A svéd hadiiparnak annyi?
Az amerikai hadiiparnak nem kell az önálló svéd konkurens. Az európai gyarmatbirodalmát érthető okokból maga akarja ellátni fegyverzettel.
A NATO-tagság után fokozatosan megfojtja majd a svéd fejlesztést, legelőször a repülőgépgyártást. Rá lehet fogni, hogy így egységesebb lesz a nyugati országok fegyverzete.
Külön érdekes és rossz döntés, hogy a svéd politika most ismét szívózni kezdett a magyar kormányzattal. A SAAB alatt vágják a fát, mert eszerint
valószínűbb, hogy a kifutó 2. generációs Gripenek helyett, nem az újratervezett E-változat kerül váltótípusként a magyar légierőbe. Miért segítené a magyar kormány az ellenségét? Ezt a négyféle gépet esélyesebbnek látom:
- az F-35 egyszerűbb és olcsóbb, "Samsung-féle" újragondolásának, utánérzésének mondható koreai KF-21, az ötödik generációt súroló, csökkentett észlelhetőségű vadászbombázó rg. (a lengyelek már rendeltek belőle, gyártása a tervek szerint 2026-ban indul)
- Dassault Rafale (jópont a francia bankoknál, fr. bankhitellel)
- Amennyiben nem lesz pénz és nem baj, ha kitolunk az EU-val, akkor jobb híján FA-50 koreai vadászbombázó (ez a második vadászgép szerepét vette-veszi át a dél-koreai és a lengyel légierőben, már több mint egy évtizede szolgálatban áll, egy sor ország rendelt belőle, kiforrott, bevált típus)
- Amennyiben Trump győz és visszatér az elnökségbe, vagy nem győz, de eltűnik az Orbán-kormány, akkor új gyártású F-16 Block 70.
A vadászgép-kérdést a nagypolitika dönti el, nem a szakemberek precíz elemzése.
"A kínai ipar hozzáteszi a magáét a PAK-FA programhoz és a gép tömeggyártásához. "
A PAK-FA stealth képessége kb. olyan, mint a Rafale vagy Super Hornet gépeké. Szenzorfúzió nem igazán van, a radarról már korábban beszéltünk. Pontosan hogyan is okozna ez gondot a NATO-nak, ahol már 700+ F-35-ös van hadrendben?
# 20
Az USA hadiipara eddig 1000+ darab 5. generációs F-22 és F-35 repülőgépet gyártott.
Azaz magasan a legnagyobb a gyártókapacitása a világon az 5. generációs gépek terén.
Az F-35 egy igen problémás gép. Majd az európai bajtársak is megtapasztalják, legfeljebb kussolnak róla szokás szerint a sokat dicsért demokratikus médianyilvánosság keretein belül. A Lockheed pedig besöpri a pénzt, úgy, mint a Starfighternél. Lényegében ugyanaz a gyártó, két hasonló ügy.
A mai világban egyébként a rakéták döntenek el egy háborút, nem az, hogy kinek hány ötödik gen. vadászgépe van. A reptereket gépek százaival elpusztító rakéták fontosabbak.
Ráadásul, mint az szakmai berkekben közismert, az F-35 terveinek és adatainak jókora hányadát a kínai hírszerzés még a típus rendszeresítése előtt megszerezte. Mi van, ha ezeket baráti vagy üzleti alapon megosztották Oroszországgal is?
A Rafale, SH gépeknek a Szu-35 felel meg, a PAK-FA túlmutat ezeken. Nagyot lépnek vele előre, egy új gépcsalád alapjául szolgál.
A dicsért Meteornál különb a kb. 200 km hatótávolságú kínai PL-15, amely amerikai vélemények szerint az F-22-re is súlyos veszélyt jelent. Erre hivatkozva kezdtek az anerikaiak új, hosszútávú levegő-levegő rakétafejlesztésbe. Mindebből és egy megjegyzésből arra is következtethetünk, hogy a kínai fejlesztők megoldották az F-22 jellegű gépek nagyobb távolságból való észlelését, követését.
# 23
Idézlek téged: "A mai világban egyébként a rakéták döntenek el egy háborút, nem az, hogy kinek hány ötödik gen. vadászgépe van. A reptereket gépek százaival elpusztító rakéták fontosabbak."
Ez esti mese.
Hiszen az oroszok 2022. februárja óta képtelenek rakétákkal semlegesíteni a viszonylag kicsi és gyenge ukrán légierőt.
Az oroszok óriási mennyiségű rakétát lőttek Ukrajnára, ennek ellenére képtelenek voltak legyőzni a 80 %-ban elavult szovjet fegyverzettel rendelkező ukrán hadsereget.
"Az F-35 egy igen problémás gép. Majd az európai bajtársak is megtapasztalják, legfeljebb kussolnak róla szokás szerint a sokat dicsért demokratikus médianyilvánosság keretein belül."
Ja, értjük. Tehát ha nyugaton készül valami, akkor az xar. Ha azt mondják, hogy jó, akkor is xar, mert jól összeesküsznek. Ellenben a ruszkik meg sem épített, sorozatgyártásba talán soha nem kerülő gépe az biztos nagyon jó. Annyira lopakodó, hogy egyet sem látni Ukrajna felett. De a ruszki sem úgy általában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!