Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar Honvédségnek miért...

A Magyar Honvédségnek miért olyan rossz a reputációja a társadalomban?

Figyelt kérdés
Az USÁ-ban büszkeségnek számít a családban, ha valaki szolgál vagy szolgált valamelyik haderőnemben, itthon meg csak a köpködés megy...
jan. 8. 21:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

#10

Egészen addig, amíg bevetésre nem került az OMM hadserege és Szerbia is nagy falatnak bizonyult számukra..

jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 PMC Wagner ***** válasza:
44%
#7 annál biztos többet kapnak. Évi 20 ezer dollár amerikai viszonylatban semmire sem elég. Szerintem egy 0-at elnézhettél
jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 kürasszír ***** válasza:
87%

# 11


A szerb és montenegrói hadsereg jelentős túlerőben volt a Monarchia csapataival szemben, 1914-ben.


Mert a Monarchia 950 000 fős főserege Oroszország ellen vonult fel.

jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

12.: Pedig jól írja!

Google alapján: E-1: $20,340, ez a legalacsonyabb fizetés.

Ehhez képest itthon 490.105 Ft a legkisebb havi bér.

jan. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom. Én még olyat nem láttam, hogy egy fegyveres (rendőr, vadász, katona) nem arra lett volna büszke, hogy milyen részegen/bespanglizva lövöldözött (lőtéren vadászaton). Ez napjaink. Lehet, hogy a minta kicsi, mert (épp a tapasztalatok alapján) kerülöm a fegyvereseket.
jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Sokan vannak leragadva a múltban, - amikor még ideológiai célokat szolgált elsősorban a testület jogelődje, a Magyar Néphadsereg - és sokaknak a szájhagyomány útján terjedő, egyre inkább torzult sztorik vannak csak meg, - amikor még ténylegesen erény volt, ha valaki munkaidőben két liszteszsákkal rohangált, hivatásos tolvajokat megszégyenítő módon volt képes ellopni mindent, ami csak mozdítható volt és munkaidőn kívül pedig heti három alkalommal asztal alá tudta inni a szakaszparancsnokát, törzsfőnökét.


A ma élő emberek jelentős hányada ezeket örökli meg és képes feltétel nélkül elfogadni, - esze ágában nincs arra venni a fáradtságot, hogy utána nézzen a jelenlegi állapotoknak, mert egyszerűbb beskatulyázó módon gyűlölködni. Hiába is próbálnád elmagyarázni ilyen embereknek, hogy a ma hivatásos katonai pályán szolgálók legalább egy idegen nyelvet ismernek alapfokon, B kategóriás jogosítványuk van, túlnyomó hányaduk előmeneteli protokoll által kikényszerítve képzi magát időről-időre vagy céges tanfolyamokon végez el tanulmányokat, erkölcsileg, mentálisan, fizikálisan, morálisan alkalmas a hivatására és arról sincs tudomása ezeknek az embereknek, hogy a testület kiveti magából a tudatmódosító szereket fogyasztókat, pályával összeegyeztethetetlen életvitelű elemeket is.

Jókat szoktam mosolyogni sok ide írogatón is, aki tudni vélve a tutit itt osztja olyanról gyűlölködve az eszet, amiről lila füstje sincs, - de szerinte jól hangzik, hogy rosszhiszemű idióta a témakörhöz!

jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 PMC Wagner ***** válasza:
#14 akkor tényleg csak az idióta vonul be az államokban. Az nagyon nagyon kevés pénz az államokban. Nem is csodálkozok hogy több millió veterán van az utcákon
jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#17


Azt azért hozzátenném, hogy a szolgálati idővel arányosan és/vagy a ranglétrán felfelé lépkedéssel szépen emelkedik ez az összeg.


Plusz sok social benefit (szociális kedvezmény) jár nekik, főleg ha családos. És nem elhanyagolható az sem, hogy ingyenes orvosi ellátást kapnak az amúgy fizetős amerikai rendszerben a szolgálati idő alatt (utána nem tudom, hogy veteránok egészségbiztosítása hogy néz ki jelenleg).


Ezen kívül sok szolgáltató vállakozás (az autószerelőtől kezdve a fodrászon át a vendéglátósig) önkéntes alapon ad kisebb-nagyobb kedvezményeket aktív katonánaknak vagy veteránoknak, ennek nagy hagyománya van Amerikában.


Ettől függetlenül, innen nézve ez nekem is k..va kevésnek tűnik, az USA-ban egy normálisabb cégnél egy alkalmazott simán megkeresi akár home office-ból is ezt az összeget, és nem vitte a bőrét vásárra messzi országokban...


Amúgy jópár hónapja téma Amerikában, hogy a toborzási célszámokat 2023-ban csak az űrhaderő (Space Force) és a tengerészgyalogság (Marines) érte el. Az Army, a Navy és az Air Force is bukta a tervezett toborzási számokat 2023-ban, szóval az amcsiknak sem tetszhet ez annyira...

jan. 11. 15:09
 19/20 A kérdező kommentje:

#16


Ennek én csak örülni tudok, ha ez tényleg így van, de nyilván még mindig nagyon sokan indulnak ki abból az időből, amikor még sorkatonaság volt.


Én már nem voltam sorkatona, de néhány, nálam pár évvel idősebb haveromat még behívták 2004-ban, ez volt az utolsó év, és amiket meséltek, az alapján egy értelmetelen bohóckodás volt az egész. Lövészet fejenként pár darab lőszerrel, stb, stb.

Amikor pedig megszületett a döntés az sorozás felfüggesztéséről, a már bevonultak éjszakára elmehettek bulizni a laktanyából majdnem mindig, a kiképző elengedte őket, csak reggelre menjenek vissza :-)

jan. 11. 15:18
 20/20 anonim ***** válasza:
15# Hát persze. Szóval életedbe nem láttál még katonát. Azt hiszed még mindig a néphadsereg van? Itt tényleg van fegyelem és rendes kiképzés a kopaszok meg tudtak menetelni és kb ennyi.
jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!