Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Izrael, Törökország, Oroszorsz...

Izrael, Törökország, Oroszország mikor fog kivonulni a megszállt területekről? Mire várnak?

Figyelt kérdés

2023. aug. 20. 13:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

"Izrael, Törökország, Oroszország"

Izraelt nem lehet a másik kettõvel egy kalap alá venni, mert Izraelt megalakulása napján megtámadta valamennyi szomszédja iraki, szaudi támogatással, Izrael területfoglalásai védekezõ háború eredményei. Az onnan elmenekültek többsége az arab vezetõk propagandájának hatására menekült el, Izrael miatt nem kellett volna.

Törökország "biztonsági" okokból szálta meg, amit megszállt, valójában nem lett volna szükség a megszállásra.

Oroszország agresszorként, támadó háborúval szállta meg Ukrajna területének egy részét, talán az ukránoknak sikerül visszaszerezni, de nem egy-két nap alatt az biztos.

Mellesleg érdemes megjegyezni, hogy Ukrajna az ENSZ alapító tagja, a csatlakozás dátuma 1945. okt. 244. - [link]

2023. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
* jav: okt. 24.
2023. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Jeffrey Spender ***** válasza:

#11


Ukrajna 1949-ben nem volt önálló állam, Sztálin eleve csak azért vetette fel, hogy a Szovjetunió súlyát növelje. Mikor már nem volt rá szükség, akkor ejtették.



A másik, az ukrán ellentámadás az hogy halad ?


Elérték az első vonalat?


Linket kérek ahol pontosan leírják hol érték el az orosz védelmi vonalat, hogy áttörés zajlik, vagy harcok.


Addig lehet itt fényezni, mellébeszélni, hogy de haladnak, hogy már majdnem.., de majdnem elfoglalták Tokmakot, de túl sok az akna ... stb.


Hol érte el az orosz védelmi vonalat jelentős ukrán támadás?


Ennyi idő alatt csak kudarcot halmoztak kudarcra, nem pedig eredményeket értek el. Ez a prózai igazság.


[link]

2023. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Még1x: Ukrajna az ENSZ alapító tagja, a csatlakozás dátuma 1945. okt. 244. - [link]

Ott a link, az ENSZ oldaláról. Nem írják, hogy ne lett volna önálló állam. 1945-ben, nem 1949-ben.

A háború jelenlegi állásáról ezt ítam: talán az ukránoknak sikerül visszaszerezni, de nem egy-két nap alatt az biztos.

TALÁN, NEM EGY-KÉT NAP ALATT.

Sorry, nem vok a twitteren.

2023. aug. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Jeffrey Spender ***** válasza:

A nagyhatalmak össze - vissza, szabálytalanul, érdekfüggően trükköznek, hogy az adott országrészük megyeként, vagy autonóm tagköztársaságként van megjelenítve.


Képfeltöltőre posztolom, ott menne ?


Az offenzívával az a baj, hogy az évnek konkrétan a fele masszív sártengeres, meddig adsz határidőt nekik eredmények elérésére ? Októberig ? Novemberig ?

2023. aug. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Bocsi, annyira nem hoz lázba az egész, amúgy psze hallgatok híreket, a neten utánanézek (ami érdekel), ennyi.

Azért "meddig adsz határidőt nekik?" - amíg meg nem kapják az f16-okat, addig feltétlen. Szal az idén már tuti nem várható látanyos eredmény.

Viaszont gyanítom, a nyugat tleg addig támogatja, míg nincs eredm, mert nem szeretnék (én se, de engem ki nem ... le?), ha az orosz eredmények hat+as+ara putyin +etvágya növekedne, márpedig arra fogadni lehet.

2023. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
* jav: hatására putyin étvágya
2023. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az a baj, hogy az Ukrán Légierő 2014 előtt csak fantomszervezet volt, pilótaképzést kvázi megszüntették, meg a pilótának jelentkezők 2/3-át hazaküldik, így jó eséllyel dán meg holland pilóták fognak ülni a gépekben, és romániai repterekről fognak üzemelni.


Ezt az étvágyos dolgot nem értem.


Egyrészt az Orosz Hadsereg súlyos veszteségeket szenvedett a harckocsizókban és egyéb páncélosoknál, a szárazföldi erőknél.


Másrészt 2000 - 2014 között miért nem támadta meg Putyin Ukrajnát ? Akkor is hatalmon volt, sőt Ukrajna sokkal sebezhetőbb volt, mert még nem jelentek meg náluk a nyugati "tanácsadók". A 2000-es évek elején simán visszafoglalhatta volna ha ez lett volna a cél.

2023. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
5 pont hogy csak ukrajnából kéne kivonulni, na meg erdogannak az ő területeiről
2023. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A Krímet megszállt területnek nevezni, hááát... nem is tudom. Ez olyan mintha a magyarok visszakapnák Erdélyt és ezentúl megszállóknak hívnának minket. Vagy akár a palesztinokról állítanánk azt, hogy megszállás alatt tartják a Gázai övezetet. Számos izraeli szerint ugyanis az az ő földjük.


#3 Az USA-ról kellene pédát venni akihez az elmúlt 70-év konfliktusainak többsége köthető? Jelenleg pedig arról híres, hogy feltalálta a proxy háború fogalmát? Azért ne felejtsük el, hogy 2015-ben amikor az új terveikről, az új amerikai háborús modellről beszéltek nem egy proxyháborút helyeztek Európában kilátásba, hanem európai proxyháborúk sorozatának gerjesztéséről esett szó amelyeket ők majd fegyverrel támogatnak (de nem vesznek bennük részt hadműveleti szinten), így fenntartva az amerikai gazdaságot és a hegemóniát a világ óceánjai felett. (Legutóbb Kazahsztánt próbálták destabilizálni ugyanazzal a módszerrel amivel annak idején Ukrajnát, csak hát az oroszok gyorsan léptek; most a Hamaszt fegyverezték fel ukrán közvetítéssel, ahogy azelőtt a ISIS is nekik köszönhette a készleteit.) Ráadásul a szerb-bosnyák konfliktus fellángolásáért is mindent megtesznek, ahogy látjuk. Mit keresnek ott egyáltalán?

Szóval nem hiszem, hogy ez lenne a követendő példa. Nekünk magyaroknak pedig főleg nem jó, hogy politikailag destabilizálják a térséget.

Az EU-hoz ilyen értelemben még nem nyúltak de eljöhet még az idő amikor a spanyol konfliktusra is elkezdik lapátolni a szenet. Szóval az USA inkább jobban tenné ha beletörődne, hogy az armadája fenntarthatatlan és nem más országok kárán próbálna meg a világon élősködni. Szerelje le a NAVY-t és kezdje el kifizetni az államadósságát. Ugyanis a világ összadósságának a kétharmada az USA-t terheli. Ha ez a pénz visszakerülne a hitelező országokhoz akkor egyből más szelek fújnának. Persze ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül jobbak is. Viszont a jelenlegi USA központú világrend totál természetellenes, és senkinek sem jó az USA-n kívül. Főleg nem Európának.

2023. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!