Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek Hitlernek volt...

Szerintetek Hitlernek volt valaha is esélye arra, hogy megnyerje a II. világháborút? Ha igen, milyen körülmények mellett?

Figyelt kérdés

Nyilván azért maradjunk meg a realitás talaján, szóval induljunk ki abból, hogy milye volt a szövetségeseknek, milye Hitlernek stb. nyersanyag, energetika és technológia... tekintetében

Tehát stratégiai és és a fentiek figyelembe vételével lett-e volna esélye pl. ha hallgat a tisztekre és így vagy úgy tesz, ha kevésbé van korrupció és hasonló.



2024. márc. 14. 00:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
49%
Álmában.
2024. márc. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
82%

Volt esélye.

Ahogy más terjeszkedő nagyhatalmaknak is volt esélye és van amelyik élt vele és nagy birodalom lett, mint a rómaiak, van amelyik elbukott.

Az ideológia rossz volt, a stratégia rossz volt stb. stb.

Utólag könnyű okosnak lenni és minden német tudja, hogy nem is lett volna szabad az egészet elkezdeni. Ahogy minden francia is tudja, hogy Napóleon hadjáratának sem volt semmi esélye az oroszokkal szemben.

De ez már történelem és a történelmet mindig a győztesek írják. Sokan közülük nagyon hasonlóak voltak a korukban mint Hitler birodalma.

Ott van rögtön az USA és a legtöbb dél-amerikai ország. Szerinted ők hogyan kezdték? Azokon a területeken is más népek éltek és bizony lenézték őket, még ideológiákat is gyártottak arra miért tulajdonolhatják, ölhetik meg őket ha ahhoz van kedvük miután elvették a földjüket. Ma mind sikeres, nagyszerű ország, olyan emberekkel akiknek semmi köze már azokhoz a rémtettekhez amikkel elődeik megszerezték azokat a területeket. Az ő elődeik ügyesebben csinálták, nyertek. A nácik vesztettek. Olyanokat támadtak meg akik erősebbek voltak náluk. Ennyi.

2024. márc. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 PMC Wagner ***** válasza:
52%

Ha Hitler nem veszi át az egész irányítást akkor még akár győzhettek volna is. A meggyilkolására kidolgozott terveket ezért is fújták le.


Még a szovjet hadjáratból is lehetett volna siker történet, a szovjetek nem akartak harcolnolni a sztálini rezsimért. Százezrével adták meg magukat a nép pedig üdvözölte a német katonákat, hajlandóság is mutatkozott az átállásra a németek köszönetképp meg az ideológia miatt neki álltak kegyetlenkedni a lakossággal, deportálgatni stb.

2024. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, mit tekintünk győzelemnek. Ha nem támadja meg a szovjetuniót és az USA belépését is elkerüli, akkor baráti és bábkormányokkal le tudja uralni egész Európát és Észak-Afrikát.


Ha az USA belépését elkerüli és felkészülten támadja meg a szovjetuniót, talán eljut az Urálig és képes is megtartani.


A náci Németországnak viszont komoly problémája volt, hogy irreális célokat tűztek ki a háborónak és a stratégiákat politikai, nem pedig katonai alapon határozták meg.

2024. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Előbb Észak-Afrikából és a Közel-Keletről kellett volna kidobni a briteket, megszerezni a Szuezi csatornát, a kőolaj készleteket, megvárni fejlesztéseket és csak utána a szovjetek elleni támadás. Így lett volna esélyük.
2024. márc. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdekes, elgondolkodtató válaszokat, várom a továbbiakat is.


Szerintem USA belépése elkerülhetetlen volt annak ellenére, hogy jó ideig a közvélemény ki akart maradni a háborúból.


Ha Hitler oda is tud hatni, hogy a japánok ne támadják meg USA-t, ami szerintem inkább egy kiprovokált támadás volt éppen azért, hogy a közvéleményen változtassanak, akkor is. Elég lett volna annyi, hogy amerikai hajókkal szállítanak cuccot Nagy-Britanniába, és ha elsüllyesztenek egyet, máris megy a balhé. A közvélemény könnyen manipulálható.

Fegyvereket, élelmiszert stb. meg mindenki akart küldeni, hiszen feldobta USA-ban a foglalkoztatottságot, ezt pedig Hitler sem nézhette sokáig jó szemmel.


