Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az oroszok át tudnának törni...

Az oroszok át tudnának törni az ukrán vonalakon, ha nem "egyesével" támadnának, hanem nagy páncélos offenzívát indítanának?

Figyelt kérdés

Ahogy láttam eddig az oroszok inkább max 3-4-5 páncélost használtak egy-egy támadáshoz. Mi lenne ha az oroszok ehelyett inkább összevonnának több száz páncélost(hiszen ők megtehetnék), és így indítanának egy nagy páncélos offenzívát? Természetesen megfelelő légifölénnyel, megfelelő tüzérségi előkészítéssel, megfelelő felderítéssel, álcázással, és minden egyébbel, ami kell egy sikeres offenzívához. Áttudnának törni az oroszok? Vagy még így sem?


Nem akarok az oroszoknak ötletet adni, csak elgondolkodtam, hogyha az eddigi taktikájuk nem jött össze(mondjuk nem a taktikákkal vannak a legnagyobb problémák), akkor miért nem váltanak?



2023. dec. 3. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1%
Nem működne mivel a CIA diktál!!
2023. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg ugyanaz lenne az eredménye mint a nyári ukrán offenzívának, ha működne már kipróbálták volna. De folyón való átkeléskor is volt rá példa hogy több tucat orosz páncélost lőttek ki tömött sorokban a háború elején, tehát inkább a gyengén védet helyeket keresik vagy tesztelik hogy az ukránok nem fogytak még e ki mintsem jó zsíros célpontot nyújtsanak az ukránoknak.
2023. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Persze, az oroszok szépen összevonják az erőiket egy támadáshoz, közben az ukránok pedig ölbetett kézzel nézik, sehol sem indítanak ellentámadást a meggyengült többi frontszakaszon, vagy nem verik telibe az összevonási pontokat rakétákkal naponta fél tucatszor. Na szóval, igen, tök jó ötlet lenne, főleg ha még vissza sem lőnének ezek a gaz ukránok. :)
2023. dec. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Az oroszok erői páncélosokból sem kifogyhatatlan, illetve nem is akarnak kockáztatni egy bizonyos szám felett. Rakétákkal/drónokkal támadni egyszerűbb, és kivárni míg az ukránok és a nyugat lőszerei kifogynak. ( Ez már nincs távol, mert már alig van, és utánpótlás se várható)
2023. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Három éve nem tudnak nyerni, de tudnának ugye, csak nem akarnak. :D
2023. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez a szemtől szembe lerohanunk mindennel is, taktika működött a II.vh-ban, de a 20 millió saját halottat a mai napig nem heverte ki demográfiailag az orosz birodalom. A teljes NATO hírszerzés, felderítés az ukránoknak dolgozik, ha már 50 katona tartósan (legalább 1 nap) egy kupacban összeverődik a frontvonaltól 70 km sávon belül, már kapnak a nyakukba egy himmarsot. A támadási kényszer továbbra is az ukránok oldalán van, ugyan ezt a taktikát követik nyár óta a ruszkik is. Próbálnak támadni az ukránok, de ehhez gyülekezni, erőt kell csoportosítani, de ezt a ruszkik kiszúrják, és máris megy az iszkander. Vagy ami most a Dnyepernél van, 3-5 fős csónakokban átkelnek éjszaka az ukránok a folyón, de a hídfőben csoportosítani kell, hogy továbbmenjenek, ekkor megy a ruszki tüzérségi csapás. A ruszkik a kezdeti fiaskó után átmentek a biztonsági játszmára, ami nem olyan látványos, és gyors, de a mezei matematika alapján mindenképp ők a nyerők. Egyszerű a logika, mindenki fogy, de az ukránok kevesebben vannak, ezért előbb fognak elfogyni. Nincsen látványos orosz előrenyomulás sehol, állandó nyomás van 4-5 potenciálisan kritikus helyszínen, és ha enged a védelem, akkor pár száz méter előrenyomulás. Az óriáskígyó a hiedelemmel szemben nem egyből folytja meg az áldozatát, hanem a módszere az, hogy egyenletes szorítás alatt tartja az áldozatát, és annak minden kilégzése alkalmával csak követi a szorításával a szűkülő mellkast. Ahogy fogy a levegő, úgy fogy az ellenálló erő is, ami megszabadulhatna a szorításból.
2023. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Elmeséled azt is honnan szednének nagy páncélos erőket? nem tűnt volna fel az ukránok olyan szinten ledarálták már a ruszki haditechnikát hogy t-54 eseket vetnek be az oroszok. Elő ne add nekem hogy xy mennyiségű t-80-t90 esük van még. Nem vezényelhetnek minden darabot ukrajnába.
2023. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A háború elején működött, most már nem. Olyan hadszíntéren aminek minden cm2-jét folyamatosan műholdak pásztázzák nem maradna észrevétlen az orosz csapatösszevonás. Az "útjába" az ukránok is összpontosítanák a saját erőiket, tüzérséget, páncéltörő eszközöket stb. Lehet áttörne 5-10 km-t, de a beérkező ukrán erősítésben elakadna - miközben rengeteg eszközt áldozna pár km2-ért.

