A szkeptikusok mire alapozzák azt az elképzelést, hogy Ukrajna és a NATO mégsem fogja tudni legyőzni Oroszországot?
#9
Amerikai-brit-francia-kanadai csapatokat is megvert volna a Wagner? Amúgy 8 hónapjukba telt egy ukrán kisvárost elfoglalni, ha egyáltalán elfoglalták, azt azért ne állítsátok már be egy Bagratyion hadműveletnek, a jó Isten áldjon meg benneteket! Bezzeg, ha az ukránok foglalnak el valamit, akkor ment a hasbara, mint Herszon visszavételekor is.
#10
Nem tudnak már mit hazudni. De azon röhögök, hogy nulla, azaz nulla, ha nem tíz a következetességük a narratívákban. Emlékezz mi volt az első szlogen "3 nap alatt meg lesz Kijev, Zselét felakasztjuk", aztán jött a kijevi bukta, már ez lett a duma "elfoglaljuk Donbaszt", aztán miután az se jött össze, már csak ennyi a cél, "megtartsuk amit elfoglaltunk". Hihetetlen buta emberek ezek, hogy ennyi narratívaváltást is bevennek, mint kacsa a nokedlit.
"Börtönből toborzott orosz zsoldosok kiszoritották őket bahmutból. Ezt lehet magyarázni csak nem érdemes."
Ez nekem is tetszett. Az benne a vicces, hogy nem is az orosz regulásis haderő. Egy meréknyi bűnöző szégyenletesen leverte a nátót. Most meg magyarázzák a bizonyítványukat. xD
"Amerikai-brit-francia-kanadai csapatokat is megvert volna a Wagner?"
Nem hallottál a méltán híres reddit kommandóról? Jahh persze hogy nem. Elfelejtettem, hogy legeled a nyugati propagandát. Merre is menekültek? Lengyelország felé? Tudnád idézni az utolsó túlélő méltán híres utolsó bejegyzését?
Csak hogy hadd röhögjön már a többi nyugatimádó is rajtad. :)
Válasszuk szét a racionális és a kevésbé józan szkeptikust:
1. irracionális szkeptikus:
Nem tudnak adaptálódni... Olyan világban nőttünk fel mind, ahol az oroszok katonailag komoly tényezők volt. Nehéz elhinni, hogy messze nem olyan erősek most, mint képzeltük őket eddig. Többnyire az indoklások, amiket hallok a méret, a nagyobb lakosságszám körül forognak az utóbbi időben részletek nélkül.
2. racionálisabb szkeptikus:
A háború olyan mint a focimeccs, amíg nincs vége, addig nem lehet tudni biztosan mi lesz az eredmény. Komolyabban latolgatni is csak annak érdemes, aki érdemben rálát, pl. van katonai műholdakhoz, hírszerezési adatokhoz hozzáférése. A média komolytalan és/vagy elfogult, abból kár ítélni.
Védekezni könnyebb, mint támadni. Most ugyebár az ukránoknak kellene visszafoglalniuk területeket, harctéri (tehát nem diplomáciai) értelemben ők támadnak. Tavaly volt pár szép sikerük, de alapvetően nehéz feladat áll előttük nagyon.
Ezen felül, amiről én hallottam:
A nyugat már jószerével mindent odaadott az ukránoknak, amije volt. Most elsősorban mennyiségileg értem.
Talán egyedül Amerikának vannak még akkora készletei, hogy tud adakozni komolyabban.
Mindenki meglévő raktárkészletekből adott.
Be lettek röffentve a gyárak mindenhol, de évek is kellhetnek mire mindenből lesz megint jelentős mennyiség. A Leopard-ok is ilyenek, most megkapják őket, ha ezek elfogynak, akkor még egyszer nem tud Európa adni ennyit (2-3 év múlva esetleg).
Javelin-okból, HIMARS-okból sem végtelenek a készletek.
Szóval, ha nehezen is, de valahogy az oroszok ki tudnak tartani, akkor az ukrán oldalon is ellátási nehézségek lesznek.
Azt se feledjük, hogy emberi veszteség is van ukrán oldalon is.
Én azt gondolom, ha a mostanában kapott nagyobb fegyver pakkok révén nem tudnak áttörni az ukránok keményen/teljesen, akkor teljesen beül a háború.
Nehéz átlátni, ugyebár mindkét oldal használ olcsóbb fegyvereket is, olcsó drónok, ezeréves tankok, olcsóbb lövedékek.
