Amerika és Nagy-Britannia már soha nem akar nagy háborút vívni és csak légierőre, drónokra támaszkodnak? Lehetséges ez? Felbátorodhatnak az ellenségeik?
Korábban nagyon háborúzós nagyhatalmak voltak.
Most meg ott tartunk, hogy a lassan az utóbbi húsz évben, a 2003-as iraki invázió óta egy nagy háborút sem indítottak. Megbombázták Líbiát, Szíriát, most Észak-Jement, de ezek a hadműveletek alacsony kockázatúak voltak, nem igényelnek igazán sok erőforrást, nem halnak meg amerikai, brit katonák a háborúban, az ellenségnek rendes légvédelme sem volt.
“ ezek a hadműveletek alacsony kockázatúak voltak, nem igényelnek igazán sok erőforrást, nem halnak meg amerikai, brit katonák”
Van még kérdés?
Ez felháborító! Nem akarnak az amerikaiak amerikai áldozatott csak célpontot támadni!
Nyugi, lesz így is mit nézni a Hír tévédben.
Persze, bombázni könnyű, de kérdés, hogy mennyire hatékony.
Líbiában, Szíriában az USA és szövetségesei nem érték el a céljaikat és Észak-Jemenben is kérdéses.
Szerintem megkérdőjeleződik a hatékonyság. Mennyire lehet így háborút nyerni? Egyedül talán Szerbia az, melyet egy bombázási kampánnyal sikerült legyőzni és a NATO egyértelműen győzelmet aratott szárazföldi csapatok bevetése nélkül is.
És ha az amerikaiak, britek olyan erősebb országokat akarnak majd megtámadni, legyőzni, mint Irán, Venezuela, Észak-Korea vagy esetleg akár Oroszország, Kína, akkor egészen biztos, hogy többre lenne szükség, mint a cirkálórakéták, drónok, vadászgépek, bombázók.
#5
Ezt hívják az ellenség "megvakításának". - Vagy talán elvakításának?
Anno a ruszkik is úgy kezdték, hogy az ukrajnai szatelit államnak minden ismert légterére, katonai célpontjára küldtek egykis rakétát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!