Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az első világháború után az...

Az első világháború után az antant miért nem adta vissza Bizáncot a görögöknek?

Figyelt kérdés

2024. jan. 2. 01:11
 1/7 MDaniel98 ***** válasza:
90%
Ugyan miért adta volna?
2024. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert a Római Birodalom öröksége, fontos az európai és a keresztény kultúra számára is, ma pedig barbárok lakják.
2024. jan. 2. 17:08
 3/7 MDaniel98 ***** válasza:
97%
Törökország egyébként megküzdött a jelenlegi határaiért, ma sokkal kisebbek lennének, ha ez nem így volna.
2024. jan. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert nem adták volna a törökök... nem volt teljesen verve a török hadsereg, azért tették le a fegyvert mert számukra egy még éppen elfogadható békemegállapodást toltak az orruk elé - ennek viszont nem volt része Isztambul. Ha része lett volna a törökök esetleg nem írják alá - további több tízezer antant katonába került volna kierőszakolni a békét. Nem csak a tengely, de addigra már Antant is belefáradt a háborúba. Nem lett volna nekik igazi "bolt" Isztambulért tovább háborúzni, hogy a görögög megkapják ajándékba.
2024. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem ajándékba, az a város jogosan az övüké és a Római Birodalom örökségeként az európai kultúráé
2024. jan. 3. 02:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyrészt nem akarták, hogy a semmiből újra alakított Görögország egy éjszaka alatt középhatalom legyen, másrészt nem tekintették a modern Görögországot az egykori Bizánc örökösének. Úgy tekintettek a görög államra, mint egy függetlenné vált nemzetállamra, mint Románia vagy Bulgária.
2024. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Konstantinápoly (Isztanbul) már a 15. század felétől nem volt görög többségű. Közvetlenül az első világháború előtt a görög lakosság kb csak 30%-ot tett ki a város teljes népességéből, a törökök voltak a városban is meg a környékén is többségben. Olyan szinten fontos volt stratégialilag a aváros a Boszporusz és a Dardanellák miatt, hogy egyik nagyhatalom sem akarta, hogy egy független de gyenge és sebezhető kicsi nemzetállam (Görögország) része legyen, mert simán rátehette volna valamelyik nagyhatalom a kezét.

Görögország azért nem kapta meg Nyugat-Törökországot sem, mert a törökök kiharcolták a békeszerződés átformálását, melynek következtében lakosságcsere történt: a törökországi görögöket Görögországba deportálták, a Görögországban maradt törököket meg vissza Törökországba.


A mai modern Görögország nem tekinthető az egykori Bizánci Birodalom tényleges örökösének. A nagyhatalmak is így látták a háború után, főleg, hogy a görögök majdnem 500 évig voltak török uralom alatt. Tetszik vagy sem, de genetikailag meg kinézetileg a mai görögök közelebb állnak az oszmán Szulejmánhoz mint az ógörög Kleiszthenészhez.

2024. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!