Mi lenne, ha Oroszország és Ukrajna-NATO is lemondana az elnyomó politikáról, agresszióról és elindulnának egy liberális irányba és megegyeznének, hogy demokratikus népszavazásokon rendezik a vitákat?
Az oroszoknak hagyni kellene, hogy az ukránok menjenek a NATO-ba, EU-ba, ha akarnak. Egy népszavazáson dönthessenek erről, ahogy volt a balti államokban, Lengyelországban vagy éppen Magyarországon is. A biztonsági aggályokat ki lehetne küszöbölni azzal, hogy Ukrajnában nem jöhetnek létre külföldi, amerikai katonai bázisok és Ukrajna nem birtokolhat tömegpusztító fegyvereket és nagy hatótávolságú ballisztikus rakétákat. Ez talán a NATO számára is elfogadható lenne, ha megvan a jó szándék.
Az ukránoknak, NATO-nak, EU-nak pedig hagyni kellene, hogy ha a donbasziak, krímiek Oroszországgal akarnak szövetséget, egységet, akkor oda tartozzanak. Egy nemzetközileg felügyelt népszavazáson erről is lehetne dönteni. Pozitív hozzáállással Oroszország is belemenne a nemzetközi ellenőrök jelenlétébe, csalásmentes referendumba.
Az USA-nak hagynia kellett volna, hogy szabadon lehessen oroszokkal, kínaiakkal, ... bárkivel kereskedni. Ehhez képest gazdasági, katonai nyomásgyakorlással elérik, hogy lassan senkivel se szabad szóba állnunk.
Ez miért okésabb annál amit Oroszország csinál, hogy nem akarja, hogy a szomszédja NATO tag legyen?
Szerintem a NATO teljesen okafogyott, az EU gazdasága 10-szer akkora, mint az orosz akitől félnünk kell, akik ellen létrejött a szövetség. Semmi értelme nincs ennek, hogy egy másik kontinens országa intézni a mi ügyeinket, akár olyan áron is hogy mi emiatt komoly gzadsági hátrányba kerülünk.
Álom, édes álom :) Bocs, de nagyon naiv vagy ha azt gondolod hogy a világpolitikában népszavazósdin dőlnek el kérdések. Azt csak az után tartanak hogy a két nagy leboltolja egymás között a dolgot és a birtokló fél részére kedvezőbb a helyzet. Akkor is csak azért hogy "lepapírozza" a demokrácia látszatát keltsék.
Ez a háború geopolitikáról szól, a nagyok érdekszférájának az ütközéséről - ahogy arról szólt Vietnam, Korea is. Ott meg a fegyverek szava dönt, nem pedig holmi népszavazósdi. Ez így volt a világtörténelemben ezer évvel ezelőtt is, de így lesz ezer év múlva is (ha lesz még addigra emberiség, de amilyen ütemben pusztítjuk a bolygónkat nem biztos).
Nincs véletlen valakinek kölcsönbe egy nem leszünk gyarmat molinója?
Én úgy szeretnék sétálni egy ilyennel egyszer...
Mivel fegyverrel kényszerítették őket a szavazásra az elcsatolt megyében, valószínűleg nem orosz terület lenne a végén...
Ezért putyin ebbe nem menne bele, inkább lebombáz 100.000 civilt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!