Gondolhatod, hogy azért amit tudnak, azt az oroszok is gyártanak ezerrel.
Amihez nem kell elektronika az nem hiszem, hogy gondot okoz nekik, lényegében bármilyen nyersanyag van nekik otthon.
Én személy szerint azt gondolom, hogy van esélyük az ukránoknak arra, hogy a következő 1-6 hónapban áttörjenek több régióban is, a saját szkepticizmusom csak annyi, hogy nem vagyok biztos a sikerükben.
Egy 40-45% esélyt adok az oroszoknak is arra, hogy valamennyi megszállt területet ezen az időtávon fognak tudni tartani. Sőt 5-10% esélyt még arra is adok, hogy inkább csak kis részeket tudnak az ukránok visszafoglalni és a frontvonal csak alig fog változni.
Ne feledjük azt sem, hogy földrajzi akadályok is vannak több helyen, folyók például.
--
Ilyen esetben (ukrán kifulladás) mit mondana a nyugat?
Zelenszkij lemondana (akár önként, akár a nyugat ráhatása miatt). Egy másik prominens, de másodvonalbelei figura lenne az elnök (a törvényes utódlás szerint, mittomén az alelnök, vagy a miniszterelnök, ami van náluk).
Az új elnök meg könnyes szemmel, de belemenne abba, hogy legyen valami fegyverszünet. Közben persze kutyázná a oroszokat, az általuk végbevitt pusztítást, a barbárságot hangsúlyozná (a civileket ért támadásokat) stb.
Az amerikaik szimplán annyit mondanának, amit eddig is mondtak (Biden is), hogy Ukrajna dönti el, hogy meddig akarnak harcolni, ha már nem, akkor nem.
Európa meg sajnálkozva feltenné a kezét és elismételni az ukrán és a amerikai szöveget mint egy papagáj.
Lenne kötve egy fegyverszünet, mint Koreában, de itt meg is rekedne a történet.
Pár kiemelten oroszbarát országot leszámítva senki sem ismerné el Oroszország területszerzését.
Én így képzelem legalább is.
Megjegyzem fordított esetben (ha az oroszok vissza lennének szorítva teljesen vagy majdnem teljesen), akkor is ilyen maxi durcás/morcos Korea jellegű lezárásra lehet csak számítani.
Ahhoz Oroszországnak szét kell esnie (de minimum Putyinnak és bandájának totálisan meg kell buknia odahaza), hogy az oroszok érdemi békeszerződésbe belemenjenek (kártérítésekkel stb.).
#19-es vagyok. Még két dolog, ami bekavarhat:
1.
Az egyik egy gazdasági válság nyugaton.
Csak egy példa:
A Covid időszak behozta a home-office munkát mindenhol és sok helyen a Covid lecsengésével is maradtak otthon az emberek. Amit én látok az pl. az, hogy 10-ből 9 programozó otthonról dolgozik most is. Rászoktak a népek, sokan el is költöztek vidékre (USA-ban is), mert ott olcsóbbak a házak.
Így viszont egy csomó iroda kihasználatlan. Az irodák is az ingatlanpiac komoly részét teszik ki, szóval simán kinéz egy kisebb válság. Rengeteg cég, bank, befektetési alap fektetett irodákba....
De pl. Kínában is recseg a gazdaság, onnan is bármikor elindulhat egy válság, ami az egész világot megcsapja.
Én úgy látom, hogy 2008-cal ellentétben inkább 100 kis sebből vérzik a globális gazdaság, szóval ügyes menedzsmenttel megoldhatóak egyes problémák, a több meg elodázható, szőnyeg alá söpörhető (persze nem örökké).
Szóval 10-20%-nál többet nem adok idén egy komoly válságnak.
De már egy gyengébb válság is újraírhatja a prioritásokat.
A háború drága dolog. Amerikában ugyebár kétévente vannak (szétcsúsztatva) kongresszusi választások. Ki tudja milyen képviselők/szenátorok jutnak be, ki tudja mit ígérgetve a népnek...
2.
Kitör egy vagy több más (a nyugat figyelmét igénylő) konfliktus valahol a világ.
Lásd Kína-Tajvan.
Egyfelől Kína látja most, hogy nem annyira sima liba egy ilyen háború, másfelől stratégiailag akkor jó támadni, akikor a világ figyelme máson van, megosztott...
De vannak más gócpontok is, ahol van némi esélye háborúk, polgárháborúk kirobbanásának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!