Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az oroszok tényleg ontják a...

Az oroszok tényleg ontják a tankokat és a páncélosokat a gyárakból vagy csak a régi szovjet időkből megmaradt eszközeiket reaktiválják?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Pontosítva kérdésemet egy az egyben új tankokat és páncélosokat készítenek a váztól kezdve a legapróbb részletekig, vagy csak a régi több tízezer szovjet tankot és páncélos járművet viszik a hadianyag depóból a gyárakba és ott körülbelül csak a rozsdát marják le róla meg lefestik és mehet is a frontra mint (új tank-páncélos).



2023. nov. 10. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az igazság a két véglet között van. Eddig is volt orosz hadiipar hiszen az oroszok a világ vezető fegyver exportőrei között vannak. Ennek a termelésnek egy részét irányítják át belső piacra.

Az is logikus és költséghatékony ha elavult modelleket korszerűsítenek és újítanak fel. Az amcsik is ezt csinálják de hát az megint más lapra tartozik. Mert ők amcsik és ha ők korszerűsítenek valamit akkor az mekkora teljesítmény. Az oroszok meg csak lefestik ugye ?

2023. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Nagyrészt modernizálnak, kisebb részben újakat gyártanak. A régi tankokat úgy ahogy vannak nem lehet a frontra vinni, mert egyszerűen elavultak. Nem elég őket műszakilag átnézni, fel kell szerelni őket a ma használt elektronikai eszközökkel, modern éjjellátókkal, távolságmérőkkel, rádiókkal, stb.

De rendesen felpörgetik most a hadianyaggyártást, ami nem csak azért jó, mert lesz elég eszközük hanem azért is, mert az amúgy gyenge és agyonszankciózott gazdaságukat remekül tudják pörgetni vele. Gyakorlatilag nincs is más választásuk, mint harceszközöket (tankokat, brutális mennyiségű lőszert, drónokat, rakétákat) gyártani.

2023. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két tényező igaz. Eddig is volt orosz harckocsi-gyártás, ennek pörgették fel a volumenét. Mivel viszont ez kevés lenne önmagában ezért a reaktiválást is megtolták. A ukrán frontra küldött csapatoknál így minden is van 1-1 alakulatban (illetve a veszteségek pótlására küldött technikában), új harckocsik és reaktiváltak egyaránt.

A reaktiválás során a rozsdamarás, üzemképessé hozás mellett kicsit reszelgetnek a páncélvédelmen (új ERA kazetták), a kommunikációs rendszeren és a tűzvezetésen, szenzorokon, de ezek harcértéke ettől még elmarad a teljesen új harckocsikhoz képest. Tűztámogató szerepkörre viszont már így is alkalmasak.

2023. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

A nagyon okos nyugatiaknak sikerült elérniük, hogy az oroszok leépülőben levő hadseregéből mostanra kirúgták az alkalmatlan vezetőket, a régi, elavult és hiányos fegyverzetük helyett most lesz bőven jobb, modernebb és sokkal több.

Volt egy orosz hadsereg amiről mindenki - Putyin is - csak hitte hogy nagy hadsereg, valójában gyenge volt. Most majd valóban nagy, erős hadsereg lesz belőle.

Hurrrá...

2023. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A páncélosok mellett a csöves tüzérség is fontos. Az ágyucsövek elkopnak a folyamatos használattól és pótolni kell őket. Az orosz tüzérség egyébként sem a pontosságáról híres. Ők a területtűzben profik. Arra pedig az 50 éves tarack is megfelelő csak jó sok legyen belőle.
2023. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit a téli háborúra hajaz a történet. Akkor is egy, a méretéből adódóan erősnek gondolt, de borrrrrrrrrzalmasan rosszul vezetett, elavult taktikai megoldásokra alapozott, klientúrától mérgezett hadsereg hátsóját porolták ki alaposan a finnek. Utána tanultak a hibáikból és kezdtek erős átszervezésbe.
2023. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
74%

A Hidegháború évtizedei alatt 34,000 harckocsit is összehalmoztak, a T-64A-tól a T-80U-ig. Ezek közül a T-80U-nak van mindmáig értelme. A T-90-es meg a Hidegháború utáni új üdvöske, amit otthonra szántak, nem volt rá pénz, eladták Indiának, belátták, nem jó, és most azt is próbálják bepótolni.


