Szerintetek Hitlernek volt valaha is esélye arra, hogy megnyerje a II. világháborút? Ha igen, milyen körülmények mellett?
Nyilván azért maradjunk meg a realitás talaján, szóval induljunk ki abból, hogy milye volt a szövetségeseknek, milye Hitlernek stb. nyersanyag, energetika és technológia... tekintetében
Tehát stratégiai és és a fentiek figyelembe vételével lett-e volna esélye pl. ha hallgat a tisztekre és így vagy úgy tesz, ha kevésbé van korrupció és hasonló.
ma 10:11
Ez szerintem egyáltálán nem lett volna elég a győzelemhez, ennél sokkal több kellett volna. Az atombombával kapcsolatosan meg mondtam, hogy az adott lehetőségek, tehát ideértve a technikai tudást is optimális esetben nyerhetett volna-e, tehát az atombomba nem játszik, max. piszkosbomba.
ma 12:55
Szerintem a britekkel való katonai szövetségnek semmi esélye nem volt, max. egy meg nem támadási szerződésnek, de annak is nagyon nehezen. A vége úgyis az lett volna, hogy előbb-utóbb egyik fél megtámadja a másikat.
Túl sok a ha... mintha azt mondanánk, megnyertem volna az autóversenyt, ha nem Ladával indulok, hanem Ferrarival.
Dunkirk - a teljes nehézfegyverzet ott maradt, csak élőerőt szállítottak át a csatornán, sok embert, de nem annyit mint amennyit ne tudtak volna pótolni.
Angliai csata - nem volt esélye a németeknek megnyerni, az angolokhoz - a sajátjuk mellé - ömlött az amerikai segítség, több gépet tudtak volna gyártani így is, úgy is (a német bombázók nem érték el az angol hátországba telepített hadiipart).
Szovjetunió felszabadítása - pont arra számított, hogy összeomlik a rendszer, nem történt meg. Az oroszok körében elterjedt a mondás, miszerint Sztálin is egy kizsákmányoló, kegyetlen diktátor, de legalább beszél oroszul. Egyes tagállamok lakossága az elején üdvözölte a németeket, de ez a kezdeti lelkesedés igen hamar elapadt és a SZU "mélységeiben" (ahol a hadiipar volt, ahol a nyersanyagokat, ipari forrásokat, élőerőt biztosították) semmiféle jönnek a felszabadítók érzés nem volt.
Atombomba - sehol sem álltak a németek vele, nem volt érdemi német nukleáris ipar, ha kezükben lett volna a pontos "képlet" akkor sem tudták volna legyártani mert nem volt hasadóanyaguk hozzá. A bitang erős amerikai ipar is csak 3 db-t tudott a háború végéig legyártani (ebből egyet felhasználtak tesztre, 1-1-et meg bevetettek Hirosimában és Nagaszakiban). A németek viszont a "képlettől" is messze álltak, a kísérleti fejlesztés 0. fázisában ahonnan még évek kellettek volna a "képlethez" is.
Hitler rendszere technológiailag jó úton haladt, bár maga a Führer volt sok fejlesztés kerékkötője, például nem akarta a Sturmgewehr 44 gépkarabély kifejlesztését (amit titokban mégis kifejlesztettek és sok német katona köszönhette neki, hogy nehéz helyzetből menekülhetett meg), vagy a Messerschmitt 262 sugárhajtású repülőgépből először mindenáron bombázót akart készíttetni.
Aztán a háború elején elért gyors győzelmekből azt a téves következtetést vonták le, hogy elég az a színvonal, ami akkor volt, ezért leállították a 2 évnél tovább tartó fejlesztéseket - ezeket kellett aztán nem sokkal később rohammunkában újra elindítani.
Tehát megnyerhették volna a háborút, ha az elejétől teljes erőbedobással haditermelésre állítják az ipart (de Hitler azt az utasítást adta, hogy a hátország nem érezheti a háborús erőfeszítéseket), nem hanyagolják el a műszaki fejlesztéseket (és így pl. az Me 109-es vadászrepülőket képesek lettek volna időben lecserélni Focke Wulf-okra, majd azokat Me 262-esekre), ha jobban összehangolják a stratégiáikat a tengelyhatalmi országok (Németország, Olaszország és Japán) és Hitler nem szorítja háttérbe tehetséges hadvezérei tanácsait.
#12.: "Angliai csata - nem volt esélye a németeknek megnyerni"
Dehogynem, csak folytatniuk kellett volna a brit repülőterek és radarállomások elleni támadásokat. Ezekkel ugyanis majdnem sikerült kiütniük az angolokat is, de sajnos aztán bosszúból átálltak a városok elleni támadásokra, mert előzőleg a britek is német városokat bombáztak.
