Vajon az olyan cirkálók, mint a SANKT GEORG, az ADMIRAL SPAUN, vagy a sorhajóink, rombolóink, naszádjaink, nemzetközi szinten mennyire számítottak versenyképesnek?
2023. dec. 11. 12:42
2/11 anonim válasza:
A zászlóshajót egy gumicsónakból süllyesztették el,kb ennyire felelt meg.
2023. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Attól függ mihez képest... Jugoszláviához képest határozottan erős, számszakilag az olasz flottához képest nagyjából partitásban (kismértékű hátrányban) volt. Az I. Vh. idején kb. arra tudott csak szorítkozni, hogy az Adria partvédelmét biztosítsa, de onnan kitörni már nem tudott. Mondjuk túl sok babér nem is termett volna ha kitör a Földközi tengerre mert ott szembekerül a jóval erősebb angol flotta egységeivel is.
2023. dec. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 A kérdező kommentje:
Tudtommal a Földközi-tengeren akkor a francia haditengerészet dominált. Voltak ott angol hajók, de csak kisegítő erőt jelentettek a fr. egységek hosszú sora mellett.
2023. dec. 11. 16:02
5/11 anonim válasza:
Semennyi sem felelt meg. Akkora túlerőben volt az olasz, angol, francia flotta, hogy a Monarchia nagyobb hajói a kikötőkből sem merészkedtek ki.
Amikor meg Horthy frissen kinevezett flottaparancsnokként kihajózásra utasította a flottát (hogy felrázza a harci kedvet, mert előtte sok volt a lázadás) akkor a 20 ezer tonnás Szent István csatahajót elsüllyesztette 2 db fából készült 60 tonnás torpedónaszád.
Valóban az I. világháborúsak csak kb. 20 tonnásak voltak, 2 db torpedóval és könnyű vagy nehéz géppuskákkal. És persze a II. világháborúsokon sem fért el jóval több torpedó.
2023. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 A kérdező kommentje:
3: Szerintem Jugoszlávia nem igazán jó hasonlítási alap, mivel az első vh. idején még nem létezett.
2023. dec. 11. 17:54
9/11 A kérdező kommentje:
Ha meg Szerbiára gondolsz, nekik akkor nem volt sem tengerpartjuk, sem haditengerészetük.
2023. dec. 11. 17:56
10/11 anonim válasza:
#9 tudom, direkt némi iróniával írtam. A lényeg, hogy teljes hátrányban volt a Monarchia flottája a Földközi-tengeren, az olasznál is gyengébb volt, a "nagyok" viszonylatában meg labdába sem rúgott. Az egyetlen értelmes feladata az volt, hogy a partvidéket biztosítsa, de arra már nem volt alkalmas, hogy a Kelet-Olaszországi kikötői forgalmat blokkolni tudja.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!