Oroszország hogy akarna megnyerni egy nukleáris háborút, ha még az ukrán légvédelem is óriási hatékonysággal lövi ki a cirkálórakétáit?
És ez csak egy szedett-vetett ukrán légvédelem ami még a rettegett Kindzsal és Cirkon hiperszonikus rakétát is lelövi.
Akkor képzeljük el milyen hatékony lenne a NATO európai védőpajzsa kiegészítve az USA 3 szintű rakétavédelmi rendszerével többek között a THAAD-dal meg a haditengerészetek AEGIS rendszerével.
#10 ha nukleáris töltet van egy robbanófejben akkor a 95%-os hatékonyság is kevés... S mint írtam az ICBM nagyon más kategória! A standard 1-3 Mt-s tölteteket a talajfelszín felett 4-8 km magasságban működtetik el, ahova a világűr határáról többszörös hangsebességgel zuhan be. Addig kell felmennie az elhárító rakétának, úgy hogy sokszor szó szerint csak másodpercek vannak eldönteni hova érkezik, vagy 200 km-vel arrébb csapódik. Mindezt több száz egyidejűleg közelítő robbanófejnél amik még nagy radarjelű csali célpontokat is eleresztenek a légvédelem összezavarására. Ez az amit elhárítani lehetetlen feladat. Nemhogy 95%, de már 20%-os hatásfok is baromi jó eredmény lenne.
A Thaad arra jó jelenleg kb. hogy ha Észak-Korea elengedi azt a 8-10 (de lehet annyi működőképes sincs) rakétáját akkor 90%-os biztonsággal azokat talán semlegesíteni tudja.
Kérdező, ha annyira szuper az ukrán légvédelem, akkor mégis miért borul időnként Kijev, vagy akár Nyugat-Ukrajna sötétségbe ?
Elhiszed, hogy a beérkező 100 robotrepülőből meg rakétából 120-at leszed az Ukrán Légvédelem ?
10
"A szétzúzták azért túlzás, még mindig 95% hatékonyságú. Több ezer rakétából nyilván nem szedi le mindet, de a legtöbbet igen"
Ja, mert neked az nem lenne elég ha egy atom becsapódik a házadba!
#15: Tudok angolul, de nyilván nem olvasom végig a fél világ szakmai katonai értekezését (főleg, hogy ez az oldal kérdésekre lett kitalálva nem kötekedésre).
Azonban a THAAD elvileg ki tudja védeni az ICBM-eket is mert arra lettek kitalálva. Milyen meglepő...
#16 igen ki tud védeni, 1-2 szórványosan érkezőt (pl. ha Észak-Koreának, vagy Iránnak - bár még nem jár ott rakétatechnikában) "kedve" támadna elereszteni 1-2 rakétát akkor ne álljanak ott letolt gatyával. Tömeges rakétatámadást viszont NEM tud kivédeni.
Ebből a szempontból a Vaskupola kiváló parallel példa. Remekül üzemel, amikor néhány magányos drónt, rakétát kell leszedni (bár úgy is átjut néha 1-2), de kudarcot vall amikor tömeges támadás éri. Nem erre lett tervezve egyik rendszer sem, s nem is lehet erre tervezni.
16
" ki tudja védeni .... mert arra lettek kitalálva"
LOL
Ahogy Putin kiadja a parancsot a nukleáris csapásmérésre egyúttal saját magát is egy atombunkerbe száműzi élete végéig.
Szerinted, aki a Fekete tenger partján palotát építtet magának, mennyire akar egy sötét és nyirkos bunkerben végelgyengülésben meghalni?
15-ös vagyok. Ok, elnézésed kérem, kicsit túl agresszív lett a fogalmazásom.
A lényeget már leírták itt páran, ha komoly támadást indítanak az oroszok, akkor a legmodernebb ICBM-eket fogják bevetni és ezeket nem tudja elfogni a THAAD sem. Egy amerikai ezredes egy interjuban elmondta ezt. Nem találom azt az interjut mose, sokminden van, de majd ideszúrom a linket mikor lesz rá időm.
#19 A nukleáris támadás csak egy a számos opció közül. Például egy jó kis kibertámadás és/vagy biológiai támadás is megteszi Európa ellen. A nukleáris támadás esetén pedig kissebb erejű, taktikai tölteteket is lehet használni. A nukleáris tél egyébként is egy városi legenda, rég túlhaladott elmélet. 2 hét elég a bunkerben, de ha nagyon xar a helyzet akkor mondjuk 2 hónap. Utána elég nagy biztonsággal fel lehet jönni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!