"Dehogynem, csak folytatniuk kellett volna a brit repülőterek és radarállomások elleni támadásokat. Ezekkel ugyanis majdnem sikerült kiütniük az angolokat is"
Ez csak városi legenda. Igazából közelében sem voltak a RAF térdre kényszerítésének és a légifölény megszerzésének. És akkor még ott volt a Royal Navy is. Brit szigetek elfoglalása a lehetetlennel határos lett volna.
#15.: "Ez csak városi legenda. Igazából közelében sem voltak a RAF térdre kényszerítésének és a légifölény megszerzésének."
Ez érdekes, ugyanis pont ennek ellenkezőjét állítják a brit történészek az ismeretterjesztő TV-csatornán látható dokumentumfilmben, vagyis hogy az angol légierő közel állt a megsemmisüléshez, amíg a németek abba nem hagyták a repülőterek és radarállomások elleni támadásokat, hogy a városokat bombázhassák.
Aztán ha időben és nagy számban sikerül kifejleszteniük a V-2 vagy még újabb rakétafegyvereket, akkor azokkal is súlyos csapásokat tudtak volna mérni szigetországra, még tovább az USA-ra is.
#16 ahhoz álltak közel, hogy IDEIGLENESEN RÉSZLEGES légi fölényt harcoljanak ki Dél-Anglia felett, de nem több. Ettől a RAF távolabbi repterei, repülőgépipara még változatlanul lábon maradt volna. Hajóterük, desszant kapacitásuk ettől még ugyanúgy nem lett volna a németeknek, hogy végrehajtsák a partraszállást.
V-2... több mint 1 km volt a szórása semmi mára nem volt jó csak terrorfegyverként eltalálni egy nagyvárost, de pontcélok ellen már teljesen hatástalan volt.
Még újabb rakétafegyverek amik az USA-t elérik... ja ha fejlődött volna még úgy 15 évet a rakétatechnológiai akkor talán, mert kb. még ennyi idő volt mire a kontinenst átszelni képes ballisztikus rakéták első prototípusai elhagyták a silókat.
Szerintem bizonyos szempontból volt.
Én mindig azt vallottam, hogy meg kellett volna állnia Európán belül. Kiépíteni egy erős védelmet az esetleges orosz támadások ellen és közben pedig fel kellett volna venni a kapcsolatot az ekkor még "semleges" USÁ-val.
Szerintem valahol a Csehszlovák-Magyar-Osztrák-Német egységet kellett volna erősíteni az Olaszokkal, Spanyolokkal "haverságban" maradni. Akkor lett volna esélye fennmaradni/megerősödni a német birodalomnak.
Egy "vicc" jutott eszembe ami bár a Csendes óceáni harcokra vonatkozik, de itt is megállja a helyét.
Japán: Elveszítettünk 4 anyahajót, elveszítettük a háborút.
USA: Elveszítettünk 4 anyahajót, egy hónappal később nyerjük meg a háborút.
#18 az USA csak papíron volt semleges, a valóságban öntötte a hadianyagot, utánpótlást az angolokhoz, sőt - bár ideológiai ellenségek voltak - a ruszkikhoz is. Az USA hadba lépése így is, úgyis bekövetkezett volna (ld. ahogy az I. Vh-ban is), csak ürügyet várták hozzá amivel a közvéleménynek tálalni tudják.
A ruszkik szintén támadtak volna idővel amint Sztálin úgy gondolja kellően stabilizálja a hatalmát, megerősíti a hadseregét. Nem álltak volna meg Finnországnál - az csak egy szárnypróbálgatás volt a részükről (mondjuk az elején csúnyán le is bőgtek).
Esélyük akkor lett volna, ha a Szövetségesekkel kiegyeznek valahogy, de Lengyelország, Franciaország megtámadása után ez az opció elillant. Esélye legfeljebb akkor lett volna, ha nem támadják meg a franciákat, 2-3 évig még marad a furcsa háború és bevárják amíg a ruszkik támadnak s egyfajta pre-NATO-ként a Szövetségesekkel együtt mennek ellenük.
Lehet a Szövetségesek Lengyelország apropóján léptek hadba, de mint később láttuk azért ezt elég gyorsan felül tudja írni a hétköznapi pragmatizmus. A háború Lengyelország függetlensége miatt indult, de a végén pont hogy nem maradt független (megszállták a ruszkik vörösgyarmatot csinálva belőle).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!