsősorban tengeri hadviselésről fog szólni. Kína blokád alá veszi Tajvan szigetét és erre jöhet olyan válasz, hogy az USA(+Japán) blokád alá veszi Kínát. Aztán néhány hónap múlva megegyeznek valamiban anélkül, hogy sor kerülne nagy szárazföldi invázióra a szárazföldi Kína, Tajvan vagy Guam, Hawaii ellen és az atombombákat sem vetnék be.
márc. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

Kemény kardcsörtetéssel, majd pár nap után tűzszünettel. Nem fogja egyik fél sem addig eszkalálni a helyzetet hogy jöjjenek a bazi nagy villanások.

Egyébként volt már USA-Kína háború: Koreában néztek egymással farkasszemet, de ott is tűzszünettel zárult mielőbb nagyon eldurvult volna a helyzet, pedig akkor még nem volt nukleáris csapásmérő képessége a kínaiaknak.

ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!