Hogy működik a célfelderítés, azonosítás, és kijelölés ?
Hát, ezt nehéz lesz egy kommentben összefoglalni, tekintve, hogy az ehhez szükséges tréning több hónapon keresztül tart.
A Matsimus nevű Youtubernek van egy jó videója ebben a témában, ő maga pár éve lett tüzérségi megfigyelő a kanadai tartalékosoknál: https://www.youtube.com/watch?v=NDtifg16kYc
A tüzérségit jól bemutatja az #1-es által linkelt videó. A légicsapásokat, stratégiai mélységűeknél összetettebb a folyamat. A protokoll mindenhol kb. ugyanaz, a hírszerzéstől, műholdfelvételek-elemzéséből összeáll egy potenciális célpont lista, ezt szűrik le, priorizálják a rendelkezésre álló csapásmérő erők függvényében. A többi "rutinmunka".
Hadseregeként, hadszíntereként eltér hogy milyen szintű koordinációs parancsnokságot iktatnak be a folyamatba, külön/egyben kezelik a csapattámogatási légicsapásokkal.
A műholdas felderítésről annyit, hogy ezt már rég automatikusan számítógépek által végzik. Az iiiirdatlan adattömeget összehasonlítja a korábbi fedvényekkel (hol van változás), illetve jellegzetes változásokat, mintázatokat keres a szoftver. Sőt automatikus javaslatokat ad, hogy az adott járművek, konvoj merre tarthat, prognosztizáltan hol és mikor állhat meg legközelebb feltöltésre, pihenőre, hol lehet a bevetési pont, összpontosítási körlet stb. a felderített eszközökből sac/kb. bevetett erőt becsül, összehasonlítja az adott alakulat ismert nagyságával, eszközparkjával stb. (van-e erősítés, rendeltek-e hozzá további egységeket). Eléggé megkönnyítve az elemzői munkát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!