S ha át is törnek, még biztosítani kellene a szárnyakat és az utánpótlási vonalakat, az áttörést kiszélesíteni. Ekkora erőfölénye meg nincs jelenleg a hadszíntéren az oroszoknak. Tüzérségi fölényük van, de élőerőben nincs. Harcjárművek terén van fölényük, de nem háromszoros.

2023. dec. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A háború elején is csak nagy jóindulattal működött ez a taktika vagy úgy sem, lásd. Saint Javelin.
2023. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kialakult konfliktus az eszközök - és azon belül is konkrétan - a drónok háborújává lényegült át. A konfliktus kitörésekor lényegében még senki nem volt tisztában azzal, hogy annyira sikeres eszközök lehetnek egy modern háborúban a drónok, mint amennyire azzá váltak. A drónok tömeges alkalmazásával emberöltőket lépett előre az harcászati szintű felderítés, - műholdképek elemzésével már klasszisokkal kisebb erőket kötnek le, mint harcászati szintű bevetésekkel. Szerelhetsz bármilyen védelmi célú eszközt a páncélozott harcjárművekre: kettő, maximum három drón beáldozása nem pénz egy dollár-rubel milliókat kóstáló harceszköz harc/mozgásképtelenné tételéért. Ráadásul tömegesen, viszonylag gyorsan reprodukálhatóak - az általuk megsemmisített eszközökhöz képest meg pláne. A harcászati szintű adatszerzés és rádióelektronikai harc az eltelt két év távlatában emberi ésszel fel nem fogható mértékben értékelődött fel, ill. fejlődött. Folyamatosan keresik a fegyveresen szemben álló felek a rést az ellenség egyre stabilabban helytálló rendszerein. Nem olyan egyszerű ez, mint ahogyan sokan elképzelik. Az pedig már csak a hab a tortán, hogy egy olyan háborúban, amelyik földön, vízen, levegőbe, űrben, kibertérben folyik folyamatosan, nyugodtan el lehet felejteni a hajdan erénynek számító lovagiasságot. Annyi előrelépés történt TALÁN mindösszesen, hogy a cserék lehetőségét szem előtt tartva, talán már nem folynak olyan szinten a kegyetlenkedések a hadifoglyokkal, mint a háború kitörését követő hónapokban. De ebben sem lehetünk teljesen biztosak!


Összességében: megváltoztatták a modern kori háborúk menetét, a hadrendbe emelt drónok alkalmazása. Az ezt megelőző korszakban is az jellemezte a modern hadviselést, hogy folyamatosan mozgásban van minden, de a drónok alkalmazása "tovább pörgette" ezt az egészet!


A védelmi képességek fejlesztésében utazók most már az elektronikai harcra, az erők-eszközök működőképességének megőrzése melletti dekoncentráltságára, csapatszinten is működő, hatékony légvédelemre összpontosítanak, nem arra, hogy ki tudjanak állítani 30000 tankot két nap alatt bárhova is.

2023. dec. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!