[link]



Az UralVagonZavod nyizsnyij tagili üzemében folyik az új T-90-esek gyártása és összeszerelése.


Mellette az omszki OmszkTranszMasban és a szentpétervári SzpecMasban (СпецМаш) végzik a T-80U-k alkatrészgyártását, és a T-80BVM modernizáció kivitelezését, az előbbit külföldre, a pénzes üzemeltetőknek, az utóbbit meg otthonra.


És a BTRZ-kben (bronyetankovij remontirnij zavod = páncélos javítóüzem) foglalkoznak a T-72 Urál / T-72A / T-72B1 / B3 / T-64A / T-64BV-kel, és még az ősöreg T-62-eseket is előveszik.


A T-64BV-t 1987 óta, a T-72B-t 1990 óta nem gyártják, csak a meglevőket modernizálgatják, már amennyire, és a gyártásának amúgy sincs értelme.


A T-62-est meg azért vették elő, mert a T-64-eseket, T-72-eseket, és T-80-asokat csak kivágták a betonplaccra és végtelenül nemtörődöm hozzáállással "tárolták le", kell idő nekik, mielőtt kipofozzák, és bevethetőnek nyilvánítják őket.


A T-64-estől kezdődő orosz harckocsik részegysége az autotöltő, időszakos karbantartást igénylő szerkezet, és oda kell figyelni a rendberakásakor.


Nem mintha a harkocsigyártás, karbantartás, és a modernizáció is igényes feladat lenne.


A katonai nehézgépgyártás gyártócsarnokokban zajlik, nem lehet használni a "gyártósor" kifejezést, mert az egy egyszerűsített és automatizált gyártási folyamatot feltételez.


A harckocsi (és repülő) gyártás az nem egyszerű és automatizált gyártási folyamat. Az egy összetett, összefüggő munkafolyamat. Attól, hogy egy csarnokban lehet látni 6 - 10 vadászrepülőt darabjaiban, vagy 15 - 20 harckocsit darabjaiban, attól még nem gyártósorként működik. A manufaktúra jellemzi jobban ezeket az üzemeket. Ez egyébként a világ minden országában így van.

2023. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

"Ez egyébként a világ minden országában így van."


Sok minden van amit a világ minden országában hasonlóan csinálnak de ha az oroszokról van szó akkor azonnal fikázni kell.

2023. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 kürasszír ***** válasza:
37%

# 4


IDÉZLEK: "A nagyon okos nyugatiaknak sikerült elérniük, hogy az oroszok leépülőben levő hadseregéből mostanra kirúgták az alkalmatlan vezetőket, a régi, elavult és hiányos fegyverzetük helyett most lesz bőven jobb, modernebb és sokkal több. Volt egy orosz hadsereg amiről mindenki - Putyin is - csak hitte hogy nagy hadsereg, valójában gyenge volt. Most majd valóban nagy, erős hadsereg lesz belőle."


Oroszország katonai költségvetése durván 10%-a a NATO-énak.


Oroszországnak nincs gazdasági ereje versenyezni a NATO-val, míg az orosz nominális GDP csak 1800 milliárd dollár, addig a NATO tagallamoké 45 000 milliárd.

2023. nov. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
69%

# Kürasszír.


Mi alapján jönnek ki ezek a furcsábbnál furcsább GDP és költségvetés számolások ?


Pl. kikophatatlan toposz, hogy Oroszország költségvetése Olaszországéval vetekedik. Na de ha az orosz költségvetés tényleg csak akkora,


- miből tartják fenn a sokféle és fajta tömegpusztító fegyverüket,


- felelnek a globális mezőgazdaság, energiahordozó, és nyersanyag kitermelésért,


- van önálló űrprogramjuk is,


- és a hagyományos fegyverek fejlesztése terén is bírnak K + F-el, és időközönként rájuk szorul Kína, és India ?

2023. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!