Kína hadereje mikor veheti át a világ második legerősebb hadserege címet Oroszország hadseregtől?
Én úgy látom hogy a légi erejük nagyjából egyenlő tüzérségből és tankból egy kicsivel több van az Oroszoknak bár ha a Ruszkiknál így fogy a technika a háború folyamán előbb utóbb az is kiegyenlítődik nukleáris tölteteik az oroszoknak sokkal több van vagy 10-szerese a kínaiakénak (bár ezt nem tünteti fel az oldal) viszont minden másban Kína az erősebb gazdaság humánerőforrás katonaszám haditengerészet.
# 8
IDÉZLEK: "Az amerikai intervenció meg egy baromság. Egyrészt az USA nem csinálhatja meg hogy az egész flottáját egy helyre küldi szerte a világból mert hogy esélye legyen bármit is elérni ahhoz minimum az kellene. Lehet nem tudtad de a kínai hadi flotta a világ legnagyobbja."
Nem a kínai haditengerészet a legnagyobb, hanem az amerikai.
1.) A hadiflották méretét nem darabszámra, hanem vízkiszorításra mérik. Pontosan azért, mert egy 2 tonnás motorcsónak is 1 db hadihajó, meg egy 100 000 tonnás repülőgép-hordozó is 1 db hadihajó, de a kettőnek ég és föld a harcértéke. Az US Navy vízkiszorítása jóval nagyobb, mint a kínai haditengerészet hajóállományáé, tehát az amerikai a nagyobb.
2.) A kínai haditengerészet sok kishadihajóval rendelkezik, de ezek csak úgynevezett partvédő, "brown water navy" erők, amelyek alkalmatlanok nyílttengeri, óceáni hadműveletekre. Ami számít, az a "blue water navy", a nagyméretű, nyílttengeri, óceáni hadműveletekre alkalmas hadihajóállomány, itt már igen jelentős az US Navy fölénye a kínaival szemben.
Másrészt az USA rendelkezik egy erős Kína-ellenes szövetségi rendszerrel, ebben benne van Japán, Dél-Korea, Tajvan, Ausztrália és Nagy-Britannia.
A japán, az ausztrál, a dél-koreai, a tajvani együttes ereje már erősen közelíti a kínai haditengerészetét.
Kína ellen az egyesült Államokon és Nagy-Britannián kívüli NATO tagállamok haditengerészeti erőit nem is vettem figyelembe, az is hatalmas erő, a kínai flotta erejének vagy kétharmada (1 db francia, 1 db spanyol, 2 db olasz közepes repülőgép-hordozó például).
NAGY FELSZÍNI HADIHAJÓK ÁLLOMÁNYA:
Szuper repülőgép-hordozó:
USA: 11 db
Brit: 2 db
USA ÉS SZOROS USA SZÖVETSÉGES: 13 db
Kína: 2 db
Orosz: 1 db
KÍNA ÉS OROSZO.: 3 db
Közepes repülőgép-hordozó:
USA: 9 db
Japán: 2 db
Ausztrália: 2 db
USA ÉS SZOROS USA SZÖVETSÉGES: 13 db
Kína: 0 db
Oroszország: 0 db
KÍNA ÉS OROSZO.: 0 db
Helikopter-hordozó:
Japán: 2 db
Dél-Korea: 2 db
SZOROS USA SZÖVETSÉGES: 2 db
Kína: 3 db
Oroszország: 0 db
KÍNA ÉS OROSZO.: 3 db
Rakétás cirkáló és romboló:
USA: 87 db
Japán: 36 db
Dél-Korea: 10 db
Brit: 6 db
Tajvan: 4 db
USA ÉS SZOROS USA SZÖVETSÉGES: 143 db
Kína: 49
Oroszország: 10 db
KÍNA ÉS OROSZO.: 59 db
# 8
A "kollektív nyugat", azaz az USA, a NATO és a csendes-óceáni térség szoros USA-szövetséges államai (Japán, Dél-Korea, Tajvan, Ausztrália) mellett pedig Kína haditengerészeti ereje még mindig eltörpül, az orosz flottával együtt is.
"Már bebizonyosodott, hogy a ruszki hadsereg már régen nem tartozik a legerősebbek közé"
"Az orosz hadsereg a gyakorlatban bizonyította, hogy nincs meg neki a második hely"
Mégis mivel sikerült nekik "bebizonyítani"? Oroszország haderejét a mai napig a második legerősebbnek tartják, maximum azon lehetne vitatkozni, amiről a kérdés is szólt. De hogy top 3-as haderő, az biztos.
