Mi lett volna, ha Hitler 1940-ben, Franciaország legyőzése után befejezettnek tekinti a háborút?
"A Mi lett volna, ha... kezdetű kérdések érdekesek ugyan, de teljesen lényegtelenek."
Nagyon is lényegesek. Ahhoz, hogy az egyes történelmi szereplők cselekedeteit, döntéseit mérlegelni tudjuk, az adott események jelentőségét értékelhessük, fontos megvizsgálnunk az akkor kínálkozó egyéb alternatívákat, lehetőségeket is. Csak így lehet helyes következtetééseket levonni.
Akkor Anglia ugyanúgy folytatta volna a háborút.
Németországnak olasz szövetségesével komoly gondok lettek volna, mert Mussolini biztos szeretett volna támadást indítani Egyiptom ellen.
Az USA előbb-utóbb belépett volna. 1917-ben is találtak rá több béna indokot is, ami miatt az antant oldalán szállhattak be és valószínűleg most is találtak volna, ha legkésőbb, akkor Pearl Harbor után, 1942-re.
Ha nem Hitler támadja meg a Szovjetuniót, akkor ez fordítva történik meg pár éven belül, és legrosszabb esetben meg sem állnak a La Manche-ig.
A kérdésre teljesen válaszolva, annyi történt volna hogy a mai történelemkönyvek sokkal kevésbé tudnák eladni Hitlert agresszorként.
Idézem:Az angolok egyedül sokat nem tehettek volna Németország ellen.
Nos nem is mert az angolokat hiába bombázták londont is
Ha a franciák velünk lettek volna is akkor is vesztünk...(MERT UGYe MINKET IS BEVONTAK)
Tengelyhatalmak: németország, magyarország, franciaország, ausztria,olaszország, japán, és a meghóditott területek... szemben : anglia,amerika,oroszország,(spanyolok részben),és a többi...
"Mi lett volna, ha Hitler 1940-ben, Franciaország legyőzése után befejezettnek tekinti a háborút?"
1. Hiába tekintette volna befejezettnek, ha mások nem tekintették annak. Hitler egyébként már 1939 októberében szerette volna befejezettnek tekinteni a háborút, de a békeajánlatát nem fogadták el.
2. Ha Hitler nem terjeszekedik tovább kelet felé, akkor nem lett volna Hitler. Hitlernek deklarált célja volt kelet felé terjeszkedni (élettér). Az Angliával és Franciaországgal való háború csak közbejött, ez neki nem volt célja. Hitler nem "hibázott", amikor megtámadta a SZU-t, hanem mindig is ez volt a célja. Persze hülyeség volt ez a célkitűzés, de Hitler politikájának kontextusában nem véletlen botlás volt, hanem kezdettől fogva a cél. Ezt nem értik meg azok, akik az ilyen kérdéseket felteszik.
3. Anglia egyedül nem sokat tehetett volna Németország ellen, mint ahogyan azt is konkrétan tudjuk, hogy Németország nem sokat tudott tenni (nem feltételes, hanem kijelentő módban) Angliával szemben. Ráadásul Anglia nem volt egyedül, az USA támogatta. Nehéz elképzelni egy olyan helyzetet, hogy 1941-ben a németek nem a SZU-t támadják, hanem nagyban készülnek Anglia ellen, és mindezt az USA tétlenül nézi.
10-23 17:14
A probléma ott kezdődik, hogy Lengyelországot nem kellett volna megtámadni, és akkor Angliával sincs hadiállapot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!