A honvédségnek mi a legnagyobb hatotavolsagu fegyvere ? Vannak légi inditasu cirkáló raketaink vagy siklobombaink vagy max a tuzersegunk tud atloni a határon?
Az uj pzh tüzérségi rendszerekhez van raketapothajtasos loszerunk vagy csak sima tüzérségi loszer van ?
Gripenekhez milyen raketaink/bombaink vannak?
Volt róla szó hogy támadó dronokat és rakéta sorozatvetoket vásárol a kormány de azóta nagyon csönd van.
Nagy hatotavolsagu legvedelmunk is maximum a Gripenek légiharc rakétái jelentik?
A Nasam légvédelmi rendszer is csak a stratégia fontos létesítmények pl Paks védelmére elég hatotavolsaguak?
Siklóbomba nincs, cirkálórakéta nincs - van helyett Maverick, elméleti hatótávolság 27 km (nagy magasságból indítva).
A Pz2000-hez vettünk irányított (pályakorrekcióra alkalmas) lőszert is.
Rakétatüzérség nincs, a maradék Gradokat kivontuk, de tárgyalunk a himars beszerzéséről.
Hozzáteszem nincs is szükség nagy hatótávolságú csapásmérő képességre. Nem tervezünk senkit megtámadni. A NATO tagjaként kontingensben fogunk harcolni. Oda gépesített lövészek kellenek és az azt támogató tüzérség.
Himers azért minimum kéne 70 km hatotav vegulis már valami .
Plusz a csapasmero dronokat kihagytad .oke talán a nagy hatotavu típus felesleges valóban de ezek a kamikaze dronok tankok tüzérség stb ellen hasznosak .
Akkor mondanám azt hogy erős a hadseregunk ha pl egy korlátozott terulet visszaszerzesre is alkalmas lenne pl ha valamelyik szomszédos országban magyar nép elleni nepirtasra kerülne sor be kéne vonulni .
Erre is készen kéne alni megha minimális az esély.
Amúgy meg a nagy hatotavu légvédelmi rendszereket nem említetted orosz rendszer nem lehet de pl a kina HQ 21?
Vagy csak a patriot pac 3 játszik?
#12 nem veszünk kínai fegyvereket, mert ad.1. szövetési tömbön belül tartják a világon mindenhol a "fegyverpénzt" (hogy az ottani gyártók legyenek támogatva), ad.2. NATO tagként nem is adnák el a kínaiak nekünk a legmodernebb cuccokat (hülyék lennének), s annál korszerűbbeket tudunk venni a NATO országoktól.
Bevonulni... a magyar hadsereg kb. Budapestre tud bevonulni díszszemlére, máshova nem. A román, az ukrán hadsereg sokkal erősebb. A szlovák bár gyengébb, de a magyar hadseregnek nincs akkora túlsúlyban hogy akár egyetlen közepes város ostromára vállalkozni tudjon, s logisztikai kapacitása sincs a határtól túl messzire menni.
Magyarország megtámadná valamely szomszédját? Melyiket? Szlovákiát, ami NATO tag? Vagy a 2x annyi lakosságú Romániát, amely szintén NATO tag? Még ha 80 éves nyugatira pimpelt tankjaik is vannak, létszámból erősek. Még a mesekönyvben sincs ilyen eshetőség. A szomszéd országok közül csak Románia erősebb jelenleg. Szlovákiának nincs hadereje, talán van 10 tankja, ha azóta azt sem adták át Ukrajnának, mint a légvédelem 100%-át. Szlovénia hasonló helyzetben van, alapból gyenge volt, és amilyük volt, átadták. Ausztria nem nagyon foglalkozik a hadsereggel, nekik sincs sok mindenük, sőt a 2022-es adatok szerint Európa leggyengébb hadserege között szinte ott van minden szomszéd országunk, és azóta az eszközüket ugye elajándékozták. De a haderővel nem rendelkező országokat sem támadunk meg, mert szövetségesek.
Ukrajnáról meg ne beszéljünk, jelenleg a világ legerősebb, atommal nem rendelkező országai között van, top3. Ráadásul a hátország kifogyhatatlan, csak mindig annyit kap, ami elég a döntetlenre. Így legyőzhetetlen is lenne, hacsak majd nem fogy ki az emberállományból. Tehát Ukrajnát sem támadnánk meg, hiába nem NATO tag.
Olvasom, hogy valamiért szeretnél átlövöldözni a határon...
A Magyar Honvédség védelemre van berendezkedve, - semmi keresnivalója magyar katonának a határon túl, csak ha NATO vagy nemzetközileg békefenntartásra felhatalmazott szervezet által kötelékben vezénylik valahová.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!