"Kína már rég átvette a komcsi ruszkiktól a második helyet"
Az oroszok nem kommunisták, a kínaiak már inkább, de ott is csak a politikában jellemző, a gazdaságukban nem. Ráadásul azon kívül, hogy néhány hadieszközben nagyobb számadatokat tudnak produkálni, nem igazán látszik Kína erőfölénye Oroszországgal szemben.
"Kb a fél világ Tajvant támogatja, tehát amikor az első kínai kiteszi a lábát Tajvan csak megkéri a Natot hogy tereprendezés céljából legyenek kedvesek megbombázni a partokat"
Persze, Ukrajna fél lábbal a NATO-ban van mint szuverén ország, de a NATO a háború elején kijelentette hogy nem kíván beavatkozni a harcokba semmilyen módon. De majd a hivatalosan még csak nem is önálló Tajvan szigete csettint egyet és a NATO már rohan is "tereprendezni" Kínába :D
Kína maximum a gazdasági és politikai következményektől félhet, nincs a térségben semmi ami katonailag komoly veszélyt jelenthetne rá. Ne felejtsük el hogy Kína atomhatalom, nem fogja senki megtámadni egy szaros sziget miatt, aminek az önállóságát még csak el sem ismerik. Katonai szempontból maximum a gyenge partraszállási képesség hátráltathatja őket.
"Jaja annyira állják a sarat a ruszkik, hogy a csóró kis Ukrajnával alig bírnak"
Az a csóró kis Ukrajna már a háború előtt Európa legnagyobb haderejével rendelkezett. A harcok közel 10 éve folynak, ami alatt Ukrajna folyamatosan egyre több területet veszít, miközben Oroszországot ennyi szankcióval még sohasem súlytották. Ukrajnát több, mint 40 ország támogatja aktívan katonai és gazdasági segélyekkel, beleértve szinte az összes EU és NATO tagállamot, az ukrán katonákat egyenesen NATO országokban képzik ki NATO standardek alapján. Ne csináljunk már úgy, mint ha Oroszországtól ilyen körülmények között elvárható lenne a gyors győzelem.
Az USA bicskája beletört a sokkal kisebb és gyengébb Vietnámba, Koreába és Afganisztánba is, akkor ők is "bebizonyították" hogy a haderejük a fasorban sincs?
# 13
IDÉZLEK: "Az USA bicskája beletört a sokkal kisebb és gyengébb Vietnámba, Koreába és Afganisztánba is, akkor ők is "bebizonyították" hogy a haderejük a fasorban sincs?"
Ez így nem igaz.
1.) A koreai háborúba való amerikai beavatkozáskor Korea területének és lakosságának majd 90%-a kommunista ellenőrzés alatt állt. A végén a terület jó fele és a lakosság kétharmada amerikai uralom alatt. Tehát az USA sokkal jobb pozícióban fejezte be a koreai háborút, mint amikor elkezdte.
2.) Diszkréten elfelejted, hogy Kína 2 970 000 katonával, azaz közel 3 milliós hadsereggel, hivatalosan "önkéntessel" avatkozott be Koreában. Vagyis a koreai háború a valóságban amerikai-kínai háború volt, az észak-koreai haderő 330 000 fős volt, alig több, mint a tizede a bevetett kínai csapatoknak.
3.) Vietnam és Afganisztán elsősorban aszimmetrikus gerillaháború volt, könnyű fegyverzetű, a lakosság körében bujkáló, rejtőzködő partizánmozgalmak ellen, nem hagyományos, szimmetrikus háború, mint az ukrajnai, ahol reguláris hadseregek harcolnak, megerődített frontvonalakon.
# 13
IDÉZLEK: "Ne csináljunk már úgy, mint ha Oroszországtól ilyen körülmények között elvárható lenne a gyors győzelem."
De, elvárható lenne, ha az orosz hadsereg egy korszerű, erős, modern hadsereg lenne.
Hiszen az orosz hadsereg:
1.) Minimum 30-szoros légi fölényben van az ukrán fronton.
2.) Minimum 10-szeres tüzérségi erőfölényben van.
3.) Minimum 3-szoros páncélos erőfölényben van.
Ekkora erőfölény mellett légierőben és szárazföldi nehézfegyverzetben egy jó hadseregnek már régen fel kellett volna morzsolnia az ellenfelét.
Elfelejted, hogy Oroszország 2022 tavaszára elfoglalta Ukrajna területének 40%-át, de jelenleg már csak a 19% van az oroszok birtokában, a többiről kiverték őket.
Vagyis 2022 tavasza óta az oroszok elveszítették az általuk addigra megszállt ukrán területek felét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!