Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az miért teszi az ellenzékiek...

Az miért teszi az ellenzékiek szerint háborúpártivá a magyar kormányt, hogy toborzókampányt indított a Magyar Honvédség?

Figyelt kérdés

Az ellenzékiek logikája szerint az összes európai NATO-tagállam háborúpárti, ha a toborzás és fegyverkezés azzá teszi őket. 🤦‍♂️ Minden európai NATO-tagállam fegyverkezésbe kezdett, mert a békéhez erő kell.


Ukrajnában még most is béke lenne, ha 2010-ben Janukovics helyett értelmes vezető került volna hatalomra és már akkor elkezdték volna fejleszteni az ukrán haderőt, toborozni az új katonákat, kiképezni őket rendesen. Oroszországnak eszébe se jutott volna a Krím félszigetet megtámadni, ha Ukrajnának erős hadserege lett volna 2014-ben.



2023. jún. 24. 07:14
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

"Azért az, hogy a kormány kirogdosta a főtiszti kar jelentős részét, hogy helyet csináljon a lojális pártkatonáknak engem leginkább arra emlékeztet, mint amikor Dzsugasvili elvtárs lefejezte a vörös hadsereget."


Nagyon fontos, hogy még egy demokratikus úton, kétharmados többséggel megválasztott kormány mellett is egy olyan haderő álljon, aminek a tagjai a vezérkarban és alatta is lojálisak a hazájukhoz és a hatalmon lévő kormányhoz. Csak ez tudja biztosítani azt, hogy elkerüljön az adott ország egy külföldről történő puccskísérletet, aminek a demokratikusan megválasztott kormány megdöntése a célja. Magyarország kormányának rengeteg külföldi ellensége van, mivel konzervatív álláspontot képvisel rengeteg területen, kiáll az elvei mellett és a jelenleg zajló orosz-ukrán háborúban nem az amerikai hadiipart szeretné gazdagítani az ukránoknak történő pusztító fegyverek tömeges szállításával, hanem a diplomáciai alapokon nyugvó béketárgyalásokat szorgalmazza azonnali tűzszünettel együtt. Ez sokaknak nem tetszik, akik érdekeltek abban, hogy az USA fegyverbiznisze minél tovább pörögjön, Magyarország pedig szálka a szemükben, mert olyan külpolitikát folytat, ami nem a háborús konfliktus elhúzódását, hanem a minél hamarabb, békés úton történő lezárását támogatja.

2023. júl. 2. 10:07
 12/30 anonim ***** válasza:

#11


"Magyarország pedig szálka a szemükben, mert olyan külpolitikát folytat, ami nem a háborús konfliktus elhúzódását, hanem a minél hamarabb, békés úton történő lezárását támogatja."


Akkor miért nem az folyik a lakájmédiából (helyes erkölcsi alapállást elfoglalva), hogy az oroszok takarodjanak haza a határaaik mögé?

Miért azzal kérkedik ez a Menczer tamás nevű államtitkár, hogy a külügyminiszterünknek bennfentes információi voltak a Wagner lázadásról?

Ki ez a nato tagállam külügyminiszter, akivel az oroszok így bratyiznak, hogy megosztanak vele ilyen információkat? Melyik csapatban játszik ez az ember?

2023. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

"Akkor miért nem az folyik a lakájmédiából (helyes erkölcsi alapállást elfoglalva), hogy az oroszok takarodjanak haza a határaaik mögé?"


Erkölcsi alapállást elfoglalni azután lehet, hogy véget ért a háború és a háború befejeztével megállapítást nyer, hogy ki volt a háborús bűnös, és ki volt valójában az agresszor. Háborús bűnökről a háború után beszélhetünk, most csak találgatás lenne az egész.


Oroszország és Ukrajna is háborús propagandát folytat, ami egy háború idején normális dolog, mert minden háborúban részt vevő ország próbál a saját népe és a külföldi országok előtt erősnek, erkölcsileg tisztának tűnni (a kisebb katonai győzelmeket jelentősnek beállítani, a nagy katonai veszteségeket letagadni, vagy jelentéktelen veszteségnek ábrázolni). Háborús propagandát a támadó fél és a megtámadott fél is folytat. Viszont tekintettel arra, hogy ezek nem haditudósítások, hanem propaganda, emiatt nem hihetjük el az oroszoknak azt, hogy mennyi a valós katonai veszteségük, és nem hihetjük el az ukránoknak, hogy ők lennének a megtámadott fél.


Ha véget ér a háború, minden tény napvilágra fog kerülni.

2023. júl. 2. 10:48
 14/30 anonim ***** válasza:

#13


Akkor ez a faszi itt a videón csak úgy összevissza beszél?

https://www.youtube.com/watch?v=0ndu5mhU1bw


Mégis mennyit ér a szava ennek az emberek?

2023. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Hagyjuk ezt már, de tényleg, most tudom mit akarsz. Folyamatosan provokálsz engem, emiatt nem fogok neked válaszolni.
2023. júl. 2. 11:38
 16/30 anonim ***** válasza:

#15


Mivel provokállak? Az igazság nem provokáció.

