Forradalmak esetén, a karhatalom miért gondolja úgy hogy a kivégzés elrettentő büntetés a forradalmárok számára?
Pedig sokszor olyanok csinálnak forradalmat akik úgy gondolják hogy már mindegy az ő életüknek, tisztában vannak vele hogy vagy harcok közben lőhetik őket agyon vagy ha esetleg elfogják őket utána kivégzik őket, tehát tudatában vannak azzal hogy meghalhatnak, ezért is vállalják a fegyveres harcot mert inkább meghalnak minthogy abban a világban kelljen élniük.
Ennek fényében, a karhatalmak miért gondolták hogy majd pont a kivégzés lesz az elrettentő büntetés? Pláne hogy sokszor leginkább fájdalommentes módszerrel, pl agyonlövéssel hajtották végre az ilyen kivégzéseket.
A forradalmárok közül kevés az annyira elvakult aki meghalni akar és nem győzni. A forradalom erejét a mögötte álló (elégedetlen, elkeseredett) néptömeg adja és az, hogy a karhatalom esetenként átáll (ahol nem ott vérbe fojtják, vagy polgárháborút robbant ki ha etnikailag, területileg jól szegmentálható csoportok alakulnak ki).
A "nép" nem akar meghalni. A hangadókat próbálják kiemelni, a többit erőteljes retorzióval presszió alá helyezni. Van ahol ez sikerül, van ahol ez nem (ahogy egy eredményes belső hatalomátvételi műveletnek, úgy a kontrolljának is megvannak a maga szakmai kritériumai).
Sortűzzel történő kivégzésnek is megvan a maga előnye - különösebb előkészület, képzett végrehajtók nélkül, gyorsan, egyszerre több elítélten, rövid idő alatt kivitelezhető. Illetve látványosabb a médiában mint egy kötél végén himbálózó test. Megjegyzem, a hosszú utas akasztás ugyanúgy fájdalommentes - megszakítja a gerinccsatornát, leállítva a légzést, szívműködést, az alany azonnal eszméletét veszíti.
# 1
Forradalmakak nem csak diktatúrák ellen törnek ki.
Például az 1830-as és azb1848-as francia forradalmak idején a fennálló francia kormány egyértelműen nem volt diktatúra.
Vagy az 1848-as magyar forradalom idején a Habsburg hatalom sem volt diktatúra, Magyarországon rendi monarchia volt, széles magyar autonómiával.
"Forradalmakat diktatúrák ellen lehet csinálni."
Ez egyáltalán nem igaz.Idén év elején a francia tüntetés sorozat ami országos méretekre duzzadt tavasszal azt is technikailag forradalomnak lehet nevezni.
Nem nagyon értem mit akarsz tképpen megtudni.Mindegy,én majd elmagyarázom a menetet.
A forradalmárok valóban sokszor halálra is elszántak,de nem mind!
A sortűz és a kivégzések pedig mindazokat elrettentik,akik szimpatizálnak ,vagy részt vállalnának ugyan benne,de nem akarnak mindenáron meghalni.
Ezáltal a forradalom tömegbázisa szépen lemorzsolódik,és a forradalom elbukik.
Szval hiába elszánt a vezetőség,egy kisebbség,a többi egyszerű ember,a nagy többség a látványos likvidálások hatására bizony átgondolja 2 szer is,hogy megéri e meghalni ,vagy inkább egy legközelebbi kedvezőbb alkalommal,vagy más eszközökkel száll szembe a hatalommal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!