Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz hogy ha a második világhá...

Igaz hogy ha a második világháborúban meghalt embereket lefektetve egymás mellé raknánk hosszában akkor kétezerszer körbe lehetne velük tekerni a földet?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos nem ismerjük a vállszélességüket így nehéz kiszámolni.
2023. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
A II. világháború áldozatainak pontos számát soha az életben nem fogjuk megtudni, de a legpesszimistább becslés is 55 millióra teszi őket. Tekintve, hogy a Föld kerülete 40.000 km, ha kétezerszer körül akarnánk tekerni ezekkel az emberekkel, az jön ki, hogy egyenként kb. másfél kilométer magasaknak vagy széleseknek kell lenniük.
2023. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most így hirtelenjében 100 millió halottas számot találtam.

Feltételezve egy 1,7 méteres magasságot akkor az lenne 170 ezer kilometer, ami 4,25-ször érné körbe.


Ha mondjuk válltól vállig raknánk az embereket és számolnánk egy olyan 50cm-es vállszéllességet, akkor az 50 ezer kilométer lenne, ami 1,25-ször érné körbe az egyenlítőt.

2023. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55 millió * 1,5 m az 82,5 millió méter, az 82,5 ezer kilométer, ami pont 2-szer érné körbe az egyenlítőt. Szóval szerintem pár nullát elnéztél. :D
2023. jan. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak hármat
2023. jan. 29. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg kb. 60 millióra becsülik a közvetlen áldozatok számát, de a 100 millió is valid adat lehet ha hozzávesszük az éhségektől, nélkülözésektől legyengült és e miatt különböző betegségekben meghaltak számát. A matek többi részét meg ld. fent.
2023. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!