Az a faszi a videón elég konkrétan fogalmazott.

Ha most nem tartja magát a szavához, akkor egy háborúpárti tróger.

2023. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

A NATO-tagság eleve kötelez a fejlesztésre és a katonaság megerősítésére.

A honvédelem megerősítése nem háborúpártiság, hanem önvédelem.

Az ellenzék csak a földbutákkal tudja elhitetni ezt a baromságot.


A déli határt a barbárok fegyveresen ostromolják, keleti határ mentén háború zajlik.


Az ellenzék azt mondja, nyisd meg a déli határt, akkor nem ostromolják; lépj be a háborúba, akkor béke lesz.


Tényleg van olyan sötét ember, aki ebbe belegondol, és az elemi logika alapján nem küldi el őket a francba?!

2023. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Fideszes agyalágyultakkal soha nem szabad leállni vitatkozni

Semmi értelme nincs, és a vitának sem. Elvtelen gazemberek támogatójával nem létezik érdemi vita

2023. júl. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

#11

"Magyarország pedig szálka a szemükben, mert olyan külpolitikát folytat, ami nem a háborús konfliktus elhúzódását, hanem a minél hamarabb, békés úton történő lezárását támogatja."

Ez tényszerűen nem igaz. Magyarország a konfliktus hosszútávú elhúzódását szeretné és ezt is kommunikálja.

Magyarország azt mondja, hogy mindenkié legyen az a terület, ahol most tartanak, csak ne lőjjenek egymásra. Ez azt jelentené, hogy a támadó fél - részben - elérte célját. Amiből következik, hogy amikor újra megerősödik, akkor megint szívesen támad, mert legutoljára is területeket kapott.

A béke hosszútávon akkor érhető el, ha olyan szintű büntetést kap a támadó fél, hogy nem akar soha többet támadni, illetve más országnak is elrettentő példaként szolgál.


Ez több dolog is lehet, írok pár példát. A támadó ország NATO felügyelet alá kerül. A támadó országgal megfizetettjük a károkat. Stb.


#13

"Erkölcsi alapállást elfoglalni azután lehet, hogy véget ért a háború és a háború befejeztével megállapítást nyer, hogy ki volt a háborús bűnös"

Pont, hogy nem. Minél többet vársz annál kevésbé lesz eldönthető. És ez kb. mindenre igaz. Ha most kimész a kertbe, akkor ha értesz hozzá még meg tudod mondani, hogy mi terem ott, de 2 műlva nem fogod tudni megmondani, hogy ma mi van ott. Ma még meg tudjuk mondani, hogy mit reggeliztél, 2 év múlva nem.


"ki volt valójában az agresszor"

Nem, ez szintén előtte dől el, illetve már eldőlt. Tényszerűen tudjuk, hogy az oroszok, aki ezt nem ismeri be, az gyakorlatilag történelmet hamisít.


"Oroszország és Ukrajna is háborús propagandát folytat, ami egy háború idején normális dolog"

Csak Oroszország ugyanígy kommunikált a háború előtt, mivel nem háborús propagandát visznek, hanem így kommunikál egy diktatúra.


"minden háborúban részt vevő ország próbál a saját népe és a külföldi országok előtt erősnek, erkölcsileg tisztának tűnni"

Szintén nem igaz, mármint az oroszok rég letettek, hogy ezt kommunikálják kifelé. Saját polgáraiknak kommunikálják ezt, mert nem akarnak megbukni.

Ezzel szemben az ukránok tényleg kommunikálnak külföld felé, mivel tőlük jelenleg elég komolyan függnek.


"emiatt nem hihetjük el az oroszoknak azt, hogy mennyi a valós katonai veszteségük, és nem hihetjük el az ukránoknak, hogy ők lennének a megtámadott fél"

Csak ezt nem nekik kell elhinni.

Ahogy egyes országok hírszerzése megszerezte az információt, hogy ki támadott, szóval igen, egyértelmű, hogy a ki támadó és ki a megtámadott.

Úgy ezen hírszerzések szintén szolgáltattak információt a veszteségekről.


Szóval megint csak, de te itt történelmet hamisítasz.


"Ha véget ér a háború, minden tény napvilágra fog kerülni."

Pont, hogy nem.

Erre háború alatt van esélyed, pl. elmenekült katonák, videófelvételek stb segítségével, ahol egyébként elég jól látszik, hogy az oroszok milyen háborús bűnöket követtek el.

2023. júl. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"A támadó ország NATO felügyelet alá kerül. A támadó országgal megfizetettjük a károkat. Stb."

Eléggé ukránpárti vagyok, de mégsem értem. Te látsz bármi esélyt arra hogy bármi ilyesmit el lehet érni Oroszországgal szemben?

Mert az hogy megállítják őket az oké, megtörtént, arra is van reális esély hogy esetleg kiszorítják őket. De hogy bármit is fizessenek, bármit is engedjenek azt hogyan lehetne rájuk kényszeríteni?

2023. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!