Oroszországnak vannak olyan nukleáris töltetű rakétái, robotrepülőgépei melyeket az ukrán/NATO légvédelmi rendszerek nem tudnak lelőni?
Igen, ilyen szempontból előrébb járnak az amerikaiaknál. Míg az oroszok már rendszeresítették a hiperszonikus rakétáikat és tengeralattjáróról is lövöldözték már őket, addig az USA-nak 2021-ben még nem sikerült sikeresen tesztelni az első hiperszonikus fejlesztését. 2022-ben értek el oda, hogy több tesztjük is sikeres volt, de addigra már Oroszország és Kína is előrébb járt a fejlesztésben. Ezt tetézi, hogy Oroszországnak a viszonylag gyenge légereje miatt erős légvédelemre van szüksége, az USA légifölényre épülő doktrínája miatt viszont nekik viszonylag gyengébb a légvédelmük is.
Ráadásul Oroszországnak több atomfegyvere van, kisebb területre (ha csak az USA megtámadásáról beszélünk) tehát elméletileg több hibázási lehetőségük is van egy éles helyzetben.
"az utóbbi két ország meg hétpecsétes titokként őrzi a saját rakétatechnológiájá"
Lehet, de tekintve hogy sem Kína, sem az USA nem osztotta meg velem a titkos rakétafejlesztését, csak a nyilvános információkra tudok hagyatkozni, amiket a sajtó megírt. De ha ennyire járatos vagy a kínai titkos rakétaprogramok előrehaladottságát illetően, akkor fejtsd ki nyugodtan a véleményed :)
Persze, hogy vannak.
20 éve is voltak, meg 40 éve is.
Ahogy fordítva is, az USA-nak is voltak és vannak olyan rakétái, amit az orosz légvédelem nem tud lelőni.
Merthogy kb. mindegyik interkontinentális ballisztikus rakéta/MIRV fegyver ilyen.
Ezeket csak egy viszonylag alacsony sikerességi rátával lehet lelőni.
Legyen mondjuk 10%.
Mindkét félnek van fejenként ~1500 bevetésre kész nukleáris fegyvere, ha ezek 10%-át le is szedik, a maradék még mindig sokszorosan elég arra, hogy megsemmisítse akár Oroszországot, akár az USA-t.
Szóval én őszintén szólva nem nagyon értem, miért verik annyira a f-szukat az oroszok a hiperszonikus rakétáikra, merthogy semmiféle stratégiai előnyre nem tettek szert vele.
3
A hiperszonikus rakétájuknak volt 2 sikeres indítása már ha hiszünk a propaganda videóknak. Ha ez igaz akkor 10-15 évre vannak attól hogy élesben is bevethessék. Tudod úgy nem fognak nukleáris töltetet rakni rá hogy 100-ból 99 felrobban indítás előtt/alatt.
Nincs olyan hogy lelőhetetlen rakéta. A hiperszonikus is ugyan úgy leszedhető. Más az elfogási arány sikeressége!!! De ha a fejed felett jön pl 10 rakéta, rakétánként 6 éles töltet, 4 "csali", te leszedsz mondjuk 50% ot és ebből egy se csali. akkor is 10 betalál.
Pont ez a lényege a kölcsönös megsemmisítésnek. Nincs olyan szituáció hogy ha te támadsz ne pusztulj bele. Az oroszok amúgy is propaganda fegyverkeznek. Ami mai értelemben modernek, korszerűnek lehet nevezni mindenből pár darab kb prototípus darabszámban van jelen, és azok se kipróbált eszközök. Egy éve nem bírnak ukrajnával.
Igen vannak. Egyrészt a rakétaelhárító rendszerek nem tévedhetetlenek még egy szimpla ballisztikus robbanófej esetén sem. S nincs is országos lefedettségük, csak néhány kritikus pontot védenek (pl. a Camp David-i bázist).
A többi már csak számok kérdése. Ha 90%-os hatékonyságú lenne (de nincs annyi), s elindítanak a ruszkik 1000 töltetet akkor abból 100 betalál - már bőven elég ahhoz hogy 100 város porrá égjen a nukleáris pokolban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!