Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A gondolat tettnek számít?...

A gondolat tettnek számít? Vagy csak a jól végiggondolt, okosan megálmodott tettek előidézője?

Figyelt kérdés

A gondolat létrejött, és valami történik olyankor odabent a fejben. És amikor jól végiggondol valamit az ember, és nagyon megtetszik neki, akkor képes leírni a gondolatait, jól mefogalmazva, logikisan megtervezve lépésről lépésre a folyamatot...

De nem tudom, hogy valójában minek számít a gondolat, és a gondolat teremtése, teremtő ereje az micsoda ha nem egyfajta tett, vagy cselekvés...?

Mert ha mindent jól végiggondol az ember, és leírja gondolatait, esetleg rendszerbe gondolkoztatja magát, akkor abbor hatalmas sikerek is lehetnek..

Néha tán fontosabb jól végiggondolni bizonyos tetteket, és feladatokat, műveleteket, mint gondolkodás nélkül cselekedni.. csak érzésből.. kb ugyan úgy sokat számít a gondolat, a tett, és az érzelmek (a ráérzés dolglkra). De akkor végülis minek könyveljem el azt a sok gondolatot, ami létrejön nap mint nap a fejemben?



2022. aug. 30. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
A gondolat gondolat, a tett tett. A tett számít, a gondolat ilyen értelemben nem.
2022. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gondolat LEHET kiváltója, megtermékenyítője tetteknek. Viszont nem minden gondolatot követnek tettek. Sok gondolat terméketlenül elszáll, folytatás nélkül marad és nem lesz nekik kézzel fogható eredménye. Ezek a gondolatok nem eredményeznek tetteket, ha úgy tetszik, tétlen gondolatok.


Abraham Lincoln mondta, hogy ha van hat órája kivágni egy fát, négy órát a fejsze élezésével tölt. Ez is a felkészülés fontosságáról szól, akárcsak a te eszmefuttatásod a gondolkodásról. (És a fejsze élezése tett, valós cselekvés, nem csak töprengés.) Viszont ha végül nem vágsz ki egyetlen fát sem, akkor ugyanúgy nem lesz tűzifád, mintha nem is gondoltál volna se a favágásra, se a fejsze élezésére. Hiába cselekedtél is a gondolkodás után, az is csak pótcselekvés, mert érdemi közelségbe nem kerülsz vele a célodhoz. Fázni fogsz, mert a cél elérése érdekében nem sikerült érdemi lépést tenned.


Minden felkészülés, előkészítés csak annyira hasznos, amennyire felhasználod őket a célok érdemi megvalósításához. Lehet pl 129 fele különféle módszert végiggondolni, pontosan megtervezni, lejegyzetelni a fa kivágásához, de bőven elég lenne csak egyet átgondolni és azt meg is valósítani. Az összes többi nem visz közelebb a célodhoz - sőt, az összes többi kidolgozása csak távolabb visz tőle, hogy elkezdd a favágást, mert felesleges alternatívák kidolgozásával töltöd az idődet ahelyett, hogy az első elkészült tervet megvalósítanád.

Persze lehet árnyalni a képet, mert ha az első módszerrel 6 óra kivágni a fát, az utolsóval meg 1 óra alatt meg van, akkor akar meg is spórolhatsz 5 óra munkát a tervezéssel. Viszont ha több mint 5 óra a tervezési folyamat, akkor pont el is veszíted mindazt az előnyt, amit megnyersz a hosszas tervezéssel.

2022. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!