Az oroszok át tudnának törni az ukrán vonalakon, ha nem "egyesével" támadnának, hanem nagy páncélos offenzívát indítanának?
Ahogy láttam eddig az oroszok inkább max 3-4-5 páncélost használtak egy-egy támadáshoz. Mi lenne ha az oroszok ehelyett inkább összevonnának több száz páncélost(hiszen ők megtehetnék), és így indítanának egy nagy páncélos offenzívát? Természetesen megfelelő légifölénnyel, megfelelő tüzérségi előkészítéssel, megfelelő felderítéssel, álcázással, és minden egyébbel, ami kell egy sikeres offenzívához. Áttudnának törni az oroszok? Vagy még így sem?
Nem akarok az oroszoknak ötletet adni, csak elgondolkodtam, hogyha az eddigi taktikájuk nem jött össze(mondjuk nem a taktikákkal vannak a legnagyobb problémák), akkor miért nem váltanak?
A háború elején működött, most már nem. Olyan hadszíntéren aminek minden cm2-jét folyamatosan műholdak pásztázzák nem maradna észrevétlen az orosz csapatösszevonás. Az "útjába" az ukránok is összpontosítanák a saját erőiket, tüzérséget, páncéltörő eszközöket stb. Lehet áttörne 5-10 km-t, de a beérkező ukrán erősítésben elakadna - miközben rengeteg eszközt áldozna pár km2-ért.
S ha át is törnek, még biztosítani kellene a szárnyakat és az utánpótlási vonalakat, az áttörést kiszélesíteni. Ekkora erőfölénye meg nincs jelenleg a hadszíntéren az oroszoknak. Tüzérségi fölényük van, de élőerőben nincs. Harcjárművek terén van fölényük, de nem háromszoros.
A kialakult konfliktus az eszközök - és azon belül is konkrétan - a drónok háborújává lényegült át. A konfliktus kitörésekor lényegében még senki nem volt tisztában azzal, hogy annyira sikeres eszközök lehetnek egy modern háborúban a drónok, mint amennyire azzá váltak. A drónok tömeges alkalmazásával emberöltőket lépett előre az harcászati szintű felderítés, - műholdképek elemzésével már klasszisokkal kisebb erőket kötnek le, mint harcászati szintű bevetésekkel. Szerelhetsz bármilyen védelmi célú eszközt a páncélozott harcjárművekre: kettő, maximum három drón beáldozása nem pénz egy dollár-rubel milliókat kóstáló harceszköz harc/mozgásképtelenné tételéért. Ráadásul tömegesen, viszonylag gyorsan reprodukálhatóak - az általuk megsemmisített eszközökhöz képest meg pláne. A harcászati szintű adatszerzés és rádióelektronikai harc az eltelt két év távlatában emberi ésszel fel nem fogható mértékben értékelődött fel, ill. fejlődött. Folyamatosan keresik a fegyveresen szemben álló felek a rést az ellenség egyre stabilabban helytálló rendszerein. Nem olyan egyszerű ez, mint ahogyan sokan elképzelik. Az pedig már csak a hab a tortán, hogy egy olyan háborúban, amelyik földön, vízen, levegőbe, űrben, kibertérben folyik folyamatosan, nyugodtan el lehet felejteni a hajdan erénynek számító lovagiasságot. Annyi előrelépés történt TALÁN mindösszesen, hogy a cserék lehetőségét szem előtt tartva, talán már nem folynak olyan szinten a kegyetlenkedések a hadifoglyokkal, mint a háború kitörését követő hónapokban. De ebben sem lehetünk teljesen biztosak!
Összességében: megváltoztatták a modern kori háborúk menetét, a hadrendbe emelt drónok alkalmazása. Az ezt megelőző korszakban is az jellemezte a modern hadviselést, hogy folyamatosan mozgásban van minden, de a drónok alkalmazása "tovább pörgette" ezt az egészet!
A védelmi képességek fejlesztésében utazók most már az elektronikai harcra, az erők-eszközök működőképességének megőrzése melletti dekoncentráltságára, csapatszinten is működő, hatékony légvédelemre összpontosítanak, nem arra, hogy ki tudjanak állítani 30000 tankot két nap alatt bárhova is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!