Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kínát gyakorlatilag teljesen...

Kínát gyakorlatilag teljesen meg tudná szállni az USA ha nagyon akarná?

Figyelt kérdés
2023. márc. 17. 09:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem, hogy ilyenkor az alapvető dolgok is hiányoznak a kérdező tudásából vagy csak szándékosan nm vesz róluk tudomást?

Kérdező

Vegyél magad elé egy térképet és nézd meg mekkora Kína! Aztán tedd mellé hogy hol van, milyen országok vannak mellette amikkel szövetséges és amik szemben állnának az USA-val, majd add össze a lakosságukat!

Már Kína lakossága is 3-szor akkora mint az USA lakossága, a mellette levő Indiával és pár hasonló országgal együtt ez már 8-szoros arány.

Most akkor tedd mellé azt a tényt ami történt a covid lezárásoknál, amikor Kínából nem tudott menni a világba mindenhová a megszokott szállítmány!

Ha megtámadnák Kínát akkor azonnal el lenne vágva minden beszállítás és ott állna az USA serege alapvető dolgok nélkül.

Nem véletlenül nem működnek az oroszokkal szembeni szankciók, azért nem, mert sokkal többen vannak a másik oldalon, akik nem ellenségesek az oroszokkal és ha az USA lenne a támadó fél, akkor egyértelműen és azonnal vele szemben állnának a kínaiak mellett.

2023. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
7%

"Nem véletlenül nem működnek az oroszokkal szembeni szankciók"


Működnek azok, de ezt ne keverjük ide.

2023. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
12-es amúgy én is nagyrészt azt olvastam,hogy az oroszok szinte meg sem érzik
2023. márc. 17. 11:24
 14/26 anonim ***** válasza:
74%

#12 Működnek?

Miképpen? Mert az orosz gazdaság nem roppant össze, a háború finanszírozása nem okoz nekik gondot, a háborút nem fogják miatta abbahagyni, az eladásaik nem csökkentek, a világ nagyobbik fele továbbra is üzletel velük.

vagy arra gondolsz, hogy Európát sikerült a szankcióknak kifosztani? Mert akkor igazad van. Abban tényleg sikeresek.

2023. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%

Betesznek az orosz gazdaságnak azért a szankciók, szóval hogy teljesen hatástalanok lennének, az nyilván ruszki propaganda.


Ugyanakkor az is nyilvánvaló, hogy a nyugat nem fogja azt hatást elérni vele, amit szeretne.


Ugyanis pár százalék GDP kiesés miatt nem fog az orosz nép lázadozni meg elégedetlenkedni, tehát nem helyeznek ezzel belső nyomást a politikai elitre.


Nincs semmiféle hatása a háborúra, ettől Oroszország nem fogja előbb befejezni vagy feladni.


És hosszú távon meg aztán pláne nem lesz hatása Oroszország viselkedésére és külpolitikájára, meg lehet nézni Észak-Koreát vagy Iránt, a világ megszankcionáltabb országai, ennek ellenére Észak-Korea nukleáris hatalommá vált, Irán meg épp most válik azzá.


A nyugat sajnos töketlen, nem mer megtenni olyan lépéseket, amik valóban hatásosak lennének az orosz agresszió ellen, csak ilyen pótcselekvésekkel próbálkoznak, mint szankciózgatás.

2023. márc. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
15 ha kérdezhetem milyen hatásos dolgokra gondolsz?
2023. márc. 17. 12:07
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"meg lehet nézni Észak-Koreát vagy Iránt, a világ megszankcionáltabb országai, ennek ellenére Észak-Korea nukleáris hatalommá vált, Irán meg épp most válik azzá."

