Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A “sima” hűbéres lovagok...

A “sima” hűbéres lovagok milyen kapcsolatban illetve, hogy a viszonyultak a keresztes lovagrendben szolgáló lovagokhoz?

Figyelt kérdés
Volt közöttük feszültség esetleg ellentétek? Rivalizálás esetleg?

2023. nov. 5. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt olyan, hogy keresztes lovagrend.


A keresztes háborúkba is "sima" hűbéres lovagok mentek.


Te esetleg az egyházi lovagrendekre gondolsz (templomosok, johanniták pl.)?

2023. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

A keresztes háborúk a Közel-Keleten zajlottak, 1000 km-re az otthon a várában lakomázó klasszikus hűbéruraktól. Nem küldtek egymásnak e-maileket, elment szépen akit oda szántak, s talán 10 év múlva viszont látták. Addig meg jó távol volt. S ez is volt a cél - a szelep, az otthon tébláboló fegyveresek exportálása jó messzire, ne tudjanak galibát okozni.

Az egyházi lovagrendekhez való viszony... amíg nem zavartak túl sok vizet addig elvoltak mellettük, amikor már piszkálta a csőrüket mert megerősödtek akkor felségárulás/eretnekség címszóval tartottak egy kis ritkást a soraikban.

2023. nov. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kürasszír ***** válasza:
100%

# 2


Egyedül a Templomos Lovagrend ellen léptek fel ilyen módon, a többi lovagrend ellen nem.


Volt még több nagy katonai lovagrend, például: Johanniták (Szent János Rend), Német Lovagrend, Alcántara Rend, Santiago Rend (Szent Jakab Rend), Calatrava Rend, Montesa Rend, Avíz Rend (Szent Benedek Rend).

2023. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 igen, de azok úgymond integrálódtak a rendszerbe, annak szerves részei voltak. S a keresztesháborúk vonatkozásában pont ellátták a funkciójukat amit ezen a téren el kellett - odaexportálták az odahaza esetlegesen tétlen (így egy idő múlva feleslegessé váló, kockázatot jelentő) fegyverforgatókat. Lovagrendbe a másodszülötteket adták be, illetve a vagyontalanok csaptak fel. Az elsőszülött ifjúnak aki örömölt esze ágában sem volt a várát, birtokait otthagyva egy pár éves "kiruccanásra" mennie, vásárra vinni a bőrét a semmiért.
2023. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*örökölt
2023. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 nem a semmiért. Hanem a szent hit védelméért. Dicsőség volt anno szolgálni egyházi rendekben. Először elírtam köszönöm a javítást. Nem volt nagyobb dicsőség mint szolgalni az egyházat és az Urat.
2023. nov. 7. 19:18
 7/10 kürasszír ***** válasza:

# 4


Amikor maga az uralkodó (német-római császár, angol, francia király, stb.)indult kereszteshadjaratra, akkor bizony a főurak nagy részének is követnie kellett.


A hispániai nagy spanyol és portugál katonai lovagrendek otthon folytatták a keresztesháborút, a reconquistát.

2023. nov. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 lesz.rták a hitet az adott uralkodók, új területeket mentek szerezni, a hit csak az indokot, a körítést adta hozzá. A korabeli királyok, uralkodók nem a dicsőségért harcoltak, hanem a hatalmuk kiterjesztéséért/megtartásáért. S persze kéz a kézben járt a hit és a hatalom - mert mindkettőnek kölcsönös előnye származott belőle. Utóbbi jól tudta használni hogy kontroll alatt tartsa az alattvalókat a vallás erejével is (ne lázadj mert elkárhozol), előbbi meg szépen tudott belőle profitálni (10-det, adókat, birtokokat, miazmást).
2023. nov. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8: Nem nagyon mentek új területeket szerezni. Ha megnézed a térképeket, egyik szentföldi területet sem csatolták egyik létező európai államhoz.

Oroszlánszívű alaposan meg is szívta, hogy a Szentföldön háborúzott, majdnem ráment a koronája. Úgyhogy a politikai hatalom kiterjesztésének nem ez volt a legjobb módja.

2023. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kürasszír ***** válasza:

# 8


IDÉZLEK: "lesz.rták a hitet az adott uralkodók, új területeket mentek szerezni, a hit csak az indokot, a körítést adta hozzá."


Egyetlen európai uralkodó sem csatolt semmiféle, általa katonailag meghódított szentföldi területet a birodalmához. Sem a német-római császár, sem a francia, sem az angol, sem a magyar király.


Tehát ez az állításod tényszerűen nem igaz.


A középkorban valóban vallásosak és hívők voltak az uralkodók és az emberek, a vallás elsődleges motiváció volt a keresztesháborúkra is.


Beleesel abba a klasszikus hibába, hogy mivel ma már európában alapesetben nem játszik fontos szerepet a vallás az emberek életében, akkor feltételezed, ez a középkorban is így kellett legyen. Csakhogy ez nem igaz, mert akkor valóban a vallás volt az emberek életének és gondolkodásának középpontjában.


Javaslom olvass valami komoly történelmi szakirodalmat akár a középkorról, akár a keresztesháborúkról, rá fogsz jönni, hogy miért tévesek az állításaid.

2023. nov. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!