Izrael, Törökország, Oroszország mikor fog kivonulni a megszállt területekről? Mire várnak?
De a megszállt területen élők, illetve az onnan elűzöttek közül sokan nem szimpatizálnak ezzel a politikával.
És ugye a palesztin, ciprusi, szíriai, ukrajnai politikai vezetésnek sem tetszik a mostani helyzet, változást szeretnének elérni.
Igen, Amerika kezd felhagyni a nagyszabású, erőforrásigényes megszállásokkal. Azért még ott is van néhány terület.
- Kelet-Szíria - itt az amerikai katonai bázisok a kurd szeparatisták és az olajmezők védelmét szolgálják, de a közigazgatásban nem vesznek részt. Így Amerika szíriai politikája inkább csak Oroszország grúziai jelenlétére hasonlít, egyfajta elrettentés, nehogy a szíriai kormány, hadsereg megpróbálja visszafoglalni a területeit.
- Guantanamo - Ezt a területet Kuba szeretné visszakapni az USA-tól, de Amerika nem hajlandó visszaadni és hivatalosan bérelni szeretnék a területet. Itt a megszállás annyiban könnyű, hogy Kubának nincs ütőképes hadserege és a területen nem élnek őslakosok, kubaiak, csak amerikai katonák, kiszolgálószemélyzet, illetve külföldi rabok, így lázadás, felkelés sincs a megszállás ellen.
- Okinawa. Ezt a japán szigetet a második világháborúban szállta meg az USA. 1972-ben hivatalosan átadták Japánnak a sziget igazgatását, de a terület körülbelül negyedét megtartották, itt ma is amerikai katonai bázisok vannak és körülbelül 25000 amerikai katona állomásozik még manapság is itt. De ez nem igazi megszállás, mivel a területet a japán kormány jóváhagyásával használják az amerikaiak, így ez inkább a magyarországi szovjet jelenlétre hasonlít a 80-as években, ami már szintén egészen másfajta megszállás volt, mint a második világháború alatt, után, alig volt ebből konfliktus a két ország között.
#5
Miért nem lököd oda mindjárt fél Európát is nekik?
#8
Ukrajna az etnikai orosz és lengyel területekből lett összelegózva, és mentalitásra nem európai.
Volt idő, hogy a NATO teljes erőből, legalábbis szónoklatilag tiltakozott a területváltozások ellen, még a Krímből sem volt hajlandó engedni egyetlen négyzetmétert.
Azóta lassan eltelt egy év, és a NATO ott tart, ők is azt próbálják tolmácsolni, hogy mondjanak le az ukránok Herszonról, nemhogy a Krímről ... Vajon miért ?
Kezd belefáradni a Nyugat. Már alkudoznának Ukrajnáról, úgy hogy nem kérdezik meg az ukránokat. Adják még lejjebb is hamarosan. A végén Zsitomirról és Vinnicáról is fog alkudozni a NATO, és ismerik el azokat is Oroszország oblasztyjaiként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!