A HM egy elégtelen teljesítményű eszközre költötte az adófizetők pénzét?
Nagy csinnadrattával harangozták be az új, magyar távirányítású célgépet (lé. drónt). Hogyan lehet, hogy bár sugárhajtóművel repül mindössze 500km/h a legnagyobb sebessége? Bármely komolyabb vadászbombázó rg. simán eléri földközelben is a kb. 900-1000 km/h-t vagy jóval többet. Ez így nem reális. Az Amerikai Egyesült Államokban az ötvenes évektől (!!!) kifejlesztett Firebee céldón-változatok is SOKKAL JOBB teljesítményt nyújtottak mint ez a mai hazai fejlesztés! Nemzetközi színvonal, persze...
Várom azon jelenkori vadászbombázó gépek listáját, amelyeknek mindössze 500 km/h a végsebességük vagy az utazósebességük:)
Ahogy a repülőgépipar itt-ott halad, 500-zal 15-20 év múlva a legkorszerűbb helikopterek fognak repülni.
Minimum meg kellene duplázni a magyar céldrón sebességét.
Így ez csupán egy "magyar narancs", ami merített a HM kasszájából.
https://www.youtube.com/watch?v=MIsd2N6tF9c
Semminek nem tudtok örülni? Legalább elkezdődött valami ami hazai fejlesztésű, amihez egy kicsit a mi mérnökeink tudása is kell. Itthon tudjuk gyártani és nem korlátoz le minket ha nem úgy táncolunk ahogy Macron-Biden-Putyin fütyül. Lehet hogy ez is többe kerül mint megvenni de ha van piaca akkor egyszer csak meghozza az árát.
Persze jobb megvenni a Leókat csilliárdokért amik sosem érkeznek meg, de legalább a Reinmetál-nak már építettünk egy tesztpályát.
Nem akarok politizálni csak próbálom gazdaságilag megközelíteni a kérdést. Ha Erdogan vejének sikerült (bár ő az MIT-n végzett) akkor nekünk is összejöhet valami.
10) ezt értem, viszont több helyen olvastam hogy a légvédelmet erősíti a drón.holott ez így nem igaz.ha kiképzésben vesz részt akkor azt kellene írni, főleg egy szakmainak nevezhető oldalon.
"A projektnek nem céldrón kifejlesztése a fő célja"
Pedig az előszónál belinkelt you tube videónál arról beszélnek és óriási sikertörténetként adják elő!
#15 bro' ha a Wright fivérek repülését nézzük korabeli szemmel az sem volt sikertörténet, mivel az első repülés kemény 39 méter volt. Le is hurrogták a léghajó gyártók, hogy pénzkidobás az egész. Utána azért kiderült hogy mégsem...
Egy fejlesztés ilyen, nem elsőre fogod kihozni a gyárból a legjobb eszközt, mert előtte tapasztalatokat kell gyűjteni, kapacitást építeni. Hosszú és időigényes folyamat.
Elképzelhető, hogy ez az un. céldrón gyártás csak álca, mivel a paramétereit tekintve hajaz ukrajnában az oroszok által sikeresen alkalmazott Gerán2 tip. drónnal.
Azzal a különbséggel, hogy ez egy kicsit gyorsabb (mert sugárhavtómű) és nehezebb is, viszont kisebb a hatótávolsága. Talán ez utóbbi érthető is, mert nekünk felesleges lenne ennél sokkal nagyobb hatótáv.
De erről biztos nem lehet konkrét dolgokat megtudni, mivel ez ha igaz, akkor hadi titkot képezni.
Attól, hogy olcsóbb, akkor már egyből jó asz eszköz, akkor is, ha nem hozza az elvárható paramétereket?
A magyar hadseregnek minőségi eszközökre van szüksége és eddig elég jó úton jártak. Ez a drón azonban letérés az útról.
#17
A sugárhajtómű miatt infravörös önirányítású rakétákkal (Igla V, Stinger) könnyebb befogni és leküzdeni, mint a légcsavaros típusokat. A kisebb hatósugár azért probléma, mert a kamikaze drónok esetenként több órán át köröznek a harcmező vagy egy objektum felett, hogy lecsaphassanak, amikor az alkalmas cél felbukkan. Ebből a szempontból is alkalmasabb a motoros-légcsavaros meghajtás. A külföldi kamikaze drónok mind légcsavarosak. Következtetés: ez egy már elavult célgép, harci drónnak eleve célszerűtlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!