Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Orosz haditengerészet...

Az Orosz haditengerészet lassan átalakul Orosz tavi tengerészetté?

Figyelt kérdés

Oroszországnak öt flottája van.


1. Kaszpi Flottilla: Kaszpi tengeren másik hivatalos nevén nevén Kaszpi Tón állomásozik értelem szerűen fizikailag elzárva minden nyílt óceántól és tengertől is.


2. Fekete-tengeri Flotta: A törökök a háború kitörésével lezárták a Boszporuszt ahol egyébként több török híd is átível a tengerszoros felett tehát nem nehéz egy akármilyen hadihajót elsüllyeszteni torpedóval rakétával vagy akár tüzérségi sortűzzel. Így ez a flotta a Fekete tengeren ragadt és az ukrán tengeri drónok és rakéták tizedelik az állományát. Gyakorlatilag a szoros lezárása miatt haditengerészeti szempontból egy vegyes fennhatóságú tó lett a Fekete tengerből.


3. Balti Flotta: Svédország és Finnország NATO csatlakozásával a Balti tenger gyakorlatilag NATO beltenger NATO tó lett ugyanis Dánia és Svédország között ugyanúgy közúti híd ível át a tengeren a két ország között mint Anatólia és Rumélia között a Boszporuszon.


4. Csendes-óceáni Flotta: Parancsnoksága Vlagyivosztokban található.

(Vlagyivosztok kikötője télen befagy, így komoly szerep hárul rá és a jégtörő flotta többi tagjára.)

Tehát télen erről a haditengerészeti állomásról is csak nagy nehézségek árán lehet kihajózni a nyílt tengerre.


5. Északi Flotta: Parancsnoksága Szeveromorszkban található Murmanszk félszigeten. A Barents tenger legalább nem fagy be télen, köszönhetően a meleg tengeri áramlatoknak. Az Északi Flotta Talán Oroszország egyetlen olyan megfelelő elhelyezkedésű flottája ami éghajlati és földrajzi szempontból is az év minden szakaszában gond nélkül használható és ki is lehet jutni a flotta állomásáról a nyílt tengerre.



márc. 11. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az orosz haderő összereje szempontjából a tengerészet eléggé lényegtelen, a szárazföldi és rakétaerők no meg a drónók az igazán fontosak. A modern drónok lehet, hogy az egész tengerésztet idejétmúlttá teszik. Ez leginkább az USA-nak fog fájni.
márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Gyakorlatilag a szoros lezárása miatt haditengerészeti szempontból egy vegyes fennhatóságú tó lett a Fekete tengerből."

Lehet csak én nem értem, de most mitől is lett tó a tenger?

Oroszország haditengerészete nem arra való hogy az USA-t szállják meg vele, hanem arra, hogy az ország partvédelmét ellássák. Nem kell hogy mindegyik flotta az óceánokra jusson minden évszakban, mert nincs is ott semmi dolguk. Az oroszok sokkal nagyobb figyelmet fordítanak a szárazföldi haderejükre, mint a haditengerészetükre.

márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A ruszkik haditengerészete sosem tartozott a topba, utána is a szárazföldi erőkre helyezték a fő hangsúlyt. A van, de minek kategória, számos olyan egységgel ami nettó pénzszórás volt.

A Fekete-tengerre is totál felesleges volt ekkora hajókat álmodni - a Fekete-tenger a Krími légibázisokról tökéletesen kontroll alatt tartható (ha nincs légifölény akkor biz' a szép kis hajókák is csak úszó céltáblák). Bőven elég lett volna oda 2-3 korvett és 8-10 parti naszád amivel a hajók fizikai átvizsgálása biztosítható.

A többi haditengerészeti egységgel is azonos a helyzet. Partvédelemre, a kikötők közvetlen környezetének a biztosítására elegek. Az egyetlen értelmes hajótípusuk a tengeralattjárók - arra viszont szükségük van a nukleáris csapásmérő erők részeként.

márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, a svéd, finn csatlakozással át fogják gondolni a hadihajók honi bázisainak a szerepkörét. A Fekete-tengerről is már rég kiúsztatták volna a nagyobb hajókat, csakhát ugye lezárták a Boszporuszt az áthaladásuk előtt.
márc. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es


Igazad lehet.


Én is úgy látom hogy az Orosz haditengerészet egyre jobban átalakul nyílt tengeri flottából partvédelmi flottává. Szerintem az Orosz hadvezetés is rájött arra hogy nincs nagyon értelme és pénze sincs arra hogy fent tartson nagy nyílt tengeri flottát mint az USA vagy Kína.

Régen volt róla szó hogy az Oroszok építenek 4 új anyahajót de szerintem le tettek róla gondolom legfőképp anyagi okok miatt. A meglévő repülőgéphordozó és az öreg cirkálóik előbb utóbbi hadrendből való kivonása után nagyobb méretű hajóik maximum fregattok és a rombolók maradnak majd, meg vadász és ballisztikus rakétahordozó tengeralattjáróik. Ezek is bőven elegendőek partvédelemre valamint a nukleáris rakétahordozó tengeralattjárók elrettentő erőnek.

márc. 11. 22:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 hordozók nélkül egy flotta félkarú óriás. Az viszont a legeslegdrágább egység. A felszíni hajók a 2. Vh. óta gyakorlatilag csak annak a kísérőhajói. Önállóan csak olyan területre küldhetőek be (a kereskedelmi hajók vegzálására, blokád fenntartására) ahol nincs a parton komolyabb légierő (+ most már cirkálórakéta, tengeridrón kategória).

A szovjeteknek meg nem volt annyi pénze, hogy 4 hordozót építsenek. Amit építettek az is eltörpül az amcsi hordozókhoz képest, negyedakkora harcértékkel sem bír (Nimitz osztály 60-70 repülőgép, Kuznyecov 15-18). Az árából viszont több komplett lövészdandár jönne ki.

márc. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orosz haditengerészet mindig is el volt maradva világviszonylatban.


Jelenleg egyetlen téren ütőképes és az a tengeralattjáró flotta. Ezeknek van harcértéke, a többi vízi egysége kb a polgári célok vegzálására alkalmas csak.


Van ugyan egyetlen hordozójuk (kuznyecov) de azon nincs katapult, sánc van rajta ami már ~40 évvel ezelőtt is elavultnak számított amikor vízre bocsájtották. su-25 ami még elfogadható a feladatára és su-33 amiket indítani tud ez utóbbi viszont nem éppen modern gépek. Reálisan nézve egy helikopter hordozónak ami alacsony harcértékű jetek indítására is alkalmas, helytállóbb besorolás mint a repülőgép hordozó megnevezés.

A semminél több, a valaminél kevesebb szituáció.

márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem furcsa, hogy nem szoktak az oroszok Miami, Florida vagy Kalifornia partjainál rakétalövészeteket szervezni!
márc. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!