'83-ban mikor hadrendbe állították a Tomahawk
robotrepülőgépet, lényegében az volt a kivédhetetlen
csúcsfegyver?
Figyelt kérdés
Tudtommal a szovjeteknek nem volt akkoriban még hasonló robotrepülőgép amely alacsony magasságon saját magát manőverezi rá a célra. A kivédésére meg pláne nem volt technika gondoljunk csak arra hogy manapság is mekkora kihvás az efajta fegyvereket elhárítani.
Manapság nem kivédhetetlen az elhárításuk, anno sem volt az ha időben észrevették és volt a repülési irányon légvédelem.
2024. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 A kérdező kommentje:
#1 Úgy tudom a kis magasságban, akár 100-150 méteren való repülés tette szinte láthatatlanná a légvédelem számára.
2024. febr. 21. 12:20
3/9 A kérdező kommentje:
Közben most utána néztem: anno a keleti blokkban használt SZ-75 légvédelmi rakéta minimális magassáha 450 méter volt. A Tomahawk bőven ez alatt is tud repülni.
2024. febr. 21. 12:32
4/9 anonim válasza:
Ukrajnában most is hatékonyan működik a Gepárd és a vontatott légvédelmi gépágyú az alacsonyan repülő robotrepülők és drónok ellen.
Normál légvédelmi rakéták nem kimondottan jók erre a feladatra. A ZSU23-4 és utódai hatékonyak lettek volna, ha jó helyen vannak és van megfelelő célfelderítés.
2024. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 Jeffrey Spender válasza:
Az oroszok 1971 – 1981 között fejlesztették a H-55-ös robotrepülőt, és 1983-ban állították hadrendbe.
Robotrepülő technológiában az USA, és Oroszország fej - fej mellett élenjárók.
2024. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Már akkor sem volt kivédhetetlen. Felülről nagyon is jól detektálható, illetve a célpont közelébe telepített kishatótávolságú légvédelmi rendszerek is képesek leküzdeni. A cirkálórakéták ereje az alacsony megközelítési magasság mellett abban is van, hogy az útvonalát úgy tervezik kívül maradjanak a nagyobb légvédelmi komplexumok hatótávolságán, illetve többet indítanak a célpontra (túlterhelve a célközeli elhárítást). Utóbbira klasszikus eset amikor Asszadot kicsit megdádázták. A szír légvédelem leszedett 28 tomahawk-ot, de 26 meg célbatalált és ízekre szaggatta a két becélzott repülőtér infrastruktúráját.
2024. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 PMC Wagner válasza:
nem kivédhetetlen az csak nehéz ellene védekezni. Ugyanis azok a rendszerek amik hatékonyak erre azok rövid hatótávolságúak, szóval sok kell belőlük és jó helyen kell lenniük ha hatékonyan akarnak védekezni ez ellen. A nagyhatótávolságú radar vezérelt rendszerek nem jók erre, már csak abból adódóan mert nagyon kicsi a radarkeresztmetszetük
2024. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 kretens válasza:
Ezek a kis alacsony észlelhetőségű robotrepülőgépek lassan már ellensúlyozni tudják a veszteségokozást fejlettebb technológiákkal szemben.Irán is ezekre gyúr és hiába erősebb az usa hadserege tehetetlenek lennének ha több ezer iráni drón útnak indulna a közel keleti bázisaik ellen.
2024. febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Ha felette repült egy AWACS észlelhette és nem is csak szökőévente.
A csöves légvédelmek (gépágyúk) pedig ha a robotrepülő útvonalába tartózkodott és megkapta az infót merről várja gond nélkül leszedhette.
Ez ugyan az a szitu ha tudod hova céloz az ellenség nem állsz elé.
Nincs olyan hogy kivédhetetlen fegyver, maximum rövid ideig, aztán találnak rá megoldást.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!