Szerencsére ez most nem fordulhat elő, hiszen Oroszország már a szankciók előtt is nukleáris hatalom volt. Szóval valahol sikerült orvosolni a problémát :D

"Működnek azok"

Nem, nem működnek. Több mint egy éves szankciózgatásnak már igazán látnunk kellene a hatásait. Persze csökken a GDP, néhány termék hiányzik a piacról és bonyolódtak az ellátási útvonalak, ez nyilvánvaló ennyi szankció után. De az orosz gazdaság nem omlott össze, a háborút ugyanúgy tudják pénzelni, a hadseregre fordított pénzt ráadásul növelték az elmúlt évben ahelyett, hogy csökkentették volna. A nép sem lázong miatta, hiszen apróbb hiányosságoktól eltekintve nincs jelentős változás az orosz piacon, az emberek ugyanúgy élik a mindennapjaikat. Ennyi szankciónak csak volt valami célja, nem?

Van hatásuk, csak nem értek el velük semmilyen eredményt, ez itt a probléma.

2023. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A hajózási, tengeri útvonalait el tudná zárni, a hozzáférését a kőolajhoz, egyes ipari nyersanyagokhoz el tudná vágni, de megszállni nem tudná.
2023. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
9%

Hát, akkor néhány szót a szankciókról, ha már beleszálltam. Az, hogy úgy ítéljük meg, működnek-e, vagy sem több dologtól függ.


Az egyik ilyen dolog a célkitűzés. Ha az volt a cél, hogy Oroszország ettől térdre rogyik, és abbahagyja a háborút, akkor nyilvánvalóan nem működnek. voltak ilyen hangok még korábban, de a józanabbak már az elején mondták, hogy ez teljesen irreális elvárás.


Ami viszont szerintem reális célkitűzés, hogy ha utólag valaki mérleget von, akkor az jöjjön ki belőle, hogy ez nem volt jó biznisz. Én úgy gondolom, hogy ezt a célját beváltotta a szankciós politika. Oroszországnak nagyon sokba kerül ez a háború, és nem abban az értelemben, hogy húdenagy összeomlás vár rá. Nem vár. A hatalmi és gazdasági pozíciója viszont nagyot gyengül.


Ez nem is az orosz háború szempontjából érdekes, hanem mint üzenet az olyan kihívóknak, mint India, Kína, stb. Én arra fogadnék, hogy ha a szankciós politika kevésbé működne, már lerohanták volna Tajvant. Mivel viszont azt látják, hogy a nyugat képes és hajlandó beleállni egy ilyen cirkuszba, és egy orosz méretű gazdaságot is lejtőre tenni, így inkább mérlegelnek még.


Ami még szintén érdekes kérdés, hogy a szankciókat ne egyben nézzük, mert sok szankció van, és egy csomó nem is most lépett életbe. Pl az, hogy Oroszország nem vehet haditechnikát, már 2014 óta áll, és ezért van, hogy Oroszországnak nincs modern hadereje, hiszen technika híján nem tudják gyártani. Ha valami, hát ez nagyon durván működik, hiszen ha 5. generációs bombázókkal, armata tankokkal nyomulna az orosz hadsereg, akkor Ukrajna már nem létezne.


Az energetikai szankciók valahol nekünk még jobban fájnak rövid távon, mint az oroszoknak, ez igaz. Ezekkel viszont azért értek mégis egyet, mert ha ezekre nem vet ki szankciókat az EU, akkor jönne a képmutatás vádja, mondván csak addig szankcionálgatunk, míg nekünk nem fáj, de közben meg a mi pénzünkből verik Ukrajnát.


Szintén érdekes kérdés az a narratíva, amikor előadjuk, hogy Oroszország meg sem érzi, csak bukik picit a GDP-jéből, bezzeg Európa meg összedől. Ez azért aranyos összehasonlítás, mert Európa még annyit sem bukott a GDP-jéből, mint Oroszország, mégis azt hiszik sokan, hogy mi jobban szívunk. Nem szívunk jobban, csak a mi jólétünkben nagyobb a nyüszítés.


Én személy szerint kifejezetten örülök annak, hogy ez adott egy nagy rúgást a technikai haladásnak energetikai függetlenség vonalon. Rövid távon szopás lesz, de bízom benne, hogy utána majd úgy tekintünk erre, hogy pont ez a pofon kellett Európának. Csak addig ne bomlasszák szét a közösséget a populista f.szok a propagandájukkal.

2023. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

19

Kína szerinted hosszabb távon el fogja foglalni Tajvant?

2023. márc. 17. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!