Nagy-Britanniát max hatékony blokáddal tudták volna térdre kényszeríteni, erre egy ideig elég erős esélyük is volt, de ez nem tarthatott sokáig a radar és a repülők fejlődése miatt (a kódok megfejtéséről nem is beszélve).


Én úgy gondolom, hogy Hitler hibát hibára halmozott, de ha nem lett volna ez meg, akkor sem nyerhetett volna, legalábbis hosszútávon.


Ideológiait, gazdaságit, fegyverkezésit, stratégiait, munkaügyit, politikait és még sorolhatnám egyaránt, és nagy hiba volt vakon bízni az Enigmában is: azt hinni, hogy egy gép sem kerül ellenséges kézre kódkönyvvel együtt.


Mindezek ellenére is úgy gondolom, hogy hosszútávon egy vesztes háborúba fogott.


Eleve a meghódított országok kizsákmányolása nélkül nem tudta volna miből finanszírozni a további háborút, ahogy rabszolgamunkások nélkül sem.


A "totális háborút" is sokkal korábban be kellett volna vezetni, vagyis a polgári személyek foglalkoztatását, ill. gazdasági átalakulást, de ez sem mentette volna meg a Birodalmat. Még ha keleti oldalon jelentős tartós sikereket is érnek el, akkor sem maradhatott volna az hosszútávon, hacsak nem lendíti fel rendkívül gyorsan az életszínvonalat és a biztonságot, de egy modern gépezettel való ellentámadás akkor is várható lett volna, hiszen USA másik irányból is küldhetett volna fegyvereket, ellátmányt, és vasúton viszonylag gyorsan elszállíthatták volna.

2024. márc. 14. 09:25
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

Az adott körülmények között esélytelen volt. Nekiment a világ legerősebb nagyhatalmainak, akik erőforrásokban minden téren többszörösen felülmúlták a tengelyt. Munkaerőben, katonai élőerőben, élelmiszerben, kőolajban, szénben, acélban stb. és ipari kapacitásokban egyaránt. Az USA csak "negyedgőzzel" állt át ipari termelésre, ha a SZU mellett a Szövetségesek is teljes gőzre kapcsolnak akkor együttesen több repülőgépet tudtak volna gyártani mint a németek kerékpárt.

Lehet taktikázni, stratégiázni, de bizony sok lúd előbb-utóbb mindenképpen disznót győzött volna. Ha csupa Rommelből áll a hadsereg akkor is buknak (Rommel is bukott Észak-Afrikában a Szövetséges túlerő ellenében).

2024. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
46%

-Ha Dunkirk-nel nem hagyja elmenekulni a szovetseges csapatokat.

-Ha tovabb bombazta volna Nagy-Britania katonai allasait.

-Ha megszerezni a legi gyozelmet ott.

-Ha a Szovjetuniot ugy tamadja meg hogy felakarja szabaditani az ott levo embereket a rendszer elnyomasa alol, es nem megszallni kiirtani deportalni a lakosokat.

-Ha lett volna atombombaja meg a haboru elejen.

2024. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Britekkel képes szövetséget kötni, hiszen egy ideig komoly politikai erő volt ott is a fasizmus (VIII. Eduárd), de itt is fontos lett volna, hogy a gyarmatokról származó katonákat is emberszámba vegyék (Ez a Brit Birodalomban sem igazán volt így). Ha azokat a tudósokat nem üldözik el, akik az atombombát létrehozták. Ha az újabb hódítások előtt a már meghódított részeket pacifikálják.

Ha nagyon szorosan működtek volna együtt a tengelyhatalmak, például fejlesztésékben.

Nagyon sok olyan feltétel kellett volna hozzá, ami a rendszer alapjaival megy szembe.

2024. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

#9 Valójában ez mindig olyan, mint egy autónál. Ha nem balra kanyarodott volna hanem jobbra, aztán nem megy át a hídon hanem elkerüli, nem felfelé megy hanem lefelé stb. stb. akkor a végén nem Nagykanizsára jut hanem Debrecenbe.

A lényeg ott van, hogy a valóságban meghozott döntések viszont pont oda vitték ahová elérkezett, azért nem döntött másképp út közben mert adott pillanatokban ezeket a döntéseket hozta meg. Ha jól, jól, ha rosszul, rosszul, ez a végén derül csak ki.

2024. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!