Erdoganék ezt végiggondolták?
Mi értelme az új, 5. generációs török vadászgép-fejlesztésnek, ha senkitől nem kapnak hozzá normális hajtóművet?
Hazai tervezésű hmű pedig nincs.
A Nyugat most teljesen Kína ölelésébe hajtotta Oroszországot és a jövőben egyre szorosabb lesz a hadiipari együttműködés. Kínának szüksége van az orosz hadiipar fejlesztő-tervező kapacitására, Oroszországnak pedig kell a kínaiak pénze, anyagi támogatás. Lesznek közös hajtómű és repülőgépprogramok, a besegítésen túl bizonyos eszközöket talán a továbbiakban is az orosz ipar állít elő Kína számára. Szóval a J-20 problémája -ha fennáll még, nem lesz tartós.
Exportban egyébként a J-35 előbb előbb kerül, mint a J-20.
"Ez édes álom. Még Dél-Korea is kénytelen amerikai hajtóműre hagyatkozni pedig iparilag kissé előrébb tartanak, mint Törökország."
Nem egészen álom. Törökország például drón technológiába 15 éve sehol nem volt, mára viszont a világ egyik vezető hatalma lett etéren.
A TEI nevű török cég például gyárt turbojet motorokat:
A legújabb motor amit gyártottak a TAI TF 10000 ami még kevés az 5. generációs vadászgéphez, de képesek lehetnek rá a jövőben.
Nem a nyigat hajtotta oda O, hanem Oroszországot hanem önmagukat kényszerítették ebbe bele.
A J-20 még orosz hajtóművel repül, de már nem sokáig. Túl nagy együttműködésre nem számítok, mivel az oroszok már nem tudnak mit nyújtani.
20 év alatt sikerült 5+10 Szu-57-est legyártaniuk, míg ezzel párhuzamosan Kína legyártott 200db körüli J-20-at és a J-20 mellett mentek mas programok is.
Kínának már nincs szüksége az oroszokra, a hadiiparban és az űrprogramban lassan kivaltják teljesen az orosz függéseiket, a többi iparban pedig az oroszok már le vannak maradva. Az oroszoknak van szüksége Kínára, mint tőkeforrásra és energiahordozók piacára. Oroszország ga így halad Kína csatlósa lesz.
Köszönöm, ez számomra tényleg új volt.
Hát, rájuk is fér, mert a térségbeli fő versenytárs, Irán hadiipari téren szintén gyorsan fejlődik. Ráadásul azok megkapják majd az olyan orosz és kínai repülőgépeket, mint a Szu-35E és a J-10. Még a J-35-ös sem zárnám ki. (Mondjuk úgy 7-8 év múlva.)
Törökország szeretne a Közel-Kelet legnagyobb tekintélyű, vezető hatalma lenni, de érzésem szerint Irán lesz az. Az izraeliek is úgy számolnak, a fő ellenfélnek tekintik.
Elvileg lenne logika egy nagyon komoly izraeli-török katonai-hadiipari együttműködésben, de ezt Törökország jelenleg nem engedheti meg magának, hiszen akkor a térség országai zömmel árulónak tekintenék és soha nem szimpatizálnának vele. Az arab népeknek amúgy sincsenek szép emlékei a hajdani t. uralomról. Szóval a versenyben inkább Irán mellé fognak állni.
"Törökország szeretne a Közel-Kelet legnagyobb tekintélyű, vezető hatalma lenni, de érzésem szerint Irán lesz az. Az izraeliek is úgy számolnak, a fő ellenfélnek tekintik."
Irán biztos hogy nem lesz az. Törökország minden téren jobb nála. Irán haditechnikája jelenleg innen onnan származó régi technológia. Törökország viszont fejlett nyugati technológiával rendelkezik illetve fejlett saját fejlesztésű technológiával, lásd drónok, T129 attack helikopter, vagy a TCG Anadolu ami egy dronhordozó támadó hadihajó.
"Az arab népeknek amúgy sincsenek szép emlékei a hajdani t. uralomról. Szóval a versenyben inkább Irán mellé fognak állni."
Az arabok nem fognak Irán mellé állni több okból sem. Egyrészt vallási okból nem mert Irán síita, az arabok és a törökök szunniták, másrészt sok arab úgy gondolja a törökök lehetnek az iszlám világ vezető hatalma mint egykor az Oszmán-Birodalom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!